Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

nu stiu ce sa cred


121 raspunsuri la acest subiect

#11
denisa1980

denisa1980

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 15:25

pana acum nu am avut nimic in comun cu un barbat la 23 de ani, nu stiu cum gandesc, tot ce pot spune despre el vis-a-vis de mine este agitatia pe care o facea in jurul meu, privire aia de spune ca sunt chiar cineva in ochii lui, faptul ca se precipita a face un lucru banal pt mine , a ridica ceva , a lua ceva , faptul ca el a initiat situatia si nu eu, ca nu a continuat-o e o enigma . Sunt convinsa ca fizic ma vrea , asta o simte orice femeie , sau nu? Cum spuneam eu l-am invitat la mine pt ca el propus asta , cu o convingere ca asa va fi. Eu una nu l-am sunat niciodata . La munca dupa povestea asta chiar rad si glumesc ca sa nu isi dea seama ca m-a deranjat . Este adevarat ca el este ceva mai trist decat altadata. Ce ati face intr-o situatie ca asta ? Ce oare credeti ca l-a deranjat? Daca sunt deplasata chiar puteti sa o spuneti ca oricum e ceva neinregula cu mine daca am ajuns sa ma indragostesc de o himear.



#12
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 15:47

Poate l-a deranjat ca l-ai chemat la tine acasa. S-o fi simtit "folosit" [:)]



#13
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 16:13

Cred ca este o greseala sa-l chemi acasa la tine din prima. Personal cred ca as fi mers mai usor si mai progresiv. Primele intalniri se fac pe un teren neutru. Daca vrei sa te gandesti cum ar fi fost sa te cheme din prima la el acasa - ai fi mers? 

Pe de alta parte tu ai nevoie mai mare de  relatia asta decat el. Tu ai experienta unei relatii si a unui copil el nu. Tu esti femeie el un barbat la 23 de ani. Diferentele sunt foooarte mari de mentalitate, experienta, psihologice. Tu simti si iti doresti ceva ce stii exact ce este si nu mai ai de o perioada de timp. Defapt tu vrei ceva firesc, normal. O portie de fericire si pentru tine. 

Partea buna e ca s-ar putea sa fie bine. Partea mai putin buna este ca nu indraznesti ci te astepti sa.... e de asteptat te comporti absolut previzibil.

Ok gata cu teoria. Pe scurt. Vrei o portie de fericire si pentru tine? Ok se poate. Indrazneste dar ia-o progresiv adica lasa sa curga mai treptat relatia dintre voi. Il poti timora. Daca nu vei face nimic il dezarmezi total. Deci un pic de arta a seductiei nu ar strica. Iesiti pe un teren neutru la inceput, in parc, la shopping, film, teatru sau similar. Nu este un concurs. Lasati-va loc sa respirati fiecare. Asa o sa va rodati, o sa va simtiti ce si cum doreste si/sau se asteapta fiecare sa se intample.

ESENTIAL.

Comunicati ce aveti de spus. Direct, dar atentie la ton. Vorbiti, vorbiti, vorbiti... povestiti, povestiti, povestiti. Pe scurt simtitti-va bine, lejer ca intre doi prieteni nu ca intre doi iubiti. Daca este sa functineze , va functiona de la sine. Daca nu, o sa va dati seama ca nu e Ok si va veti vedea de viata la fe de linistiti.

Ai un copil. Nu implica copilul la inceput. E mult pentru el. Acum cel putin. Ar fi ideal acum sa reduci relatia doar la voi doi. Asa cum spuneam lasati-va loc reciproc sa respirati in ritmul vostru.

Si sa nu-ti fie frica niciodata sa iti ceri portia de fericire! Ce-i al tau e pus deoparte!

Hai capul sus!



#14
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 16:38

[:)] Postul tau ma face sa zambesc...desi tie numai de zambit nu-ti arde.

Este un tip tanar, caruia tu ii atribui multe insusiri...pe care nu este pregatit sa le aiba.

Da, spun cu toata taria, la 23 de ani nu este un barbat matur. Nici pe departe. Ce anume ti-a declansat navala asta de sentimente? Nu are importanta.

Important este ca nu ai sesizat diferenta dintre voi. Nu de varsta (desi la varsta lui asta este) ci de  esenta.

Nu te blama...doar revizuieste-ti prioritatile.

Nu uita ca o femeie la varsta ta este la maximum posibilitatilor sale, merita atentie, respect si substanta. Iti trebuie un barbat adevarat. E drept, poti gasi si la varsta lui...doar ca nu-i musai sa fie.

Un moment, real sau nu, in existenta ta...doar atat.



#15
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 18:01

Data viitoare, cand te mai suna un barbat care iti place, nu il mai invita la tine acasa, ci iesi cu el in oras.



#16
denisa1980

denisa1980

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 18:46

va multumesc frumos pt raspunsuri. Da ,este posibil ca eu sa uil timorez si asta din discutia mea telefonica cu el in care mi-am spus punctul de vedere cum ca relatia noastra va fi una exclusiv fizica, este f probabil ca asta sa il fi speriat si acum sa dea iapoi , dar ce era sa fac ? sa ii  declar ceva anume? Eu am spus ce am gandit la momentul respectiv pt ca asta este realitatea , il doresc fizic cum poate nu am mai dorit de f mult timp pe cineva. Nu stiu cum sa ma comport cu el . Era altceva daca avea varsta mea de exemplu. Voi de exemplu l-ati suna, ati cere explicatii ? Ati trimite un mesaj , o initiativa ceva? Eu n vreau sa cad in penibil si asa ma simt cumva ridicol.



#17
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 19:59

E matur oare la 23 de ani??

 

 

Nu e matur clar! Si tatal fetei mele tot 23 de ani are si se comporta tot asa ba chiar mai rau probabil o fi vrut ceva baiatul dar sa razgandit.



#18
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 22:11

E matur oare la 23 de ani??

 

In general, nu.



#19
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 22:31

Tocmai de asta am pus intrebarea.......oarecum retorica.

E un copil .......in ochii mei,nu stiu cum vad altii .Eu zic ca la 23 de ani nu e suficient de matur sa ia in carca o astfel de relatie,decat pt anumite interese.

Ii place tipa,merge o data de 2 ori.......si gata.pt el e de ajuns,si din cate zice Denisa e chiar un pustan asa seducator....nimic serios.



#20
BellaDonna

BellaDonna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.973 mesaje

Postat 28 octombrie 2013 - 22:05

ai gresit cand ai spus ca doresti o relatie doar fizica, pote nu-i place sa se simta folosit , cui i-ar place??tu cum te-ai simti in locul lui?

deci tu ai gresit, si tot tu poti indrepta greseala




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -