Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011(55)


304 raspunsuri la acest subiect

#281
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 09 decembrie 2013 - 22:11

eu la cat de sprintena am fost cu mos neculae atat de in reluare sunt acum cu mos craciun

cred ca nu ma mai agit

si asta e

de maine incepe iar saptamana mea de munca

deci pana vineri sunt iar super prinsa

si acum fug sa mai corectez teste si teze

si sa mai concep unele

va imbratisez pe toate



#282
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 01:24

Hello!

 

Eu sunt cu amandoi acasa, L are otita si suntem pe tratament cu picaturi.

 

Am intrat rapid pentru Cami 

 

 Eu te sfatuiesc sa mergi si la un neuropediatru, are dreptate Miki, nu pare infectie urinara, tremorul asta poate fi dat de o gramada de chestii, trebuie sa gasesti cauza, poate fi si psihogen daca toate celelalte cauze au fost inlaturate, nu inseamna numai neaparat tumora la cap, poate apare in caz de variatii bruste ale glicemiei, calciului, magneziului, afectarea tiroidei sau unele boli autoimune (ai facut si analize generale: gen Ca, Mg, K, Na, glicemie si hormoni tiroidieni?). Apare cand este in repaus total sau in plina activitate, e si la maini si la picioare, pe ambele parti sau unilateral, copilul raspunde la stimuli, se opreste daca-i ceri sau ii trasezi o sarcina sau pare ca e absent, cat dureaza, pare ca-l declanseaza ceva (cand copilul e obosit, stresat, nemancat etc.), urmareste toate circumstantele in care apare fiecare criza si noteaza tot intr-un carnetel, astfel cand ajungi la neurolog poti sa-i dai cat mai multe detalii si asta e de f mare ajutor pentru diagnostic! Si cat mai repede fa o programare la neuro, nu mai ezita! [pup]



#283
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 10:18

neata, va ofer eu cafeluta..am scaapt de examen dar nu sunt f mandra de ce-am facut [batcap]

 

vad ca intra f putina lume, sper sa mai tinem legatura putine care mai suntem..

 

vlad a inceput gradi azi, ne-am reluat programul norma [pk]  eu pt Craciun nu ma agit deloc, de Nicolae le-am luat cate o carte si fructe, au fost f incantati..e o carte minunata ce i-am luat-o lui Vlad si v-o recomand, o zarise el mai demult si atunci nu i-am luat-o ca era cam scumpa, insa am tinut-o minte si m-am dus si i-am gasit-o si la reducere, de la vreo 60 de lei la 45 [pk]  e mare si are o multitudine de povesti, cu o "invatatura", un mesaj ceva..si avantajul e ca sunt scurte, de 1-2 pagini, asa ca nu se plictisesc..sunt adunate din toata lumea povesti reprezentative din fiecare tara si puse aici.. se numeste "Povesti din jurul lumii", editura Aquila.

 

nu vreau sa mai insist pe subiect, cami imi cer scuze ca nu vreau sa te bat la cap in vreun fel..dar mi se pare ca te agati de infectia asta urinara si nu intelegi esentialul..urocultura Negativa spune ca NU e infectie, aici nu trebuie sa ai nici un dubiu...e adevarat ce ai citit pe net, leucocitele apar in sumar de la infectie, dar nu e relatie de 1 la 1, adica da, poate confirma o infectie urinara sau altceva, multe alte motive..te pup si sper sa gasesti o solutie la framantarile tale,..



#284
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 13:02

Of Cami ce tragi si tu [fri] , nu mai citi toate prostiile pe net, vb lui Miky cum sa ii iasa leucocite in urina si sa nu faca urocultura cu antibiograma. Urmeaza si sfatul lui Yvy, asa elimini din griji. [pup] [grup] mare de la noi!



#285
Somleac

Somleac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.112 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 13:06

Salut,

 

intru pe repede ca sunt contra cronometru

 

Miki, hai ca pana la urma vei avea un rezultat bun la examen, cred ca esti cam severa cu tine.

 

Cami iti doresc intelepciune, sa reusesti sa gasesti remediul pentru Antonia.

 

Deea , Dariei i-am luat un covor in camera si un joc dar nu stiu cum se numeste ( sequens sau asa ceva)

 

Va pup



#286
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 20:29

Fetelor am descoperit ca KMY_BLANK si ANDA15 sunt din nou mamici ambele au nascut in noiembrie si ambele fetite. felicitari fetelor imi pare rau ca la forumul celalalt scriiau si aici nu! [:(]



#287
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 22:20

Buna seara!!
Sper sa ma iertati ca nu prea am reusit de cateva zile sa intru.
Somelac am fost ff stresati pentru ca am tot cautat casa:) si astazi ne-am cumparat-o si ne-am linistit putin. Acum insa va incepe nebunia cu alesul finisajelir, mobilei si mutatul si deja suntem praf de obositi. Casa va fi gata de mutat in Ianuarie si pana atunci tb sa fim gata cu toate.
Speram si sa fie o decizie buna ca e in afara orasului si vom mari timpul de ajuns la scoala/gradi... Ne va lua ceva sa ne obisnuim...
Cami multa sanatate!!! Eu nu stiu ce sa te sfatuiesc decat sa duci fata sa iu faci toate investigatiile ca sa elimini orice temere. Poate nu este intr-adevar nimic..dar macar sa te linistesti ca asa stai stresata .., na.. Ma gandesc la mine si imi dau seama ca numai tu stii ce e in sufletul tau . Atat ne straduim sa iu crestem frumos si sa le asiguram cat putem de multe ca ei sunt universul nostru si orice problema ne macina zi si noapte!! Te pup si sper sa reusiti sa va linistiti si voi.
Deea am primit mail dar nu am apucat sa ma uit bine...daca se poate as mai vrea totusi play dough- ul.Poate ne vedem sapt asta sa il iau.
Mada cum mai e Cristi cu otita?pana la urma cum faceti cu serbarile?
Yvi sanatate multa si voua!Pana or prinde ceva imunitate cred ca ne cresc fire albe...
Miki tare rau cu infectiile urinare. Noi am scapat pana acum, insa a avut sapt trecuta nepoate-mea. A facut temp mare(39,7-39,8) care nu ceda si a ajuns cu ea la Medlife la urgenta... A stat acolo o noapte, dar erau panicati ca nu avea niciun alt simptom decat febra asta mare care nu ceda...
Mary cat mai ai pana vine bebe? V-ati gandit deja la nume?
Va pup pe toate, a venit Ioana peste mine ca nu vrea sa doarma ..
Si puiutii vostri se culca asa tarziu?

#288
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 22:21

Roxy nu am reusit cu pozele, dar nici nu am avut timp. Sper sa ma pasuiesti pana la vacanta de craciun ca nu cred sa reusesc inainte..
Te pup!!!

#289
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 10 decembrie 2013 - 23:09

HELLO

am intrat doar sa pup

am citit tot, dar nu am timp de raspuns

 

cami, sper sa fiti ok cu tratamenul

 

somleac, mmm nu prea mai sunt asa organizata pt ca sunt mereu obosita. Am concediu din 21 pana pe 29 si atunci imi revin

 

am inchiriat costume copiilor pt serbare. La serbare voi merge la Cata 45 de min apoi sar in masina si fug la Cristi [alcool]  Sa vedem cum facem cu camera....

 

roxy, v-ati inzapezit? Ma gandecs la tine cand dau la tv imagini din Brasov [flo2]

 

fug, somn usor tuturor

scuze ca nu am apucat sa vb cu fiecare [flo2] [flo2] [flo2]



#290
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 11 decembrie 2013 - 00:47

yvy da stiu tot ce zici

am citit

iti dai seama ca ma agat de aceasta infectie urinara in speranta ca nu e altceva

te voi suna cred maine dupa ce scap de la ore sa vb

acum nu am cum sa merg la neuro

ca nu ma duc la neuro in constanta nici daca ma bati

eu care am avut tatal bolnav de multe chestii cu neuro nu vin decat in buc

si asta in vacanta din februarie

sa de-a Dumnezeu sa fie bine

acu e sotul super prins si singura pe vremea asta urata nu ma aventurez

 

va pup si va imbratisez

miki ma bucur ca ma tot atentionezi

voi merge intr-o zi sa-mi iau analizele

sa merg cu ele si la un alt pediatru




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -