Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 98

fiv medlife albu

305 raspunsuri la acest subiect

#11
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 21:46

Qiao, multumim de casuta noua!!

Nic Nic, inca un pic si ne sincronizam, eu pe 7 noiembrie, am morfologia de trimestru 1, cu putin noroc ne intalneam la Mmf.

Loli, [pup]

Sasu, ce ma bucur ca ai revenit printre noi. Deci mama surogat are un [bib]  la purtator si chiar ne-a dus in eroare acel beta urias. Asa mi-a zis si Vaduva, ca a intalnit cazuri cu beta 900 cu tripleti si beta 1500 cu unul singur. Ce mai conteaza?!?...sanatos/a sa fie!

Lavinia, iarta-ma ca nu inteleg de ce ET se face cu un embrion, care este problema?!? Nu sunt mai multi de transferat?? Si eu am avut hiperstimulare , cu tot tacamul,nu am ajuns la albumina pentru ca nu am insistat eu, dar crede-ma ca era cazul.Aveam o burta cat toate zilele si am tras-o pe Gatorade zilnic combinat cu lapte. La ET mi-au fost transferati 2 blastocisti desi am cam strambat din nas ca nu vor ( Albu +Terry) sa-mi puna 3.

Pup fetele si bafta celor in focuri!

Din cauza hiperstimularii,  a spus ca vrea sa-mi transfere unul singur, cel mai voinic. Daca hiperstimularea nu e usoara, ii va congela pe toti si-mi va face ET dupa ce trece hiperst. Eu as fi vrut minim 2. O sa vorbesc din nou cu dansul, sa vad cum evolueaza si embrionii. Maine dimineata la 7:30 trebuie sa ma prezint cu sotul la MMF, el la treaba lui si eu trebuie sa ma duc la etajul 1, nu mai stiu unde. Si mi-e frica. Azi am inceput sa plang la servici, asa din senin. Mi-e tare frica de un esec.



#12
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 21:53

Succes Lavinia maine! O sa vezi ca totul o sa fie in regula si doctorul va face tot ce ii va sta in puteri sa iti fie tie bine si sa aveti rezultate pe masura!

Te pup si la gravideala inainte!



#13
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 22:01

Crystyne, facem bine. Teodora creste vazand cu ochii si imi doresc sa stea timpu-n loc, sa ne bucuram cat mai mult de ea bebelus :)

#14
SASU

SASU

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 22:01

Mimimici ti-am spus cu ceva timp in urma ca am gura aurita si ca vei trece de 32 de saptamani. E uite ca iti ajung degetele de la o mana la cate saptamani au mai ramas pana la o nastere fara probleme pentru bebei. Sa dea Dumnezeu sa scapi si de contractii si bebeii sa fie cuminti.
Bobo capul sus fi tare. Verisoara mea a fost operata la glanda si slabaaaa scai. Are 1,82 inaltime si 51 kg. A ramas mai greu insarcinata si cu tratament a nascut un baietel de 2,500kg care a recuperat apoi si era grasunel, iar la 5 ani a ramas din nou insarcinata si are 2 baieti. Era si este o fire foarte optimista. Prima sarcina a obtinut-o la varsta de 39 de ani,iar a doua la44 de ani.
Angi -vezi Dumnezeu face minuni. Sarci.a usoara si sa te rogi zilnic petru puiul tau.
Loli si mie imi era tare dor de voi.
Nik Nik, Monik si toate fetele in focuri sau in asteptare dar si gravidutele va blestem sa aveti parte de copiii vostri sanatosi si sa aiba viata lunga si eu la fel sa am parte .
Qiao este valabil si pentru tine si la tine. Esti foarteee SPECIALA.
Va pup pe toate !

#15
SASU

SASU

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 22:09

Alinuta am citit mesajele din urma. Stiam doar ca a fost un embrion lipicios dar nu stiu ce am citit la un moment dat si am crezut ca din unul s-au facut doi..... ca doar se mai intampla. Si mamicii mele purtatoare i s-a vazut un hematom mic la eco. La 6 saptamani a avut mici sangerari dar a luat si utrogestan si duphaston. Sarcina fara probleme iti urez.

#16
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 22:20

Unde anume la etajul 1 trebuie sa urc? De la farmacia de la intrare este vreo scara care duce la etaj? Nu am fost atenta. Camera C.



#17
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 22:42

Da lavinia, urci pe scara de langa farmacie. Daca nu te descurci poti merge la MMF si sa te duca o asistenta acolo, oti le ceri celor de la receptie sa te indrume. Dar mai bine mergi la MMF cu sotul. De acolo sotul merge sa dea o proba iar pe tine temdic sus. Maine fara parfum si fara deodorante cu alcool. O sa treaca repede, nu ai de ce sa ai emotii. Sa faci cum zice medicul. Daca e mai safe, pui doar unul. Dar asta vorbiti in cateva zile. Doamne ajuta sa fie bine si sa iasa cu bebeluti :)

Multumesc de incurajari :) Sa de Domnu sa avem toate bebelutii nostrii cat mai curand :)

Nb dragi fete luptatoare :)

#18
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 23:00

Ma bucur sa vad ca mai scot capul la lumina fete dragi pe care nu le-am mai citit de ceva vreme.

sasule zici ca a mai facut un baietel la 44 ani ? wow ! super tare. te astept sa imi zici daca vrei sa mai scriu ceva pe prima pag la tine.

Pupici la toata lumea si multa bafta lavinia !!!



#19
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 23:32

Multă bafta mâine Lavinia,ma rog pt tine!!! Toate cele bune si cu burtile mari înainte . Va pup pe toate.


Editat de andreutza2, 31 octombrie 2013 - 23:33 .


#20
SASU

SASU

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 93 mesaje

Postat 31 octombrie 2013 - 23:44

Quiao dar bunica noastra la 51 a nascut al 11-lea copil. Au trait 9. Si a trait 94 de ani de a apucat si nepoti si stranepoti. Numai eu din tooot neamul nostru mare am avut probleme. Cu atat mai mult acum ca medicina a inaintat pragul de varsta este cu mult depasit. Nu cred in ceea ce spun medicii ca dupa 35 de ani copiii ar putea avea probleme. Eu ma bucur in fiecare zi de bebelul meu din burti ca mamicii purtatoare. Pe 23 octombrie sarcina avea 9 saptamani si 6 zile. Sper sa fie bine pana la capat si Dumnezeu sa ma ajute sa am copilul mult visat. Si bine ca s-a ajuns cu medicina la un asa nivel incat sa poata purta propriul tau copil o alta persoana. Pup.



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -