Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 97

fiv medlife albu

344 raspunsuri la acest subiect

#61
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 15:55

Angelica de la 25 in sus e sarcina bine prinsa si fixata. Depinde f mult si la cat timp ai facut dupa ovulatie, embrionul se prinde intre 5- pana la 12 zile. Dar tu, cum esti un pic cam dereglata dupa stimulare, e posibil orice. Si tot face beta bebe dupa ce se prinde bine de tot :) . Deci hai da-i cu un pic de relax, astept si ziua de maine cu beta si sa ne rugam sa fie cel putin dublu si sa freasca si sa creasca si sa fie cu ochisori peste 9 luni :)
Doamne ajuta draga de tine :)

#62
Ladybug123

Ladybug123
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 16:42

Angelica, felicitari din toata inima! Doamne ajuta sa fie bine pana la capat! La mine primul beta a fost 70 -  l-am facut in ziua 29 a c.m. (testele de ovulatie au inceput sa se pozitiveze din ziua a 15- si m-au tinut cateva zile bune). Apoi, la 48 de ore, era 289 etc.

 

Am fost imediat la dr Albu, tratamentul prescris: duphaston 4 pastile doza de soc si apoi cate 2 pastile din 6 in 6 ore (pana in saptamana 22). Vitamine: GNC Prenatal si acid folic. No-spa la nevoie.

 

NicNic si celelalte fete si eu mai am o folie (parca e aproape intreaga) de Mycroginon. O donez cu draga inima.

 

Pupici!



#63
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 17:23

Te pui pe masa, dr glumeste un pic cu tine, face un eco, gaseste un loc calduros pt culcusit puiutii, apoi mai stai pe masa vreo 20 min ai apoo probabil inca pe atat in pat.

lotus, nicnic ti-a povestit cam tot!  [:)]  mult succes!!! la ET nu simti mai nimic...

apropos de glumit, eu imi amintesc de punctie, ca eram pe masa, in pozitia ...corespunzatoare (am fost cam socata ca m-au legat de masa...nu imi aminteam asta de la laparo, cred ca m-au legat dupa ce eram deja [alcool] ), asteptam anestezista si doctorul a inceput sa povesteasca cu asistentele despre meciul din seara precedenta [:D] ...scena era magnifica [:D]

 

angelica, scumpa [flor]



#64
lothusflower

lothusflower

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 17:31

Lothus nu-ti fa griji ca nu ai de ce.
La fel, fara parfum sau deodorant cu alcool.
Sa bei lichide, sa ai vezica pe jumatate sau un pic mai mult plina, dar sa nu te simti inconfortabil.
Te pui pe masa, dr glumeste un pic cu tine, face un eco, gaseste un loc calduros pt culcusit puiutii, apoi mai stai pe masa vreo 20 min ai apoo probabil inca pe atat in pat. Eu am plecat acasa dupa ce m-am ridicat se pe masa, deci dupa vreo 20 minute si dupa cexam golit vezica. Unde ii pune dr, cam acolo se prind. Nu pica, nu cad, nu aluneca. De maine incepand vei face clexane. Daca ai utrogestan, iti vei respecta orele ca si inainte, chiar daca peste 30 min faci ET . Ce nu e indicat? Pana la beta del putin, fara hatza hatza, fara bai in cada, dusuri potrivite, nu fierbinti nu reci, lichide cat mai multe, fara bericica si vinulet si palinca, decat sampanie de copii :))) , fructe, mancare sanatoasa in general, sucuri naturale cat posibil, si fara efort. O plimbarica, da. Nu ridicat, alergat, pedalat, munca istovitoare. Urmareste calculatorul fiv si acolo iti spune perioadele cu cat mai putin efort. Intre zilele 5-8-10 de la punctie are loc implantarea embrionului, deci efort minim. Bine, nu stai numai la orizontala. Dar sa nu faci exces, sa nu obosesti i, lucruri din astea. Relax si ZEN mult ca de maine, pana la proba contrarie, esti insarcinata :)
Doamne ajuta sa iasa cu bebeluti :)

Multumesc mult Nic pentru informatii........ma gandeam ca ar trebui sa stau acolo cateva ore si nu stiam cand sa il chem pe al meu sot sa ma ia . Este ok, va sta acolo cu mine pentru ca oricum a avea emotii mai mari decat am eu :)



#65
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 17:46

Cumintzica :*
Eu nu imi mai amintesc de povesti, ultimul lucru de la punctie pe care mi-l amintesc a fost ca mi-a zis ca acum face o toaleta locala, si apoi m-au trezit sa ma mute in camera cealalta si nu intelegeam ce se intampla. Si asistenta ca e gata, sa mai dorm un pic dar in alt pat :))))
Stiam ca la laparo cu un alt dr la anestezie am simtit un vajait in cap, si asteptam acel vajait, dar n-a mai venit :))))

#66
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 17:46

Ce va mai place legate de masa :))))

#67
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 17:49

Angi felicitari  [flor]  [pup]  [pup] se pare ca nu mai trebuie sa mergi la turcaleti...se pare ca stimularile astea fac minuni.... [soricel] Deci fetelor se mai intampla si minuni ,asa ca continuati cu  [xinpat] ca nu se stie ... [soricel]

 

Lothus maine iei puiutii acasica sa stea cu mami si cu tati ...9 luni  [soricel] sa le spuna povesti..

 

Succes fetelor care sunt acum in focuri .

 

Nic scumpa ce faci tu?  [pup]  [pup]  [pup] da da da si mie i-mi pace legata dar....mai am de asteptat.. [soricel]



#68
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 17:53

Cumintzica pup doamna draga si burtica jucausa ...este jucausa nu? [soricel] 

 

Mimimici scumpa  [gravired]  [ruga]  [ruga]  [ruga] ma rog pentru voi .



#69
Lavinia1982

Lavinia1982

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.852 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 17:53

La punctie te leaga de masa? Dar de ceee?  [batcap]  [fal]  Crede ca fugi sau ce? Si ce altceva iti mai face? O Doamne.  [fri]



#70
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 18:05

Lavinia esti super funny  [:)]  [:-)))]nu  te leaga de masa draga mea sau cel puitin pe mine nu ma legat..iara daca te leaga este ca sa nu te misti ,nu pt altceva ..fetelor va gandti numai la .... [:I] deci relax fata draga ca este super usor nici nu stii cand trece ..si nu uita sa-i spui anestezistei daca te stii cu rau dupa anestestezie ca i-ti da ceva ... [soricel]  [soricel] pup si relax  [:)]





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -