Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 2 voturi

Gravidute FIV-oase (73)

gravidute fiv

611 raspunsuri la acest subiect

aristica

aristica

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:51

eiiii hai sa va mai zic: ultima cantarire, cu elenusha in telefon (deci am martori, da?), arata ca am 12, 2 kg in plus. V-am zis ca nu ma las pana nu trec de 20, nu?

• 0

aristica

aristica

Membru senior

• Membri
  • 4.130 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:53

...am deja 2 perechi de balerini care nu ma mai incap, de sandale nu mai zic nimic, ca pot purta o singura pereche si ma gandeam sa incep sa scot tenisii, adidasii si chiar ghetele, ca, nu cred ca are rost sa ma mai complic cu cizme inalte, c-o sa-mi plesneasca pe la cusaturi la ce evolutie am...

• 0

aristica

aristica

Membru senior

• Membri
  • 4.130 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:54

mama ma-sii de treaba: pagina 60 este interminabila...si nici macar n-am acea scuza ca tre' sa scriu un numar minim de mesaje...

• 0

aristica

aristica

Membru senior

• Membri
  • 4.130 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:55

cand veti intra aicic si veti vedea monologul din josul paginii, sa nu va speriati: am avut temperatura, am aiurat putin si am motive sa ma scuzati :)

• 0

aristica

aristica

Membru senior

• Membri
  • 4.130 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:57

sa stiti ca este o actiune frumoasa foc: penarul, ghiozdanul si caietul, sau ceva de genul asta. M-a nominalizat bombi acolo si tre' sa fac ceva cu un pahar rece, cu niste gheata, nu stiu exact ce voi face, dar voi face, mai ales ca e funny, dar si ca voi dona pentru copilasi. A mai fost cineva nominalizat? sa stiu sa nu fac gafe cand voi alege si eu alte 3 musterii...

• 0

aristica

aristica

Membru senior

• Membri
  • 4.130 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 13:59

mdaaaa, asta e ultimul mesaj: daca nu trece pe urmatoare pagina, ne auzim maine, poate chiar mai incolo, sa vad cand nu m-o mai scoate din minti pagina 60 [flor]

• 0

aristica

aristica

Membru senior

• Membri
  • 4.130 mesaje

Postat 05 septembrie 2014 - 20:34

hiiiiiiiiiiiiiiiii - cand ma apucase palavrageala de una singura, mie-mi aparea ca-s tot pe pagina 60...acum am vazut cat am scris  [:-)))]

• 0

daniela74

daniela74

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 04:57

Aristica esti de coma,nu stiu ce-mi veni sa intru pe aici,dar m-ai distrat pe cinste [:-)))]  te pup zurlie mica sa-ti treaca febra,streptococii si contractiile  si inevitabil va fi bine,da?

pupam si gravidutele,mamicile si puiutii

• 0

crystyne

crystyne

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 07:34

Hop si eu pe aici  [soricel] primiti oaspeti noi? [soricel]

Aristica sanatate multa si tie si familiei si sa ajungi cat mai aproaape de termen  cu bebe... Are grija dr. white de  noi nu iti face griji ;) si mai stai potolita cu treburile si muncjtorii .. Si eu am trecut prin renovari si am avut neste dureri .., yuhuuu ... [clo] dar ma potolit white  [soricel]

Noi in ultimii 3 ani asta facem renovam  casa ca cine stie poate poate venea bebe .. Asa k anul asta  nu mai m -am apucat inainte ci dupa ce am aflat sigur ca sunt pregnat;) [soricel]

Va pup si va doresc un weekend minunat  [flo2]

• 0

aristica

aristica

Membru senior

• Membri
  • 4.130 mesaje

Postat 06 septembrie 2014 - 13:42

daniela pupa perechea de veveritoi din partea mea!

Crystyne, noi, in ultimii ani am avut hobby-ul de a construi si vinde casute...asa ca m-am mutat de mi-a iesit pe ochi (in sarcina cu baiatul m-am mutat de 2 ori si cand avea 2 luni, ne-am mutat in casa asta). Acum mi s-a nazarit sa facem biroul de la parter, dar, daca-l facem p-ala, hai sa modific si camera baitului, ca vine toamna si-i ingheata noada pe parchet, apoi, hai sa terminam si soclul, parca merge si decorativa de pe garaj si mi-ar placea sa dispara un corp de mobila din living, hai si c-un covor...asa ca m-am trezit cu casa vraiste. Azi am avut zi de plimbare, i-am zis sotului sa ducem piticul in parc, asta n-avea chef si uite cum am plecat eu de bezmetica pe drumuri, cu copchil mic de mana si cu burta la gura. Si ma gandeam c-as putea lua carutul, dar nu ma intorc, nuuu, ca-s capoasa...si cum ma gandeam aiurea, barbate-miu era in spatele nostru cu masina, asteptand sa-mi vina si mie mintea la cap. Am ajuns si-n parc, am luat piticul de mana si hai la animalute: uite bibilica, uite leul...hm, la leu se facea curat, asa ca, deh, ca romanul, hai sa vedem porcii...astia-s langa cai. Mami, cum face porcul? In timpul asta necheza un cal...Mandretea de copchil, raspunde: Ni-ha-ha!...Eu: asa face porcul?, El: Ni-ha-ha...O.K., hai sa-i zici si lu tactu'...intre timp trecem pe langa perusi si ajungem la consort, Eu: mami, cum face porcul, Mandretea: piu-piu!....mai, macar e o frumusete de copchil, ca nu-i musai sa fie toti destepti [soricel]

• 0

Etichetat si cu gravidute, fiv

Intrebari Panica

• Sarcina peste anticonceptionale?

croitoruclaudia
    - Astăzi, 15:54

• Sanii după alaptare

andronacheari
    - Astăzi, 02:20

• Secretii roz-maronii

speciala
    - Ieri, 23:27

• Colici

criss1234
    - Ieri, 21:32

• Col uterin

Andra94
    - Ieri, 15:25

Grupuri

• Mamici de August 2021 (Pepenasi de August)

Anda08
    - nov 11 2020 17:21

• Mamici de Iulie 2021 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 11 2020 15:33

• Mamici de Iunie 2021 (Capsunele de 2021)

Anda08
    - oct 05 2020 13:44

• Mamici de Mai 2021 (Ciresele de 2021)

Anda08
    - aug 17 2020 10:58

• Mamici de Aprilie 2021 (Buburuze de 2021)

Anda08
    - iul 13 2020 07:16

Bloguri

• Yoga în sarcină

MarinaGeorgiana
    - Astăzi, 12:08

• Emotii

Aura2020
    - Astăzi, 10:37

• Tic tac... incepe numaratoarea inversa

Lilu_F
    - Ieri, 21:20