Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(55)


304 raspunsuri la acest subiect

#21
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 08:16

neatza!!!!

si eu zic '''nu am timp de povestit""'sunt in pat cu anna ....ea coloreaza eu am deschis aici ,dar bineinteles ca-i calare pe laptopul asta ,ca nici nu pot sa ma concentrez....asa ca nu va zic decat ca mergem la gradi...mai avem ceva mucisori ..tot acolo in nasuc....mai dam cu apa de mare....mai un sirop de tuse tot biosept....am luat alt flacon ca cel pe care scria antibiotic natural nu am reusit sa-l dam pana la capat ca mi l-a varsat A....asa ca am zis sa iau asta de scrie ca fluidifica secretiile....azi astept si aparatul de aerosoli...am comandat unul laica...sper sa fie ok...ca la ce vroiam eu super silentios am renuntat din cauza pretului....saptamna asta am fost si la oftalmo si m-am pricopsit cu ochelari....asa ca banutti I-am impartit intre aparat si ochelari....initial am zis ca iau ap mai scump...dar apoi mi-am zis ca daca nu dau comanda acum de ochelari iar ma trec pe mine pe locul 2....si ochelarii I-am luat la un pret mic....nu cam ce as fi vrut eu..la rama ma refer ca sunt ff scumpe  eu nicio nu stiam...cu reducere si la rama si la lentile ca aveau ei o promotie am dat pe ei 350lei

 

va pupic....abia [pe miercuri cred ca pot sta mai mult la povesti...il am si pe tata la mine...de joi tot merc cu el la controalele anuale de la spital....si cred ca merg si luni si marti.....am de facut si ceva cumparaturi cu ornamente specifie sarbatoarei toamnei pe care o face gradinita joi....anna trebuie costumata....eu vroiam sa o fac Minnie mouse ..dar doar miercuri am avut timp sa merg sa caut metreaj rosu cu buline...si in 3 magazine am fost si nu am gasit.....apoi joi si vinery tata mi-a ocupat tot timpul....nici nu stiu cu ce o voi costuma.....au fost niste costume la lidl...da nu am reusit sa ajung....

Miki pt vladut al tau am vazut in magazinul Sir...ai avea cum sa ajungi cat de cat ca l-ai lua pe 41 (tramvai) de la casa presei libere si te-ar adduce fix in fata magazinului....erau mai multe chestii....si cam la 35 lei....ce mi-a placut maxim a fost un costum de dovleac din pasla portocalie cu fruzulite verzi la gat si o palarie tare misto....eu l-am apreciat cam pt 7-8 ani....dar cu V e inalt sigur ii vine....

gata nu mai stau ca m-am intins destul si obraznicatura asta de A imi impinge asta cu picioarele....

pupicei la toata lumea...

ps ce ma bucur ca nu am mai citit de raceli si iar raceli....Doamne ajuta sa nu mai racesca rau fluturasii!!!!

 

La multi ani si pt cine poarta acest nume si pentru cei dragi voua!!!!!



#22
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 16:00

Buna ziua
Ma bucur ca toata lumea e sanatoasa si la gradi:))... noi inca nu la gradi desi suntem bine sanatoase. O mai tin o sapt acasa ca este ziua nepoatei mele si precis pana sambata viitoare se va imbolnavi iar daca o duc..
Cami pana de craciun mai este ma gandesc insa si eu obisnuiesc sa le iau cadouri din timp oentru ca nu suport aglomeratia groaznica dinainte de sarbatori si cozile din magazine.Ioana vrea pe Mickey povestitorul, trusa de doctor, papusica Plusica doctorita( pe asta ar cam trebui sa o comand deja ca nu se gaseste in magazine si va dura ceva ).Ruxi vrea geanta cu Monster High, blugi rupti, si se mai gandeste:))
Revin mai tarziu daca reusesc sa scriu fiecareia in parte. Weekend placut!!

#23
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 26 octombrie 2013 - 21:27

crisssssssssssss da de unde o iei pe plusica????????

daca faci undeva comanda zi-mi ca vreau si eu douaaaaaaa

si au si celelalte personaje?

abia astept amanunteeeeee

s-ar bucura enorm fetele



#24
ziki

ziki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.510 mesaje

Postat 27 octombrie 2013 - 13:16

Buna ziua, mamici!

 

pentru a doua oara, ma bag in seama in grupul vostru, sper ca de data asta sa fiu mai consecventa si sa particip mai serios la discutii.  [ascuns]

 

Am un baietel, Felix, de 26 februarie 2011, si as vrea sa ma lipesc de grup sa pot schimba idei si sa tin pasul cu mamici de puiuti din aceeasi generatie.

 

Va salut si va doresc o zi frumoasa  [flo2]



#25
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 27 octombrie 2013 - 22:04

buna fetele

 

bine ai venit ziki

sper sa ne scrii mai multe despre felix

si te vom primi cu drag in grupul nopstru

dupa cum vezi si noi mai avem din cand in cand cate o zi alba ca sa zic asa

banuiesc si din cauza ca a fost duminica

si foarte cald afara

 

maine sigur apar mamicile de fluturasi sa ne scrie ceva despre ei

 

ce faceti restul fetelor???????

ati sarbatorit pe dumitru zilele astea?

noi nu avem decat un singur amic care si ala e in bucuresti

deci pauza sarbatoriri

in schimb tre sa ma gandesc la ceva ca facem 10 ani de la casatorie si tareeeeee as vrea sa fac o masa ceva asa intre prieteni si ca o lasare de sec



#26
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 27 octombrie 2013 - 22:09

Seara buna!

 

Am trecut sa va salut si sa va mai dau vesti despre mine si spinarea mea in pioneze. Pe scurt : inca mai iau pastile, calmantele care mi-au fost prescrise de la dr si de la care mi-a fost rau de am ajuns la urgente la spital, dar a inceput sa se obisnuiasca corpul si nu imi mai e asa rau de la ele, ma mai simt un pic ametita cateodata, dar nu atat de rau incat sa ajung la spital... am fost la inca o sedinta de fizioterapie sapt asta si ma voi mai duce iar pe 6 nov am urmatoarea programare. M-am interesat sa fac in particular fizio si RMN, iar dupa ce am aflat preturile nu mi-a mai venit ...adica 160 lire ora de fizioterapie si 1300 lire un RMN. Banii astia nu ii am si nici prea curand nu o sa ii am, daca ...eu astept o minune ..hahaha... 

 

Pana imi mai trece spatele, intre timp astept Halloweenul si apoi Craciunul...aici peste tot deja s-au bagat tot felul de decoratiuni si obiecte pentru Craciun, mult prea devreme, nici macar nu au avut rabdare sa treaca Halloweenul anul asta... dar na, ne mananca consumerismul ... Abia astept sa am musafiri, imi vine sora din Bucuresti aici cu fetitele si sotul si vor sta o sapt, inclusiv Craciunul! Deja simt miros de sarbatoare in nari... fumul lemnelor din semineu, miros de scortisoara si portocala, vin fiert...mmmm visez cu ochii deschisi! 

 

Ziki , welcome! Sper de data asta sa stai mai mult la povesti cu noi aici! 

 

aici sa va arat cu ce ne-am ocupat noi azi, stand in casa, desi afara soare si frumos, avem atentioanre de furtuna, sa nu ii spunem uragan, deja au avut intalniri primul ministru cu toate agentiile si ministrii responsabili cu siguranta populatiei, in noaptea asta si maine se asteapta o furtuna devastatoare.... sper sa nu ne da vreun copac pe casa sau sa avem alte probleme, gradul sigur il pune la pamant, nici nu stiu de cate ori l-am facut, dar cum umezeala e multa aici, putrezeste si la un vant mai puternic e la pamant....

 

cum ziceam, linku` cu pozele : https://picasaweb.go...gCI2B0Pux1_66Wg

 

 

Noapte buna si sa ne auzim cu bine! 



#27
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 28 octombrie 2013 - 08:55

Neatza,

 

poftiti la o  cafelutza plina de buna dispozitie.

 

Strumphica ce ma bucur ca ai intrat, ma pregateam sa te trag de urechi pe fb. V-am admirat creatiile acolo si o sa fac si eu ceva cu nasturei ca tare frumos arata. Pentru craciun ma gandeam la niste braduti impodobiti cu nasturei. Ce frumos ca vine sora ta la tine, chiar va fi un craciun minunat. Sofia va fi in extaz cu verisoarele ei.

 

Ziki bine ai revenit. Zi-ne mai multe despre voi.

 

Cami sarbatorire placuta si la multi ani frumosi impreuna . Cum se lasa postul de vineri din 15? Ca in 17 e ziua sotului.  Si noi avem un singur Dumitru si am vrut sa mergem sa-l felicitam dar nu ne-a raspuns la telefon.

 

Cine e doctorica plusica? Pfuii de unde ati scos voi jucariile astea? Ilinca mea habar n-are ce-si doreste . Nici eu nu stiu ce sa le iau de Craciun, mai ales ca sunt in criza financiara profunda si dureroasa.

 

Delia ce-i cu tine?

 

Si noi am avut un wekend frumos, e o minune faptul ca am scapat de facut mancare. Bine acu mai gatesc si eu una alta, pe ici colo, dar nu se pune e vax pe langa ce era pe capul meu. Am facut excursie cu bicicletele, apoi foc de tabara si ceaun la vecini, duminica am avut musafiri la masa ( de imi permit sa am si invitati , cine-i ca mine [omulet topaitor])

 

Va pup, o zi frumoasa.



#28
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 28 octombrie 2013 - 09:35

nu v-am uitat dragele mele, stau tot cu gandul la voi, pe fb intru tac pac si gata aici imi place cand intru sa ma pun la curent... eu sunt ff aglomerata, a plecat soacra la cumnata dinainte de a naste, si a nascut, acum a plecat si socru si va dati seama ca usor nu e... ieri si alaltaieri am fost la mort, ca a murit un vecin apropiat si asta e....am mai alergat dupa cumparaturi inainte sa plece socru, sa-i luam la nepotica una alta. va pup pe toate imi e dor de voi si sper sa reusesc sa mai stau cat de curand.

dr plusica somleac sunt niste desene animate pe disney jr, 

cami am vazut la carrefour dar chiar plusica e urata, dragonel si oita sunt mai frumosi.

 miki, pup, roxi esti tare daca te culci devreme , eu ma culc la 12 si ma scol la 5 jumate....

 deea,- manechina ce faci?



#29
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 28 octombrie 2013 - 09:36

cris si strumph si mada va pup fetele



#30
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 28 octombrie 2013 - 09:49

neata

 

somleac multumim de cafeluta [alcool] [alcool]  eu am nevoie in vena, azinoapte am vizitat spitalul cu andra, mi-a facut o laringita de m-am speriat rau rau..numaram minutele sa ajung, abia mai respira si voce deloc..si asta ca am stat de dimineata pana seara la tara sa-l astept pe sot care era cu batul pe balta [batcap]  aveti grija, cica circula un virus urat de laringita, in spital era plin..andra dupa o injectie cu dexa si niste aerosoli cu adrenalina era binisor..

 

strumph, frumoase decoratiuni si ce domnisoara s-a facut sofia, pare mult mai mare..eu de ce nu va mai vad pe fb pozele, am facut parte din cei care le-ai dat cu flit? nu ma supar, doar ca acolo puteam sa va mai admir si eu din cand in cand, aici nu pot accesa picasa, am restricti pe PC.. [bang]

 

ziki, bine ai venit..

 

delia, esti mai ocupata aici decat erai acolo ? hai mai des ca poate te mai ajutam si noi..virtual.. [:)]

 

nu mai stiu ce sa va zic..aveti grija deci cu laringita..

azi trebuie sa merg sa-i inchiriez costum ( spre rusinea mean-am reusit sa-i confectionez eu [V] ), dar macar am picat de acord ce luam..o sa fie un liliac [:)] [:)]

 

pupici




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -