Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (838)


502 raspunsuri la acest subiect

#31
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:02

ella multumim de capitol'; sa fie ploua cu gravidutze! aha, deci asa, razi de bebele meu imbetivit;eeeeeee; mi-e ca o sa am cerere mare la vin de sarbatori din partea aspirantelor; [:-)))]e clar mergem impreuna la odisee; eu acum sa marturisesc ceva; aseara scria o tipa , cu putina disperare , daca e singura care viseaza sa fie mamica la anul in august; eu i-am raspuns ca si eu si multe aspirante ne dorim sa fim gravide in curand; eu ma gandeam ca daca raman acum nu mai prind odiseea de iulie; habar nu am cum sa calculez; sa nu ma bateti please; si eu mai simt dupa ovulatie junghiuri la ovarul stang sau drept, depinde; au fost luni in care am simtit la ambele ovare ca si cum am intepa cineva cu cutitul; oare am ovualt cu ambele atunci?

ar fi tare sa fie asta reteta succesului;ca mereu ma certa soacra-mea ca nu beau deloc; eu nu consum alcool decat de sarbatori si atunci gust nu beau; dar ma gandesc ca poate seamana cu bunicii si strabunicii din partea sotului(parintii si bunicii sotului) ca lor le cam place vinul rosu facut de ei; poate bebe se simtea exclus din familie ca nu bea maica-sa; [:-)))]  [:-)))] asa ca i-am creat conditii; sa stiti ca de sambata seara nu mai beau ca totusi nu vreau ca primele cuvinte ale lui bebe sa fie "un pahar de vin va rog";

elena ma bucur ca te simti bine printre noi; suntem alaturi de tine in continuare si tinem pumnii sa reuseasca FIV-ul;



#32
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:04

ella multumim de capitol'; sa fie ploua cu gravidutze! aha, deci asa, razi de bebele meu imbetivit;eeeeeee; mi-e ca o sa am cerere mare la vin de sarbatori din partea aspirantelor; [:-)))]e clar mergem impreuna la odisee; eu acum sa marturisesc ceva; aseara scria o tipa , cu putina disperare , daca e singura care viseaza sa fie mamica la anul in august; eu i-am raspuns ca si eu si multe aspirante ne dorim sa fim gravide in curand; eu ma gandeam ca daca raman acum nu mai prind odiseea de iulie; habar nu am cum sa calculez; sa nu ma bateti please; si eu mai simt dupa ovulatie junghiuri la ovarul stang sau drept, depinde; au fost luni in care am simtit la ambele ovare ca si cum am intepa cineva cu cutitul; oare am ovualt cu ambele atunci?

ar fi tare sa fie asta reteta succesului;ca mereu ma certa soacra-mea ca nu beau deloc; eu nu consum alcool decat de sarbatori si atunci gust nu beau; dar ma gandesc ca poate seamana cu bunicii si strabunicii din partea sotului(parintii si bunicii sotului) ca lor le cam place vinul rosu facut de ei; poate bebe se simtea exclus din familie ca nu bea maica-sa; [:-)))]  [:-)))] asa ca i-am creat conditii; sa stiti ca de sambata seara nu mai beau ca totusi nu vreau ca primele cuvinte ale lui bebe sa fie "un pahar de vin va rog";

elena ma bucur ca te simti bine printre noi; suntem alaturi de tine in continuare si tinem pumnii sa reuseasca FIV-ul;



#33
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:07

Ella eu am avut luni cand dupa ovulatie aveam mereu dureri mici de ovare pana venea menstra;dar de obicei simt si dupa ozi ,doua dupa ovulatie mici intepaturi  si cred ca la tine e la fel.

Elynko si eu sper ca Mos Nicolae sau Mos Craciun sa vina la toate cu [bib] si sa avem cele mai fericite sarbatori.
lalitica2000 bine ai venit printre noi si sper sa fugi repede la odisee;imi pare rau ca ti-ai pierdut baietelul si cred ca treci prin momente f grele,dar ma bucur ca esti puternica si ca ai curajul s-o iei de la capat;vei vedea ca ingerasul tau David iti va trimite repede un sufletel care sa-ti aline suferinta si sa-ti aduca bucurie in suflet.Citeste acatistul Maicii Domnului si a Sf.Stelian si Dumnezeu sa te ajute sa ramai repede insarcinata cu un bebe sanatos [pup]



#34
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:24

Maryella  intri pe net la calculator sarcina si iti pui data ultimei menstruatii si iti da acolo cand ar fi DPN-ul;m-am amuzat copios cu bebele tau imbetivit [:-)))] [:-)))] ;sa dea Dumnezeu sa fii [gravired]  si sigur vei ramane fara vin de sarbatori ca va trebui  sa-l imparti la fete ca doar n-ai sa te duci singura la odisee, ci trebuie sa te urmam si noi tot cu bebei imbetiviti la fel ca al tau.

Mona la tine vad ca urmeaza testarea,ai si tu un bebe imbetivit?


Editat de raisa28, 04 noiembrie 2013 - 17:25 .


#35
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:26

lalititca2000 bine ai venit si sedere scurta la aspirante! imi pare rau pentru ce vi s-a intamplat, pentru baietelul vostru David; mi-e imposibil sa imi imaginez prin ce ati trecut si treceti; dar sunt sigura ca Dumnezeu va va trimite in curand un bebe perfect sanatos deoarece aveti in ceruri un ingeras care sa mijloceasca pentru voi si care sa va ocroteasca;

raisa are dreptate cu acatistul Sfantului Stelian- acest sfant e singurul copil care a supravietuit parintilor lui si de asta a cerut puterea de la Dumnezeu sa ajute mamele care si-au pierdut copilasii sa aiba altii sanatosi de care sa se bucure;

monn daca merge cu vinul patentez reteta; le fac paguba ginecologilor; [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#36
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:26

Buna sa va fie ziua si inima, la toate dragutele de pe aici [:)]

 

Vreau sa va multumesc tuturor pentru gandurile bune si incurajarile pe care mi le ati trimis [flo2]  [flo2]  [flo2] Sunteti niste dragute si va pup pe toate [pup]

Felicitari pt inimioara, Arrya

Sper sa vin si eu cu vesti mai bune,,,desi la mine e un pic altfel situatia decat la voi, ca eu sunt cu fiv ul,,,,dar aici am simtit caldura din partea voastra si nu vreau sa scriu pe forum ul fiv oaselor sau al babelor, cum se mai spune [ph34r]  Sper sa nu ma criticati, dar acolo nu mi place [zid]

Va tin pumnii la toate si sa speram ca acest sf de an, o sa fie unul bun pentru fiecare, sa  ramanem gravidute toate [alap]  Ce tare ar fi,,,, [aerob]  

Eu sunt tot impreuna cu urateii,,,sper sa plece pana la sf de saptamana,ca tare nesuferiti mai sunt [}:)]

Va  [dual]  [dual]  [dual] pe toate [;)]

Elynko cine crezi ca te-ar lasa sa pleci la forumul cu FIV [soricel] ? Esti a noastra [pup]  , de aici pleci doar la odisee. Sa fie foarte clar, da?  [mai]



#37
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:28

raisa ce tare! [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] merci pt pont, nu m-am gandit sincer;

pai daca functioneaza eu nu mai am nevoie asa ca il dau tuturor aspirantelor care vor; iti dai seama ce gasca facem? in loc sa punem lapte in biberon punem vin; [:-)))]



#38
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:32

Multumesc Ella.

De ovulat am ovulat in week-end. De fel nu prea imi fac teste de sarcina. Am facut doar in primele doua luni pe urma nu am mai facut, asa ca nici luna aceasta nu voi face decat daca imi intarziere menstruatia. De obicei am ciclu regulat, care imi vine la 29 de zile, asa ca undeva pe 18-19 nov NU trebuie sa apara menstruatia.

Despre mine ce sa zic. Nu trec printr-o perioada fericita a vietii. Din pacate acum 6 luni jumatate ne-am pierdut baietelul David, care avea 3 ani si 2 luni. A avut mai multe probleme de sanatate, de unele dintre ele am stiut de cand eram insarcinata, de altele am aflat pe parcurs. Am incercat sa tinem sub control toate aceste probleme dar din pacat pe data de 20 aprilie, lupta pentru viata s-a sfarsit. De atunci incercam sa-i facem o surioara sau un fratior lui David, cam asta fiind singurul lucru care ne mai face sa mergem mai departe pentru ca fieacre zi este o fortare din partea noastra. ne este foarte dor de el si ne lipseste enorm.

Eu nici pe david nu l-am facut repede pentru ca am avut endometrioza, endometrioza pe care am descoperit-o mai tarziu. Dupa ce am facut o laparoscopie si un tratament dupa, am ramas insarcinata in prima luna.

Sotul sta bine cu spermograma, eu ovulez de obicei intre ziua 13 si ziua 15. Am facut si cateva monitorizari ecografice, dar in ultima perioada m-am bazat mai mult pe testele de ovulatie.

Mi-am propus ca daca nu raman pana de sarbatori, dupa sarbatori incep iar o tura de monitorizari ecografice. Sper doar din suflet sa apara o sarcina cat mai repede desi stiu ca suntem cam stresati.

Imi pare tare rau sa aud asta , m-ai lasat fara cuvinte. Dumnezeu sa il ocroteasca pe micul ingeras David si sa va trimita un fratior sau o surioara sa va aline suferinta  [grup]  chiar daca sunt convinsa ca un copil nu poate inlocui un altul pierdut, cu siguranta este mai usor de indurat.

Nici nu vreau sa imi inchipui ce este in sufletul vostru. Va doresc sa aveti multe putere si sa treceti peste perioada asta grea si sa va trimita Dumnezeu cat mai curand o minune in viata voastra, poate chiar luna asta. [flo]  [floare3]



#39
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:37

ella multumim de capitol'; sa fie ploua cu gravidutze! aha, deci asa, razi de bebele meu imbetivit;eeeeeee; mi-e ca o sa am cerere mare la vin de sarbatori din partea aspirantelor; [:-)))]e clar mergem impreuna la odisee; eu acum sa marturisesc ceva; aseara scria o tipa , cu putina disperare , daca e singura care viseaza sa fie mamica la anul in august; eu i-am raspuns ca si eu si multe aspirante ne dorim sa fim gravide in curand; eu ma gandeam ca daca raman acum nu mai prind odiseea de iulie; habar nu am cum sa calculez; sa nu ma bateti please; si eu mai simt dupa ovulatie junghiuri la ovarul stang sau drept, depinde; au fost luni in care am simtit la ambele ovare ca si cum am intepa cineva cu cutitul; oare am ovualt cu ambele atunci?

ar fi tare sa fie asta reteta succesului;ca mereu ma certa soacra-mea ca nu beau deloc; eu nu consum alcool decat de sarbatori si atunci gust nu beau; dar ma gandesc ca poate seamana cu bunicii si strabunicii din partea sotului(parintii si bunicii sotului) ca lor le cam place vinul rosu facut de ei; poate bebe se simtea exclus din familie ca nu bea maica-sa; [:-)))]  [:-)))] asa ca i-am creat conditii; sa stiti ca de sambata seara nu mai beau ca totusi nu vreau ca primele cuvinte ale lui bebe sa fie "un pahar de vin va rog";

elena ma bucur ca te simti bine printre noi; suntem alaturi de tine in continuare si tinem pumnii sa reuseasca FIV-ul;

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] esti fenomenala. Nu stiu ce sa zic cu abstinenta asta de sambata incoace , poate nu ii prieste lui bebe  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .

[flor] pentru tine.



#40
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 17:40

Raisa nu, luna asta e pierduta la mine pt ca n-am ovulat.
Maryella eu tin pumnii sa mearga [:)]


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -