Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.14


621 raspunsuri la acest subiect

#11
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 07:30

N-am idee Julia. Omul e o nebuloasa pt mine in ultimul timp. Si nu mai am rabdare sa stau s incerc sa-l descifrez.

#12
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 07:32

Si dupa procura as alerga oricum, fie ca e pe numele lui, fie ca e pe al meu. In afara de cazul in care are liniuta la tata, cand n-am nevoie de procura.

#13
deea1985

deea1985

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.139 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 08:52

Neata fetelor!

Baby eu in locul tau nu as trece copilul pe numele lui, sincer. Nu te supara pe mine dar pentru ca a contribuit si el 5 min la conceptie nu il face tata. Nu mi se pare normal sa nu il intereseze de voi iar apoi sa vrea sa il cheme pe copil ca pe el. As prefera liniuta in locul tatalui si ar trebui sa ii spui si lui. Sper sa nu te fi suparat, dar asta e parerea mea



#14
Pocahontas80

Pocahontas80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.959 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 09:12

Buna dimineata, fetelor! Eu am avut o noapte nsspa, asta mica s-a foit intr-una si a sforait, ma tem ca se imbolnaveste. Toata noaptea mi-am ferit burtica de suturi si am invelit-o pe pitica. Si acuma ma doare capul.
Baby, si eu sunt mai rea de felul meu si subscriu la ce a scris Deea. Daca tot nu vrea sa ajute macar sa nu incurce. Ca stii ca dupa aia iti trebuie acordul lui pt toate cele.

Editat de Pocahontas80, 12 noiembrie 2013 - 09:12 .


#15
anamaria1229

anamaria1229

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 09:14

Neata burtici,

Baby poate ar trebuie sa ai o discutie cu el despre copil si sa ii spui ce te deranjeaza si sa discutati serios despre ce o sa faceti. Cred ca trebuie sa te gandesti si tu daca vrei sa il treci pe numele lui, daca merita acest lucru. Eu cred ca daca vrei tre sa il treci pe numele lui ar trebui sa ii pui niste conditii de implicare. Nu mi se pare normal sa participe doar la concepere si atat si sa aiba copil.



#16
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 09:16

Nu ma supar, fetelor. Mai multe capete gandesc mai bine decat unul singur. Si eu cred ca ar fi mai bine asa dar ma gandesc la copil. Ce o sa-i spun? El de ce n-are tata pe certificat? Asta mi-e mie. Si stiti si voi cat sunt de rai copiii. Si cat misto s-ar face de el ca e copil din flori. Dar pe numele lui n-o sa-l pun, chiar daca va fi nevoie sa deschid proces.



#17
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 09:23

Anamaria, nu se poate vorbi cu el despre copil. Refuza pur si simplu orice discutie. Nici mie nu mi se pare normal Am incercat sa-i spun ca rabdarea mea nu e chiar pana la cer si nici sentimentele mele pt el nu dureaza o vesnicie. Ma cunoaste si stie ca din punct de vedere legal iau jumatate din avocatii bine cotati din cluj. Adica n-am nevoie de vreunul ca sa ma reprezinte si ca daca ajungem la proces o sa.l toc marunt. Am incercat sa evit asta. I-am spus si lui hai s-o rezolvam amiabil ca n-am chef de circ. Vrea amiabil dar asa cum hotaraste el. Si eu nu prea mai am rabdare sa-i cant in struna.

Nu numai voi sunteti de parerea asta. Toata lumea care stie zice la fel. Asa ca vopm avea proces. Ca sa il trec pe numele lui are nevoie de acordul meu. El crede ca e de ajuns sa-l recnoasca si hop e deja pe numele lui. Am oroare de scandaluri dar se vede ca n-am incotro.

Si nu-mi va trebui acordul lui pt nimic. Dupa noul cod civil, custodia se imparte. Nu mai exista incredintare doar catre unul din parinti. Dar...in cazuri speciale, se da custodia totala doar unuia. Daca celalat vrea drept de vizita tre sa ceara. Si asta e unul din avantajele judecarii procesului la locul meu de munca.



#18
anamaria1229

anamaria1229

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 09:25

Fetelor am o intrebare a comandat cineva de pe amazon germania sau de dintro tra in UE? Ce taxe ar trebui sa platim?



#19
anamaria1229

anamaria1229

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 09:27

Baby am senzatia ca parca ar fi un pusti de 20 de ani fara minte si nu un om matur si responsabil.



#20
Pocahontas80

Pocahontas80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.959 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 09:29

Baby, copilului iti va fi greu sa-I explici oricum. Si daca are numele tatalui tot va trebui sa-I explici de ce asa zisul parinte nu se intereseaza de el...ca toate stim ca pentru a fi tata in adevaratul sens al cuvantului e nevoie de mai mult de un spermatozoid si un nume in acte.
Sotul meu a crescut cu tata vitreg. Dar el la omul asta ii zice Tata, pentru ca merita. Pe tatal sau biologic il evita si limiteaza cat poate contactele cu el. Fata mea stie ca bunic ii este cel de-al doilea tata. Desi il cunoaste si pe primul. Oricum, am cam deviat de la subiect.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -