Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV TURCIA 21

fiv turcia acibadem tayfun

337 raspunsuri la acest subiect

#1
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 19:38

Capitole

Cap. 1 ; Cap. 2;Cap. 3Cap. 4Cap. 5Cap. 6Cap. 7;Cap. 8Cap. 9Cap. 10Cap. 11;Cap. 12Cap. 13Cap. 14Cap. 15Cap. 16Cap. 17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20

Lista clinici

Acibadem

http://www.acibademi...om/in_vitro.asp

http://www.acibadem....vf/ro/index.asp.

Echipa este condusa de Prof. Dr. Tayfun Bagis.



Tarife:

FIV = 2400 EUR, IMSI = 250 EUR (IMSI si ICSI sunt incluse in pretul FIV si se face la alegerea Dr. si a embriologului),

Crioprezervare pentru embrionii suplimentari = 500 EUR, TESE = 940 EUR, Micro-TESE = 915 EUR, FNA = 600 EUR.

Micro Tese + congelare 3 probe tesut testicular = 1850 euro

Teste de preimplantare genetica: 750 EUR (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 EUR ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 EUR (pentru translocatii);150 Euro - consultatie+ecografie preliminara FIV-ului (se poate opta si pentru FIV direct, fara consult prealabil); daca se face consulatatie preliminara, atunci se va deduce din costul final al procedurii

Protocol principalscurt antagonist de tipul; 3 zile antagonist (Orgalutran, Cetrotide), 6-10 zile de stimulare, ultimele zile din stimulare se foloseste iar antagonist (Orgalutran, Cetrotide).

In ziua 2-3 va puteti prezenta la clinica pentru prima ecografie, apoi va puteti intoarce in tara, revenind la Istanbul in circa 5-7 zile, pentru restul protocolului.

Protocol pentru poor responder/low AMHEPP (Estradiol Priming Protocol) - se incepe aplicarea din Z21/23 a CM anterior a plasturilor cu estradiol (Climara) - 3 zile x 1 plasture; 3 zile x 1 plasture + antagonist; 3 zile x 1 plasture. Se merge apoi la ecografie indiferent daca menstruatia a aparut sau nu. Se decide demararea/nedemararea stimularii -> Gonal F (in principal), ultimele zile folosindu-se si un antagonist mentionat mai sus.

Posibilitati de cazare in Istanbul, partea asiatica, oferite de clinica: Nova Hotel, Nippon, Hotel Timya, Byotell, The Bostanci Hotel, Asya Suits, Akin Suites.

Transportul aeroport-spital-hotel (din partea asiatic) va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.

Pentru cine are nevoie de traducator in lb romana, clinica ofera gratuit o traducatoare (in sensul ca intra in costul FIVului). Corespondenta se poarta prin email:semra.selim@acibadem.com.tr.

Date despre transferul embrionilor criogenati - FET·

Este necesar sa va prezentati la consultatie in a doua zi a ciclului menstrual· Se va indica din partea domnului Dr. Tayfun Bagis un tratament pe baza de tablete (nu injectabil) pentru cresterea endometrului· Perioada aproximativa a tratamentului este de 15 zile, perioada in care va puteti intoarce in tara insa va fi necesar sa va prezentati o data/saptamana la control.· Costul aprox. al transferului este de 610 EUR (costul medicamentelor nu este inclus in aceasta suma).

Intelegere Acibadem Hospitals si CEC Bank   [soricel] 

Acibadem si CEC au incheiat un acord, iar cei care au deschise conturi la CEC beneficiaza de discount-uri si alte beneficii.

Detalii puteti gasi aici si aici (reducere 10% pentru serviciile de medicina reproductiva).

Linkuri utile

Calculator sarcina FIV

Aventura otomona Samiradetalii cazare, masa, etc.

 

Aspirante la FIV Turcia   [fluturas]

vreau-bebel: 30 ani, sotul 32. Eu relativ ok, sotul azoo obstructiva. Fiv 1 - august 2012 dr.Tutunaru-nereusit, Fiv 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun, ou clar, fiv 3  Tayfun - beta negativ



Gravidute   [barza1]
 

nelay_star

Ploaie de vara -  infertilitate tubara Fiv 1 - Polisano Buc. 2010 nereusit, Fiv 2 iulie 3013 - Acibadem, reusit.

 

 

 

Reusite depline   [deziuata]

tamys - mami de gemeni Andrei si Maria iulie 2012 -> FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
Lorelei78: 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit;laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011, FET1 dr Ispasoiu nereusit, FET2 dr Chicea nereusit, FIV2 reusit in Istanbul, Acibadem, dr Tayfun Bagis - Clara Sofia s-a nascut pe 30 nov 2012

MBK2 - mami de gemeni Azra si Omer Aras din 4 iulie 2013

Amaradia - mami de bucalata Ilinca Teodora nascuta pe 26 iulie 2013, ora 12.55, Apgar 10, 3850 g.

Nanne16 - mami fericita de albinuta nascuta pe 26 septembrie 2013, ora 12.07, Apgar 9/10, 2520 g.

cristinaddr - 24 octombrie 2013 - ora 07:30 s-a nascut printesa de 2300 g si 46 cm si la ora 07:33 s-a nascut printisorul de 3500 g si 55 cm

 

 

 

 

 

 

 

* daca sunt cititori/cititoare care ne pot impartasi detalii privind alte experiente din Turcia (de ex. Anadolou), va rugam sa o faceti pentru ca doritorii de bebe sa se poate bucura de cat mai multe detalii.

 

___________

Pentru modificari pe prima pagina, va rog sa scrieti cu rosu!

Pentru utilizator fivturcia@yahoo.com parola prin PM. Vezi si info in semnatura. Multumesc.


Editat de FIVTurcia, 29 octombrie 2013 - 10:38 .


#2
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 19:42

Un nou capitol in care speram sa fie cel putin la fel de multe vesti bune!

Special pt cea mai proaspata mamica, Cristina, sultana fericita de printesa si printisor grasunei si frumusei: FELICITARI DRAGA NOASTRA!

Multumim pt stafeta  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#3
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 19:49

Ups, I did it again  [deziuata]



#4
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 20:13

Buna seara.
Imi cer scuze ca nu v am scris chiar eu veste dar nu m am simtit f bine. Am avut probleme cu tensiunea si de acea a trebuit sa-i scoata pe bebe de urgenta. Acum sunt mai bine.
Ce sa ca spun de bebelusi. Sara (Printesa) desi a fost toata sarcina mai micuta si la nastere a avut 2300 gr, este o luptatoare. Papa de la biberon lapte praf si este um copil normal. Fratiorul ei Sebi, de 3500 gr) nu este atat de bine ca ea. Respita doar cu oxigen, a fost pus la lampa si este hranit doar de perfuzie. Asteptam sa treaca timpul sa vedem cum va evolua.
Eu sunt o mamica plangacioasa care si-a vazut bebelusii abia astazi si care isi doreste cu nerabdare sa-i tina cat mai curand in brate.
Va pup si va multumesc mtult pt felicitari.
Nelay multumesc mult pt ca ai transmis mesajul in locul meu. [pup]

#5
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 20:14

Bebel, multumim pt noul capitol !! [flor] [pup]
Sa fie plin de vesti bune ! [artif]

#6
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 20:16

Buna seara, 

Ma bucur sa vad atatea vesti minunate [fiesta]  [flor]  [artif]  felicitari celei mai noi mamici, Cristina, multa sanatate, putere si refacere rapida, cei 2 prichindei au nevoie de tine si nu in ultimul rand viitoarei mamici, Angelica, confirmarea noastra a tuturor ca minuni se mai intampla, sarcina usoara si la termen.

Ce frumos a inceput acest nou capitol, sa o tinem tot asa fetelor! [pk]  [pk]  [pk]



#7
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 20:18

Cristina, hai ca scriam in acelasi timp [:D]
Te pup mamica plangacioasa !!! O sa fie bine [pup] [flor]

#8
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 20:21

Cristina, printesa ta luptatore o sa il invete si pe fratiorul ei tehnici de lupta [alap]   , capul sus, ei au nevoie de puterea ta. [pup]  [pup]  [pup]



#9
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 20:24

Cry, ne rugam pt micutul Sebi!



#10
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 25 octombrie 2013 - 22:40

Va pup dragelor,

 

N-am mai intrat de mult si am reusit sa citesc asa... pe sarite, dar am citit vesti bune.

 

Cristina, ma bucur mult pentru tine.

Felicitari draga mea. Sa va dea D-zeu la toti sanatate si putere de a trece peste micile hopuri.

 

Angelica, felicitari! Minunile exista, cu siguranta!

 

Kinder, mai e putin putin si urmezi. Sa ai o nastere usoara, draga mea.

 

Bebel, ce-mi place textul de la semnatura ta

 

Ella, [flor]

 

Velvet, nu-i asa ca esti plina de energii pozitive? Tine-o tot asa, draga mea

 

Nanne, iti doresc zile frumoase alaturi de albinuta ta

 

Lorelei, pupici multi lui Carla


Editat de amaradia, 25 octombrie 2013 - 23:02 .




Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -