Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (1)


711 raspunsuri la acest subiect

#11
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 09 noiembrie 2013 - 08:29

Neatza fetele, va servesc cu eclere bune tare, cumparate, si cu un fresh de morcov,mar si telina. Delicious!

Carmen, as rade-plange... Azi noapte la fiecarre 40 minute maxim o Ora se trezea plangand. A racit putin, are robinet la nas. I-am pus ceapa taiata la capul patului, e racoare, umidificatorul merge si ptu sa nu il deoki, respira bine si doarme de vreo 2 h.
CE cresa? Stef Sta acasa, vine taica-sau si Sta cu el cat sunt la munca. Nu am ce zice, ca Tata e de Nota 10, are f bine grija de el. Planul e sa il ducem de la 2.5 ani. EU l-as duce si acum, el zice ca e prea mic. Oricum, daca l-as duce as Plati jumate din salariul meu, care e maricel. E f scump, dar asta e!

Steps, ma bucur sa te aud. Bafta! Cat Mai stati internati?

Azi m-am serbat cu feciorul. Am list eclere si pizza, am balotat si el a papat ciorba :) lol.
Uneori imi lipseste ca nu am cu cine vbi. EU mereu turuiam, povesteam. Acum... Skimb 2-3 vbe la servici, 2 acasa cu ex despre S si atat. Vbesc cu S, dar nu povestiri adevarate :).

VA Las, sa aveti o zi faina !

#12
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 09 noiembrie 2013 - 08:32

gizas!!! Telefonul asta, ooofff.

STeLA, nu steps... Ooooofff ooooofff maaai maaaaaaaiiiiii...:)

#13
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 09 noiembrie 2013 - 13:20

Hello,

 

SEMI ESHEC !!! Adica, nu a vrut sa bea laptele si nici sa doarma cu ai mei. Asa ca ne-au sunat, ne-am dus, l-am culcat eu in brate si l-am pus in patut. pe la 2.30 noaptea s-a trezit si l-a luat mama in brate si a adormit f repede si a dormit pana la 7.10 cand a baut laptic si a papat paine cu unt, curmale, pere. Nu a fost necajit deloc ca s-a trezit cu ei mei in casa. La 11 ne-am dus dupa el si am plecat cu totii la soacra la masa si acum doarme acasa. E ok si daca il intreb daca doarme cu bunica deseara zice ca da. mai incercam deseara si apoi luam o pauza pana vineri si mai incercam. Oricum marti il duc dimineata si incercam si un somn de amiaz si papa cu ai mei.

 

 

Gabi - cred ca iti e greu; nu stiu daca ai zis sau poate nu vrei sa vorbesti despre asta dar tu nu ai pe nimeni in Romania care ar putea veni sa stea cu tine, sa te ajute sa mai iesi dupamasa....sau nu vrei tu. Cred ca iti e greu desi din ce citesc esti f echilibrata si stii f clar ce doresti si eu te admir f mult ca te descurci cu copil, cu job si inca iti mai doresti unul (ma repet deja ca am mai zis asta).

 

Stella - ma gandesc la tine si la bobocelul tau; succes, putere, sanatate. Vestile sunt bune, daca psihic e ok, eu cred ca fizic se va recupera si va recupera el jocurile cu copiii prin parc.

 

Va pup pe toate, weekend placut

Weekend placut.



#14
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 09 noiembrie 2013 - 20:23

Hello, dragele mele!!!

Bine v-am gasit in casuta noua! Sa fie plina numai de vesti bune!

Mi-e asa de dor sa mai am timp si sa stau la taclale cu voi :(((
Eu sunt in Leverkusen, plecata de miercuri, prin Germania si Olanda, maraton de 7 orase! Abia astept sa ajung maine acasa la piticuta mea, ca nu mai pot de dorul ei.

Nu mai tin minte prea multe din ce am citit.

Stela, ma bucur ca Matei e bine neurologic. Sa dea Domnu sa-si revina repede si motric.

Norma, legat de dormitul cu altcineva. Cand am plecat prima data, a dormit Maya fara nici o pb. A doua oara, a adormit ok, dar pe la 2 noaptea s-a trezit, a plans si i-a tinut pe toti treji pana la 5. Cat am fost o sapt la cluj cu ea si sotul, in prima zi la pranz a plans si nu vroia sa adoarma cu el (ea doarme numai cu mama), pana la urma i-a adormit in brate suspinand, dar in zilele urmatoare nu a mai avut probleme. Acum mama a trebuit sa stea cu tata in spital ca are niste probleme, asa ca a ramas sotul cu Maya zi si noapte si a fost ok. Mai maraie ea, dar pana la urma se potoleste ca nu are de ales. Asa ca mai incearca, copiii se adapteaza usor si nu au mereu aceeasi reactie.

Corina, multa sanatate, draga mea! Esti ok?

Revin.


Editat de Olivette, 09 noiembrie 2013 - 20:57 .


#15
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 10 noiembrie 2013 - 09:28

Am revenit sa va dau cafeluta :)
Aseara eram atat de obosita, ca am adormit imediat.

Kyranutz, nu mai repet si eu, ca ti-au spus deja fetele foarte bine ce era de spus. Legat de somnul lui Luca, poate isi face doar unul acum. Maya de 4 luni are doar 1 somn/zi. Rar de tot mai fura pe al doilea, de jumatate de ora.

Carmen, la multi ani cu intarziere Anei! Il pup si pe Paulica fara frica.

Andreea, ma bucur ca ai revenit. cand te duci la dr? Ce mai face viteazul de Andrei?

Anca, parca pe voi va chinuiau dintii. Ai incercat si bilitele homeopate date zilnic?
Eu am luat aseara de aici (germania) Nurofen masticabil, care se topeste in gura. Am zis sa il am, just in case. Ca de obicei siropurile le scuipa si la supozitoare plange. Mi-am adus aminte de ele intamplator. Vroia un coleg sa-si ia Aspirina si nu gasea farmacie deschisa. Apoi cand a gasit una, mi-a venit si mie in cap Nurofenul. Mai exista si paracetamol (calpol), la fel, dar farmacista de aici nu auzise de el in aceasta forma.

De Maya ce sa va mai zic? Ca probabil azi cand ajung acasa mi se va parea ca iar face 1000 de lucruri noi. Vorbeste pe limba ei, alearga prin casa si se joaca prinselea cu nepotul, e o pofticioasa si vrea intotdeauna sa manance din mancarea mea (i-am dat paste carbonara, fara carnita, lasagna cu vita). Mamaliga si branza tot nu-i plac. Daca vine cineva strain in casa, e reticenta. Sta lipita de noi pana il cunoaste putin.

Gata si mulsul. Macar pt o saptamana am scapat. Sapt cealalta e posibil sa plec iar la cluj. Pleaca fata de la mkt de acolo, ceea ce inseamna mai mult de lucru pt mine, ceea ce nu pot spune ca ma incanta, dar asta e, nu am ce face.

Va pup si sa aveti o duminica frumoasa!

#16
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 10 noiembrie 2013 - 19:50

Hello,

Am ajuns acasa la pitica mea. Eu o pupacesc non-stop si ea ma suge intruna. Aveam putine emotii cu pauza asta de 5 zile, dar m-am linistit cand am vazut-o ca ma trage de bluza :D

#17
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 13:53

Hello girls and boys,

 

ce faceti voi?

Andrei a adormit mai usor cu bunica in urmatoarea seara (cu ceva suspine dar a baut lapticul si a adormit) - deci pana la urma e ok. Maine incercam si ziua, de la 12 pana pe la 17 sa doarma de pranz si sa pape de pranz la bunici. Suntem tot in probe ....

 

Voi??? De ce e asa liniste????



#18
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 17:17

Ce faceto dragelor?

 

Oli, ma bucur ca ai ajuns acasica si ca Maya vrea tzitzi. 

 

Stelutz, Doamne ajuta sa revii cu vesti bune.

 

Andreiuta, ce vesti ne dai?

 

Corinuka, ma rog pentru tine sa fii bine. [ruga]

 

Carmen, ce mai face Paulica? Dar fetele?

 

Norma, se da pe brazna dragul de Andrei, ai sa vezi! 

 

Mirabela, cum mai sunteti?

 

Oana, cand mai ai timp sa ne mai spui de voi. 

 

Va las un link cu cateva poze pe care le-am facut unor veverite ieri. [flo]



#19
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 17:22

Gabi, daca ai chef de vorba, count me in. :)



#20
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 23:11

Hello,

Norma, ma bucur ca s-a dat pe brazda micutul.
Kytanutz, frumos veveritoiul :D ce face Pingu mic?

Maya m-a supt toata noaptea, la 30-60 min mai baga o repriza. A vrut sa recupereze. I-a fost dor, mititica!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -