Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.8


562 raspunsuri la acest subiect

#21
ana2014

ana2014

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 532 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:01

buna fetelor...

wow...ce vrednice sunteti....eu nu mai apuc sa va citesc....dar sa mai si raspund....

v am admirat burticile, si a mea este destul de marisora desi am luat doar 2 kg; o sa incerc maine sa pun poza; aseara bebele a miscat f.mult , timp de 30 min .incontinuu cred; l am si simtit la mana cand misca;

marti am programare la alcosan la morfo de trim.II, sper sa pot ajunge;

anamaria- ma bucur de rez.partiale ok,o sa fie okok si rez. final;



#22
adya

adya

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 444 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:20

Arrya, dr. a scris asa: sarcina gemelara si iminenta de avort. Se recomanda repaus partial, concediu de risc maternal. Se stie ca sarcinile gemelare sunt sarcini cu risc. Nu a avut nimic de comentat, l- am rugat doar sa imi dea recomandare.

La dr. de medicina muncii m-am dus cu scrisoarea medicala, care a ramas la el, nici el nu a avut de comentat.

La sef urmeaza sa ma duc, nu cred ca va avea de obiectat ca el tebuie doar sa ia la cunostinta si sa semneze.



#23
new_life

new_life

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:26

Multumesc de urari! nu gasesc un emoticon care sa roseasca dar asa ma simt [flo]

Partea cu sanii e printre putinele avantaje ale sarcinii, pacat ca se lasa dupa aia. La mine a fost primul (si singurul) indicator care m-a determinat sa-mi fac testul de sarcina.

 

Dupa dezmatul de azi cu pizza si desert, am bagat la aburi un broccoli abandonat in frigider. Mai fierb niste paste integrale si impreuna cu sosul pesto din frigi, am pachetel pentru maine la servici. [buca]



#24
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:26

Arrya, nu stiu de ce, dar cred ca trebuie sa ne obisnuim cu senzatia asta pe ca ai descris.o. Daca de acum ne e asa, in luna opt, noua explodam la propriu.
Ma apuc de uns si masat acum. Tati e plecat la distractie, nu vine acasa in noaptea asta, si noi am ramas singurei, n.avem pe cine stresa. Cred ca bag un film. Nu suport sa dorm sibgurica, doar de l.as putea tine pe bebe in brate... Ma ibcurajez zicandu.mi ca nu mai e mult. Astea 20 de sapt au trecut rapid, poate asa o sa fie si de acum in colo.

#25
Pocahontas80

Pocahontas80

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.959 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:32

Madutz, multumim de capitolul nou!
New life, burtica e frumoasa!
Arrya, incearca sa te relaxezi, poate maine te vei simti mai bine.
Carnea mea tocata s-a dovedit a fi alterata, tocmai pe cand sotul isi comandase niste "kebabxheta", un fel de mici bulgaresti :) Maine macar stiu ce-I fac la cina :)

Editat de Pocahontas80, 23 octombrie 2013 - 21:32 .


#26
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:33

Seara buna fetelor!

Hop si eu cu burticu de 18 saptamani. [gravi]

 

greu cu pozele astea..

f draguta burtica. se vede bine.  

vedeti ca sapunul de alep sa aiba macar 20% ulei de dafin.

poca, poti face ciorba de perisoare daca le place. sau 2-3 burgers la cuptor, daca mica nu serveste.



#27
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:35

Ana , bafta la eco! Eu mai am 2 saptamani, offf ce greu trece timpul. Tot atunci aflu si ce am, sunt atat de nerabdatoare.
Eu m-am apucat sa fac listuta pentru bebe, noroc ca m-am apucat de scoala, ca acum am si eu pe ce sa scriu, ca nu aveam nicio foaie in casa. Si cred ca ma bag sa ma uit si la episodul de ieri de la Masterchef, ca nu l-am vazut.

#28
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:41

daa, multu de capitol.

multu de aprecieri fetele.

am vazut pozici frumo cu burticute, frumo.

noi am facut ciorba radauteana. nu am mancat-o cu usturoi, doar acra, buuna. nu stiu cine zicea de musaca, am mai avut si azi.

eu am pofta de fasole batuta cu muulta ceapa calita pe deasupra( o calesc doar cu o lingura de ulei la masinuta tefal si iese f buuna) dulce nu imi prea trebuie.

arrya, nu te mai stresa atat, e timpul sa fii egoista [:)]  tu si bb sunteti cei mai imp. nu munca.

 



#29
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:44

Ema, cum arata masinuta asta Tefal?

#30
Didinela

Didinela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 921 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 21:45

mama-mama da cat scrieti... incerc sa va citesc, da e destul de greu de tinut pasul.

 

foarte frumoase toate burticile, sa creasca mari si sanatoase! si bun venit burticilor noi!

 

eu de vreo saptamana mananc non-stop, mai ales seara. acuma tocmai am bagat un meniu de la mc, cu portie mare de cartofi :( sper ca e doar o faza si o sa-mi treaca cat de curand, am mai avut un epsiod din asta pe la 10 saptamani, dar dupa aia am reusit sa ma controlez.

 

apropo de indemnizatii, eu ar trebui sa ma interesez unde/cum o sa trebuiasca  depus dosarul pt concediu de sarcina. am ramas fara job in mai, in iulie am intrat in somaj, iar de la 15 aug m-am intors la firma la care lucram pe un contract cu durata determinata, momentan pana la 31 dec dar sper sa nu fie nici o problema sa prelungesc pana la sf lui februarie. Dar am senzatia ca va trebui sa-mi depun dosarul pt sarcina si lauzie la casa de asigurari, trebuie sa ajung acolo sa verific cu ei ce acte imi trebue.

 

in rest, totul e bine, parca nici nu simt ca sunt gravida. desi e a doua sarcina, inca nu simt miscarile - sau am simtit o data-doua ori, dar foarte subtil...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -