Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 3 voturi

Mamici de Aprilie 2014 (Buburuze de Aprilie 2014) - Cap.2

347 raspunsuri la acest subiect

camcris

camcris

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 11:16

Gravidute cum va simtiti azi? Eu ma bucur de o zi mai buna,adica cu greturi mai putine, ceea ce este minunat si-ti da pofta de viata. Va doresc o duminica frumoasa!

Mai am si eu greturi, inainte aveam dimineata acum vad ca ma ia si seara, este foarte bine cand nu mai sunt greturi parca te simti mai bine.

• 0

Lea_des_bois

Lea_des_bois

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 722 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 11:25

Buna ziua tuturor.

sunt o viitoare mamica de 36ani si am o burtica cu DPN 30 aprilie. Speram sa fie fetita; la ultima ecografie n-a vrut deloc sa ne arate, fie incrucisa piciorusele, fie se rasucea si ne arata funduletul. Poate avem mai mult noroc pe 4dec, la ecografia de 19sapt.

in rest am avut/am o sarcina super usoara, fara prea multe greturi si oboseala. N-a fost un bebe programat, din contra, insa suntem ff fericiti ca s-a "incapatanat" sa vina in ciuda protectiei. Bebe e in plina forma, l-am simtit prima data pe 7nov (15sapt) si de atunci e tot intr-o continua miscare; il prefera pe tati, cum pune el mana pe burtica cum bebe se pune pe tumbe serioase.

sunt bucuroasa ca am un medic cool, sper sa fie totul ok pana la sfarsit. inainte de sarcina faceam sport (alergat) si din fericire bebe imi permite sa continui si acum, cu moderatie, bine-nteles.

cam atat despre mine/noi... :)

va doresc o sapt frumoasa

• 0

Klaudynne

Klaudynne

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 18:07

Camcris si aici s-a stricat vremea :(.Saptamana trecuta erau 25 grade si acum sunt 17 si ploua [umbrel].Si ma deranjeaza pt ca ne strica activitatile zilnice...eu ma plimbam si de cate 2 ori pe zi.Iar acum simt ca innebunesc in casa [vraji] .Dar asta este...Mai e putin si vine Craciunul [il] .Si eu mai am ceva dureri de burtica dar sunt foarte slabe nu ma deranjeaza incat sa iau pastile.Din contra imi aminteste de existenta lui bebe  [batetoba] . Va pup pe toate si va doresc un inceput de saptamana minunat [floare3] [pup]

• 0

Klaudynne

Klaudynne

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 18:11

Buna ziua tuturor.

sunt o viitoare mamica de 36ani si am o burtica cu DPN 30 aprilie. Speram sa fie fetita; la ultima ecografie n-a vrut deloc sa ne arate, fie incrucisa piciorusele, fie se rasucea si ne arata funduletul. Poate avem mai mult noroc pe 4dec, la ecografia de 19sapt.

in rest am avut/am o sarcina super usoara, fara prea multe greturi si oboseala. N-a fost un bebe programat, din contra, insa suntem ff fericiti ca s-a "incapatanat" sa vina in ciuda protectiei. Bebe e in plina forma, l-am simtit prima data pe 7nov (15sapt) si de atunci e tot intr-o continua miscare; il prefera pe tati, cum pune el mana pe burtica cum bebe se pune pe tumbe serioase.

sunt bucuroasa ca am un medic cool, sper sa fie totul ok pana la sfarsit. inainte de sarcina faceam sport (alergat) si din fericire bebe imi permite sa continui si acum, cu moderatie, bine-nteles.

Bine ai venit printre noi [:)] !Ne asemanam foarte tare ca si situatie...Nici noi nu am avut planificat [bib] .Dar daca asa a fost sa fie inseamna ca asta este momentul si ne-am bucurat enorm [:)].Nici eu nu am avut o sarcina dificila la inceput greturi pana in luna a 3 a dar nu exagerat si binenteles arsuri care vad ca si ele au incetat.Asa ca ne putem considera norocoase din punctul asta de vedere [pk] .O saptamana frumoasa si usoara si tie [flo2]

• 0

RalexHD

RalexHD

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 21:49

Buna ziua tuturor.

sunt o viitoare mamica de 36ani si am o burtica cu DPN 30 aprilie. Speram sa fie fetita; la ultima ecografie n-a vrut deloc sa ne arate, fie incrucisa piciorusele, fie se rasucea si ne arata funduletul. Poate avem mai mult noroc pe 4dec, la ecografia de 19sapt.

• 0

RalexHD

RalexHD

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 22:05

Lea-des-bois,felicitari! Sunt frumoase sarcinile neprogramate,deja sunt la a doua:)))... Din punctul meu de vedere sunt copii facuti cu si din dragoste si mai mult decat bine primiti in familie. Sa fim serioase,cate dintre noi consideram ca suntem pregatite pentru un bebe si-l planificam sa-l facem? Cum zicem ca sa stam linistite sufleteste: ba nu avem bani,ba nu este timp, ba amandoua, apoi cand il ai,regreti ca nu l-ai facut mai devreme si ca la varsta asta trebuia sa-l fi facut pe-al doilea. Deci, bucura-te de sarcina frumoasa si usoara pe care o ai! Esti apropiata de data mea de nastere.La ce spital nasti?

Camcris iti recomand sa te duci la Fundeni,sunt dr foarte buni,nu neglija.
  • 0

Klaudynne

Klaudynne

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 11 noiembrie 2013 - 23:35

Buna seara burtici!Astazi m-am simtit rau toata ziua,m-a durut burtica si parca mi se intareste din cand in cand..Maine ma duc la doctor si o sa ii spun.Ma ingrijoreaza pt ca nu am mai patit asa pana acum [fri] .Voi ce spuneti?Este normal?A mai trecut careva din voi prin asta?Va doresc o seara si o noapte cat mai linistita.

• 0

camcris

camcris

Membru senior

• Membri
  • 3.773 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 10:33

Buna dimineata fetele [flo]

Camcris iti recomand sa te duci la Fundeni,sunt dr foarte buni,nu neglija.

tu mergi acolo la cineva?

Tu la ce dr iti urmaresti sarcina si unde vrei sa nasti

• 0

camcris

camcris

Membru senior

• Membri
  • 3.773 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 10:38

Buna ziua tuturor.

Bine ai venit  [flor] 

iti doresc sa ai sarcina la fel de usoara in continuare la termen si cu multa sanatate

eu regret acum ca nu am facut mult mai devreme un bb, nici nu stiam daca pot ramane gravi..... sa nu iti para rau nici o clipa de aceasta intamplare minunata

daca vrei sa te trec pe prima pagina, astept mes.

• 0

camcris

camcris

Membru senior

• Membri
  • 3.773 mesaje

Postat 12 noiembrie 2013 - 10:42

Buna seara burtici!Astazi m-am simtit rau toata ziua,m-a durut burtica si parca mi se intareste din cand in cand..Maine ma duc la doctor si o sa ii spun.Ma ingrijoreaza pt ca nu am mai patit asa pana acum [fri] .Voi ce spuneti?Este normal?A mai trecut careva din voi prin asta?Va doresc o seara si o noapte cat mai linistita.

Eu nu am trecut prin  asa ceva, nu doresc la nici o gravid. sa aibe dureri de burtica, durerile de burtica si faptul ca se intareste inseamna contractii si trebuie sa iei nospa forte 1cps la 8ore, mie asa mia recomandat dr.

Daca ai fost la dr. asteptam vesti despre tine, sper sa nu fie nimic grav 

[flo]

• 0

Intrebari Panica

• Viitoare mamici !!!

kri.
    - Astăzi, 15:08

• Bebelusi

Vrincianu
    - Astăzi, 14:36

• Sangerari

Cristina 23
    - Astăzi, 14:27

• Bebe se leagănă singur

MadalinaD06
    - Astăzi, 14:07

• Bebe vomita cu jet

madalina catalin mihai
    - Ieri, 23:54

Grupuri

• Mamici de Octombrie 2021 (Bobocei de 2021)

Anda08
    - ian 06 2021 13:07

• Mamici de Septembrie 2021 (Dovlecei de Septembrie)

Anda08
    - dec 22 2020 08:51

• Mamici de August 2021 (Pepenasi de August)

Anda08
    - nov 11 2020 17:21

• Mamici de Iulie 2021 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 11 2020 15:33

• Mamici de Iunie 2021 (Capsunele de 2021)

Anda08
    - oct 05 2020 13:44

Bloguri

• Am primit geanta

cireas2
    - Astăzi, 15:14

• Dragul meu fiu

Ella3536
    - Astăzi, 14:17

• Vizita dr

VasileLavinia
    - Ieri, 20:55