Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

nu stiu ce sa cred


121 raspunsuri la acest subiect

#1
denisa1980

denisa1980

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 12:27

buna , sunt noua pe acest forum dar va citesc de ani de zile , insa acum vin si eu cu o problema la care nu gasesc singura rezolvare si sper ca voi , prin obiectivitate macar sa ridicati un val , prin luciditate , sa vedeti ceea ce eu nu vad. Sunt o mama a unei fetite, singura de cativa ani, m-am obisnuit cu situatia mea si nu ma plang , tot ce am mai drag e langa mine, fetita  mea este bucuria si viata mea si nu am lasat pe nimeni in anii acestia sa se apropie de cuibul nostru, odata , din obisnuinta, si din teama . Am 34 de ani , sunt o femeie obisnuita fizic , nu sunt nici f desteapta zic avand in vedere ca am creat o situatie care ma face sa sufar.

M-am indragostit de un barbat , baiat mai bine zis de 23 de ani.  Ne vedem aproape in fiecare zi pentru ca el este curier la compania in care lucrez . Acum 8 luni cand l-am vazut prima oara , va rog sa ma credeti ca nu am tresarit , nu l-am privit , nu imi spunea nimic era doar un baietas care livra , asa cum fusese si cel dinaintea lui si nimic mai mult. Niciodata nu m-am gandit , si nu am privit nici pe strada si nici in alta parte un barbat atat de tanar dincolo de ceea ce este rational. Cu timpul , zi de zi , a inceput sa ma tachineze , sa glumeasca , ma privea fix , ma atingea  usor , eu chiar insistand sa nu ma mai atinga ca nu se cade . Asa s-au scurs multe luni , pana intr-o zi cand am realizat cu cate ardoare asteptam sa vina , cum ma priveam in oglinda sa ma verific daca sunt in ordine, cand puneam capul pe perna noaptea gandindu-ma cum ar fi DACA .El direct nu mi-a facut avansuri, nu m-a complimentat in nici un fel , in schimb ma privea  din cap pana in picioare, daca eram cu spatele la el stiam ca ma urmareste , imi repeta cuvintele si chiar am fost uimita sa observ ca tine minte un lucru banal pe care il spusesem eu cu luni in urma. Nici prin gand nu mi-a trecut sa fac eu ceva in privinta asta insa recunosc ca prin comportamentul meu i-am dat de inteles ca si el imi place mie , dar mai subtil fata de tot amalgamul de gesturi pe care mi le atribuia el . Mentionez ca in afara de aproximativ 30 min cat ne vedeam zi de zi , nu aveam alta relatie cu el . Brusc , acum vreo doua luni m-a sunat intr-o seara scuzandu-se , spunand ca a luat tel meu de la o alta colega . Mi-am zis in mintea mea ce o fi o fi , incerc si gata ca poate nu moare nimeni din toata povestea asta si uite asa ma trezesc ca ii invit la mine peste cateva zile. Cum am inchis telefonul am intrat in panica , ca ce am fact , cum se poate sa fac eu asa ceva , dar toate negatiile astea erau coplesite de bucuria , de confirmarea ca el ma place pe mine , eram intr-adevar intr-o stare de exaltare cum nu mai fusesem din adolescenta. Tragedia a venit cand a sosit ziua intalnirii si el nu a sunat , nu a dat nici un semn de viata . Si asta contrat varstei si ceea ce presupune maturitatea mea m-a daramat. Nu l-am sunat . Acum ne vedem in continuare la munca , la fel ma tachineaza , la fel ma priveste, nu i-am cerut si nu mi-a dat nici o explicatie. Eu ma comport ca si cum nimic nu s-a intamplat dar inima mea inca tresare cand il vede si inca poate sper ca va mai fi ceva. As vrea sa ma trezesc , vreau viata mea de dinainte , linistita , departe de toate framantarile astea.



#2
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 12:35

Intreaba-l ce s-a intamplat [:)]

Nu mi se pare o diferenta atat de mare de varsta, insa intr-adevar, la 23 de ani cam ai alte idei despre viata decat la 30+.



#3
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 12:38

E matur oare la 23 de ani??



#4
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 12:39

De ce trebuie neaparat sa crezi ceva sau sa cauti explicatii la comportamentul cuiva, banuiesc ca el nu se simte in nici un fel de nu iti zice nimic....ia lucrurile ca atare si continua-ti viata. El atata a putut/vrut, atata a facut, daca putea/vroia, facea mai mult.


Editat de emanouela, 26 octombrie 2013 - 12:41 .


#5
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 12:46

Poate n-a inteles ca l-ai invitat la tine! [:)]



#6
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 13:10

Parca sunteti la gradinita......

 

E copil mai,la varsta asta barbatii,pardon baietii sunt buni doar pentru sex.....probabil reista mai mult...

 

In general barbatii se maturizeaza mai greu....sa fim seriosi...

 

Tu esti o femeie matura,cu picioarele pe pamnt...ei na..vrei pe cineva sa-ti descarci hormonii,cauta dar nu in firma....barbatii "este" si niste purcelusi...si daca un barbat matur nu se lauda atia mai tineri s elauda:am....si pe aia,si are si un copil..."..



#7
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 13:14



Parca sunteti la gradinita......

 

E copil mai,la varsta asta barbatii,pardon baietii sunt buni doar pentru sex.....probabil reista mai mult...

 

In general barbatii se maturizeaza mai greu....sa fim seriosi...

 

Tu esti o femeie matura,cu picioarele pe pamnt...ei na..vrei pe cineva sa-ti descarci hormonii,cauta dar nu in firma....barbatii "este" si niste purcelusi...si daca un barbat matur nu se lauda atia mai tineri s elauda:am....si pe aia,si are si un copil..."..

 

 

Hahaha, hai Eumada ca abia astia din urma sunt cei de la gradinita...auzi, sa se laude cu asta  [:-)))]


Editat de A_Iulia, 26 octombrie 2013 - 13:19 .


#8
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 13:20

Vai de mine, mare realizare....iti dai seama....si daca se lauda inseamna ca sunt un trofeu muncit si care a adus satisfactie, cu chestii naspa nu te lauzi. 



#9
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 13:23

Sau e prea usurel la capitolul inteligenta.....

 

Ideea e  ca pe langa faptul ca e copil nici mare realizare nu are.....sa fim seriosi....eu nu m-as uita nici cu spatele la avansurile unui pusti care mai si trage tepe....



#10
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 13:30

si daca un barbat matur nu se lauda atia mai tineri s elauda:am....si pe aia,si are si un copil..."..

Pe principiul asta se poate lauda si ea: "l-am avut si pe ala, si pe ala.. si are 23 de ani"

 

Mare branza.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -