Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Montignac (196)...STIL DE VIATA NU DIETA

montignac monti slabire ig-indice glicemic

534 raspunsuri la acest subiect

#511
Darling_

Darling_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 23 noiembrie 2013 - 16:59

Am mancat la pranz chilli con carne cu orez basmati...... Doamne ce bun a fost, nu am mai mancat orez de peste un an. Nu cred ca i ok ca l am combinat cu carne, dar a fost tare gustos.

Peste am avut si eu la cina aseara: pastrav cu tzatziki facut din cottage cheese ca nu am mai avut iaurt.

Mi am luat felurite feluri de fructe uscate si lapte de cocos pt niste batoane gluciduce.

#512
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 23 noiembrie 2013 - 17:07

Dulcetica, cred ca te-ai concentrat cu folos [soricel] . Azi am facut numai ciorbita de vacuta si tocanita de ciuperci cu piept de pui, am spalat, intins, strans rufe si... sotz dus Alexia la buni luat pe mine pe sus si dus la film, nah!

Nu-i nimic, ca imi iese pe nas maine, tot trebuie sa rezolv curtea si cainii, ca vine frigul si inchidem apa in curte. Ah, nu imi place deloc sa nu am apa in curte, iar o sa ma car cu galeti de apa din casa o luuuuunga perioada.

De mancat am mancat total aiurea (dar conform), pur si simplu nu am chef sa mananc, de la viroza mi se trage, clar. Nu imi trebuie nimic, nu simt nici gusturile, nici mirosurile.

Dau raportul diseara la meniu, ca pana acum nu prea am ce raporta.



#513
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 09:52

Asaaaaa, ce am mancat ieri:

-cafea cu cofeina

-ness fara cofeina

-cateva bucatele de carne de vaca fiarta cand faceam mancare

-un fresh de portocale la film

-cateva bucatele de piept de pui in tocana intre intors de la film si iesit pe usa sa ma duc sa iau copiii

-ness fara cofeina

-paste cu IG 33 cu branza

-1 pahar de vin



#514
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 19:58

Buna!
Azi:
Md-pastrav afumat
P-caras prajit,medalion de nisetru,linte cu castraveti murati,caise uscate,o cioco sly
G-prune,strugure
C-creveti,un pahar de vin( 2 degete),migdale,pastrav afumat
Noapte buna!

Editat de dulcetica, 24 noiembrie 2013 - 19:58 .


#515
Darling_

Darling_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 22:03

Si iar e duminica seara....

MD: 2 toasts cu gem si ceai cu lapte
P: pui cacciatore de pe blogul savei laura. Am facut si cartofii dulci la cuptor care sunt yumyumyum, I am scaldat in mujdei si i am combinat cu napi ca am gasit. Pt Brandu: I am gasit in Sainsbury se numesc Jerusalem artichoke. Bun am incheiat acest pranz glorios cu 2 felii de cheesecake a la Ariel care mi a iesit demential de buna. Am facut un jeleu de mango si ananas si am adaugat fulgi de migdale in umplutura.
G: o cafea decaf ca am iesit cu o prietena la costa
C: roast beef cu cartofii care au ramas de la pranz plus alt felioi de cheesecake.

M am cam porcit azi si nici sanse de sport n am ca am de calcat si vreau sa ma vopsesc.
Noapte buna si o saptamana eficienta. Pup!

Editat de Darling_, 24 noiembrie 2013 - 22:06 .


#516
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 23:26

cioc cioc

 

Adriana, ce fel de fucte pentru batoane ai cumparat. Vreau sa fac si eu insa nu stiu unde e o lista cu fructe cu IG mic. Pana una alta am cumparat o punguta cu merisoare uscate insa au si ceva zahar in ele asa ca mai caut si altceva. Oare stafidele se incadreaza ca nu prea cred.

 

Si daca tot am intrat vreau sa va intreb ceva. Vad ca voi dimineata serviti uneori wassa cu zacusca. Eu n-am descoperit-o pe aici si rezerve de stat nu am. Insa wassa cu branza Philadelhia si ceva conopida sau ardei nu merge? sau in loc de philadelphia cottage cheese?

 

In we n-am gasit nici macar un iaurt cu 0% grasime [:(] . Vroiam sa combin cu fulgi de ovaz dar n-am avut noroc. Asa ca tot la tarate cu lapte acru ajung si adevarul e ca mi s-a cam acrit.

 

Andanii, eu fac al doilea strat de cheesecake cu smantana (300ml) + frisca lichida(300ml) + 1 cutie branza gen Philadelphia + jeleu. Si imi iese de nu apuc sa gust. E mai castigator cu Mascarpone la calorii, combinatie?



#517
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 24 noiembrie 2013 - 23:45

Eu, azi:

-cafea cu cofeina

MD: 1 iaurt mic 0.1%

G: ness fara cofeina

P: ciorba de vita, tocanita de pui cu ciuperci

G: fresh de portocale

C: o bucatica de pui, 1 pahar de vin

 

Maine e luni, o saptamana minunata va doresc!



#518
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 06:26

Buna dimineata  [cit]

 

Dana, te inteleg perfect. Adica pofticioasa din mine te intelege. Si eu mananc conform mult si bine daca nu mi se pun in fata tentatii. Cred ca singura solutie e sa le eviti sau sa mananci bine inainte. La mine asta cu mancatul functioneaza. Am pus-o in aplicare inainte de o onomastica de copii la care stiam ca se serveste pizza si ca de obicei nu ma pot abtine. Am manmcat un MD copios si doar am gustat dintr-o feliuta de pizza  [pk]  Hai mobilizarea ca vin sarbatorile peste noi si iar calcam stramb  [:)]

 

Smantana lichida gasesti la Lidl, in cutiute mici rosii de 200 de ml.

 

Darling, ceapa murata e dulceaga cumva, dar mie imi place ceapa in orice combinatie. Cum ai facut napii? Am luat si eu de la Lidl dar inca nu m-am atins de ei. Tata stia ca se numesc picioici  [:-)))]

 

Brandu, hai fa-mi in ciuda si zi de cate ori pe zi ai mancat fructe de mare  [:D]

 

Claudia, la multi ani Ioanei  [batetoba]  Sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii. M-as muta la tine la cat peste gatesti  [:D]

 

Carmen, bravo pt d-l sot  [pup]

 

Otilia, bine ai venit  [pup]  Tabel cu IG gasesti aici http://doi4montignac...dine alfabetica

 iar stafidele nu sunt conforme deloc. Ca sa mananci wassa cu grasimi trebuie sa aiba peste 24% fibre sau sa fie homemade cu tarate.

 

Caress, am vazut si eu pozele de extraplate  [vampa]  Se vede sportul constant fara discutie. Eu am fost lenesa si saptamana trecuta nu am fost la sport si deja simt spatele cum ma sacaie. Cred ca nici vremea nu ma ajuta.

 

Dulcetica, ai gasit stiuca proaspata? Marfa de contrabanda pe la noi  [:D]

 

Nu stiu cum e la voi, dar aici ploua si e deprimant, de iti vine sa te bagi in pat cu un ceai fierbinte si o carte buna  [|)]

 

In weekend am mancat foarte mult si chiar neconform pe alocuri, asa ca cantarul m-a taxat cu plus pe care sper sa il rezolv azi si maine  [:I]

 

Abia astept sa treaca si saptamana asta. In weekend impodobim bradul  [cubrad]


Editat de puisorul, 25 noiembrie 2013 - 06:27 .


#519
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 07:35

Buna!
57.5kg in continuare.
Puisor,peste proaspat la pescarie si sturion,creveti proaspeti de la Carrefour. Am mincat peste 2 zile la rind si desi se maninca si azi ,nu mai pot asa ca am mincat wassa cu zacusca.
Miine si poimiine plec in delegatie ,asa ca va fi complicat cu postitul si cu abtinutul ,ca vor fi tentatii(catering).
Eu nu maninc multa pizza ,2 triunghiuri ,insa pot sa fiu satula ,plina ochi ,ca intra.
Otilia ,spor la dat jos!
Cam liniste in weekend!?
Pup si-o saptamina buna si conforma!

Editat de dulcetica, 25 noiembrie 2013 - 07:36 .


#520
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 07:43

Buna dimineata,

Multumesc frumos pentru urari si voua va doresc numai bine, sanatate si sa aveti parte de bucurii! [flo2]

Noi am petrecut sambata cu mult peste, tort monti din blat de cacao cu crema de mascarpone, frisca si dulceata de visine! [:)]  Ioana a zburdat toata ziua, fericita si implinita!

Din pacate dimineata nu am avut timp de cantar; ne-am trezit tarziu si trebuia sa plec pe jos la servici, am fost pe fuga...insa maine dimineata sigur dau raport!

 

Otilia bine ai venit!

 

Meniu ieri:

md: peste afumat, pate de peste, ceapa, salata verde

p: plachie de peste, un rest de scrumbie, un rest de tort

c: fructe: mere si clementine

 

Azi trebuie sa gatesc ceva, cred ca o varza... am frigiderul gol - a inotat tot pestele! [:)]

Ma doare in gat, trebuie sa iau niste nurofen ceva... am intrat si eu in randul vostru cu raceala... [:)]

O saptamana frumoasa! [flo2]


Editat de claudia_a, 25 noiembrie 2013 - 07:43 .




Etichetat si cu montignac, monti, slabire, ig-indice glicemic

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -