Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (838)


502 raspunsuri la acest subiect

#61
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 20:49

Asa e Monna , trebuie sa fie ambele liniute de aceeasi intensitate ca sa fie pozitiv. Oricum daca a aparut si a doua liniuta palida inseamna ca ovulatia e pe aproape, adica in vreo 2 zile ai test pozitiv si apoi in 1-2 zile ovulezi. Cel putin asa e la mine.
Mai fetelor eu nu stiu ce sa mai cred, toata ziua secretiile au fost putine cantitativ si cremoase acum pe seara iar eggwhite, wtf. Nu mai stiu ce sa mai cred. Si am mameloanele usor sensibile si dureroase. Si pozitia colului e ceva mai joasa ca ieri. Corina, tu te pricepeai la pozitia colului. Eu stiu ca coboara dupa ovulatie, dar secretiile astea ma incurca maxim, eu ce sa mai cred.

#62
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 21:21

Ella colul e sus, moale si deschis la ovulatie iar dupa incepe sa se lase si sa se inchida. Si mie mi s-a mai intamplat sa am egg si dupa ovulatie, chiar si cu i zi doua inainte de cm. De aceea eu prefer sa folosesc si alte metode gen tb sau teste pentru determinarea ovulatiei. Eu cred ca ai ovulat aseara. Acum stai linistita ca nu-i faci bine samburelului din burtica.

#63
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 21:23

monna3 stiu ca trb sa facem teste sau sa luam TB pt a avea certitudinea ovulatiei; eu ziceam de barza de la ticker asa i gluma ; sunt la tara la maica-mea si oricum am avut contact doar saptamana care s-a incheiat duminica; pt ca inainte era putin probabil sa fie ovulatia- l un cM de 29-30 de zile e putin probabil sa fie inainte de ziua 10; iar de  duminica seara sotul a pleact si se intoarce vineri; asa ca nu ma ajutau cu nimic testele, doar sa imi fac sange rau eventual;

iarina tin pumnii sa iasa bine analizele; de fapt stiu ca ies bine ca nu ma dezamageste pe mine bebe inimos;



#64
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 21:24

Gata fetelor am facut pipi pe bat. Test negativ liniuta de test e palida in comparatie cu cea de control dar cred ca luna asta ovulatia se va produce mai devreme de ziua 15cum am avut luna trecuta.

#65
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 21:33

Maryella nasa mea de cununie a ramas gravida intr-o luna in care a avut un singur contact sexual. Lucra la schimb si nu prea a avut timp sa se gandeasca in ce perioada e. Nici nu stia ca e la ovulatie mai ales ca avea un cm foarte neregulat iar acum are o dulceata de fata de un an jumate. Eu cand am ramas gravida am prestat doar de doua ori in perioada fertila ca ma pregateam de inseminare si nu mai faceam tot felul de calcule.Cine stie poate chiar ai tras lozul castigator luna asta.

#66
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 21:34

Marja sper sa ai parte de un drum placut. Multe imbratisari vurtuale.
Caresse tu cum mai esti? Te asteptam cu ceva vesti.

#67
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 21:45

Noapte buna fetelor, spor la bebelit celor la ovulatie si "antrenament"placut celorlalte.

#68
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 22:53

Buna fetelor, am aparut si eu dupa un drum lung si obositor si lacrimi de despartire dar asa e viata ,  de maine intru in norma si va iau la raport pe fiecare in parte [soricel]

Din cate am citit Raisa , Corina , Ella , Maryella Danutza Monna sunteti la ovulatie , sau ar trebui sa fiti sper ca acuma munciti la bebe ca de nu [nervo]

Elena tin pumni sa reusesti sa vii cu vestea buna curand [pup]

 

Iarina tin pumni la dublu test [pup]

Camcris te asteptam cu vesti de la eco [pup]

Va mai scriu maine ca acum sunt putin [nani] dar nu am putut sa ma abtin si sa nu va salut,.



#69
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 23:42

Marja pe mine sa nu ma bati ca la mine ioc ovulatie luna asta.
Eu am prestat de 2 ori in perioada fertila in luna in care am ramas insarcinata cu printul. Si asta e alt motiv pt care am zis ca e o minune ca am ramas insarcinata tinand cont de problemele sotului.

#70
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 07:42

Buna dimineata fetelor. Haideti la cafea!

Marja eu nu sunt inca la ovulatie. Mai am vreo 4 zile pana atunci. Cu ajutorul lui Dumnezeu si a Maicii Domnului poate minunea se va intampla pentru noi toate luna asta.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -