Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (838)


502 raspunsuri la acest subiect

#21
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 13:37

Danutza si eu tot minut am ramase de luna trecuta. Suntem in aceeasi zi noi si Raisa. Sper asta sa fie luna noastra norocoasa.
Ella eu nu mai am sanse la odiseea de iulie asa ca sper la cea de august sa ma inscriu.

#22
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 14:09

Corina si eu am mucus cam de ieri si am observat ca si luna trecuta am avut tot devreme cam in z7-8 si cm mi-a venit mai repede in z26 si cred ca am ovulat mai devreme dar nu am facut teste sa vad.



#23
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 14:18

Raisa, Danutza, Corina eu scot  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta] preventiv ca se apropie ovulatia la voi. Sa vedeti ca va fac galerie si trimit si berze spre voi [barza1]  [barza1]  [barza1] . Dar nu toate, mai pastrez si eu 2, 3 sa imi aduca si mie un bebe luna asta. [soricel]



#24
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 15:49

Ella la tine sigur va fi bebe luna asta,asa ca noi vom fi cele care te vom felicita primele [biz]



#25
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 16:09

Buna aspirantelor optimiste,

 

Sunt si eu o aspiranta, mai in floarea varstei.

Am 36 de ani si de vreo 6 luni incercam si noi sa facem un bebe.

Tocmai am iesit din perioada fertila si acum incepe perioada de asteptare, visare si speranta.

Sper ca acest capitol, precum si celelalte sa fie plin de vesti bune si barza sa ne aduca cate un samburel in burtica, la fiecare dintre noi.



#26
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 16:11



Ella la tine sigur va fi bebe luna asta,asa ca noi vom fi cele care te vom felicita primele [biz]

[ruga]  [ruga] Doamne ajuta sa fie asa, apoi eu va arat drumul spre odisee [pk] . Si eu o iau si pe Maryella cu mine cu al ei bebelus imbetivit [:-)))] .

Ciudat este ca eu mai toata ziua am avut usoare crampe pe la ovarul stang, oare e posibil sa ovulez abia azi, la doua zile de la ultimul test pozitiv, sau mai sunt ceva dureri si dupa ovulatie. Secretii destul de putine azi, nu stiu ce sa zic. M-am tampit de cat am analizat luna asta [:-)))] .


Editat de ella_84, 04 noiembrie 2013 - 16:13 .


#27
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 16:14

Buna aspirantelor optimiste,

 

Sunt si eu o aspiranta, mai in floarea varstei.

Am 36 de ani si de vreo 6 luni incercam si noi sa facem un bebe.

Tocmai am iesit din perioada fertila si acum incepe perioada de asteptare, visare si speranta.

Sper ca acest capitol, precum si celelalte sa fie plin de vesti bune si barza sa ne aduca cate un samburel in burtica, la fiecare dintre noi.

Bine ai venit si sedere cat mai scurta la aspirante [flor] .

Tinem pumnii sa fie bebe luna asta. Cand ar trebui sa faci test?

Da-ne cateva detalii despre tine.



#28
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 16:19

Buna sa va fie ziua si inima, la toate dragutele de pe aici [:)]

 

Vreau sa va multumesc tuturor pentru gandurile bune si incurajarile pe care mi le ati trimis [flo2]  [flo2]  [flo2] Sunteti niste dragute si va pup pe toate [pup]

Felicitari pt inimioara, Arrya

Sper sa vin si eu cu vesti mai bune,,,desi la mine e un pic altfel situatia decat la voi, ca eu sunt cu fiv ul,,,,dar aici am simtit caldura din partea voastra si nu vreau sa scriu pe forum ul fiv oaselor sau al babelor, cum se mai spune [ph34r]  Sper sa nu ma criticati, dar acolo nu mi place [zid]

Va tin pumnii la toate si sa speram ca acest sf de an, o sa fie unul bun pentru fiecare, sa  ramanem gravidute toate [alap]  Ce tare ar fi,,,, [aerob]  

Eu sunt tot impreuna cu urateii,,,sper sa plece pana la sf de saptamana,ca tare nesuferiti mai sunt [}:)]

Va  [dual]  [dual]  [dual] pe toate [;)]



#29
lalitica2000

lalitica2000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.264 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 16:33

Multumesc Ella.

De ovulat am ovulat in week-end. De fel nu prea imi fac teste de sarcina. Am facut doar in primele doua luni pe urma nu am mai facut, asa ca nici luna aceasta nu voi face decat daca imi intarziere menstruatia. De obicei am ciclu regulat, care imi vine la 29 de zile, asa ca undeva pe 18-19 nov NU trebuie sa apara menstruatia.

Despre mine ce sa zic. Nu trec printr-o perioada fericita a vietii. Din pacate acum 6 luni jumatate ne-am pierdut baietelul David, care avea 3 ani si 2 luni. A avut mai multe probleme de sanatate, de unele dintre ele am stiut de cand eram insarcinata, de altele am aflat pe parcurs. Am incercat sa tinem sub control toate aceste probleme dar din pacat pe data de 20 aprilie, lupta pentru viata s-a sfarsit. De atunci incercam sa-i facem o surioara sau un fratior lui David, cam asta fiind singurul lucru care ne mai face sa mergem mai departe pentru ca fieacre zi este o fortare din partea noastra. ne este foarte dor de el si ne lipseste enorm.

Eu nici pe david nu l-am facut repede pentru ca am avut endometrioza, endometrioza pe care am descoperit-o mai tarziu. Dupa ce am facut o laparoscopie si un tratament dupa, am ramas insarcinata in prima luna.

Sotul sta bine cu spermograma, eu ovulez de obicei intre ziua 13 si ziua 15. Am facut si cateva monitorizari ecografice, dar in ultima perioada m-am bazat mai mult pe testele de ovulatie.

Mi-am propus ca daca nu raman pana de sarbatori, dupa sarbatori incep iar o tura de monitorizari ecografice. Sper doar din suflet sa apara o sarcina cat mai repede desi stiu ca suntem cam stresati.



#30
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 16:59

Buna fetele,

 

Wow cat ati scris [:0]

Ella tin pumnii sa fie cu noroc luna asta [pup]

Corina tb este diferita la fiecare, nu-ti fa griji ca a ta e mai mica. Important e sa se vada trendul de-a lungul lunii, valorile nu conteaza foarte tare. Nici la mine nu e foarte mare si asa a fost dintotdeauna. Si da, e mai mica si pt ca o iei oral. Spor la alergat sotul [aerob]

Maryella esti tare cu via si conceptia [:-)))] . Doamne ajuta sa-ti fi prins bine vinul [:)]

Camcris te asteptam cu vesti bune [:)]

Iarina tinem pumnii pt sublu test [flo2]

Lalitica bine ai venit! Tinem pumnii sa pleci repede la odisee si sa mai iei cateva fete cu tine, ca aici se pleaca in grup spre odisee [;)] . Imi pare tare rau pt David, nici nu-mi pot inchupui ce e in sufletul vostru dar Dumnezeu cu siguranta va va trimite inca un bebe sanatos de care sa va bucurati [flo2]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -