Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 97

fiv medlife albu

344 raspunsuri la acest subiect

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 10:02

Deborah hai linisteste-te. De dereglat te dereglezi, asta e clar. Cateodata poti slabi, cateodata nu. Ia ceva gen nospa daca ai. Eu nu prea cred ca e menstra. Nu am auzit niciodata de menstra imediat dupa ovulatie. Eventual poate fi cel mult un hematom care se scurge. Daca poti , incearca sa iei legatura cu medicul cu care ai vorbit zilele trecute. Eventual sa poti merge sa faci o eco. Dar pt orice eventualitate fereste-te de munca fizica grea, de efort, si incearca un pic de odihna. Ia legatura cu medicul si vezi ce spune si el si stai cat poti tu de relax. :)
Camcris am vazut la MDL una din asistente fiind insarcinata isi facea clexane in brat. In polizu tot la fel, o pacienta cu trombofilie facea clexane tot in brat, partea de sus de langa umar, cam oe unde sunt vaccinele facute un copilarie. Pe bebe nu il afecteaza acei noduli, pt ca sunt sub piele iar bebe e hat departe in uter daca nu ma insel. Adica in nici un caz la 3 mm sun piele. Pt linistea ta, vorbeste cu Albu sau da-i mail Luciei.
Sanatate multa :)
  • 1

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 10:05

Lothus sa dea Doamne Doamne sa fie cu embrioni lipiciosi si iubareti :)

Camcris da , a facut ceva injectii de maturare. Nu stiu de doze si altele.

Doamne ajuta :)
  • 0

Mia2005h

Mia2005h

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 10:36

Lothus Doamne ajuta sa fie lipiciosi embrionii!

Mary mult succes!!

Doamne ajut-o pe Mimimici si bebeii sai! [ruga]

Camcris eu trebuie sa continui cu Clexane-ul, pentru ca mi-au iesit 3 mutatii genetice de trombofilie (si Pai si fact XIII). Continui sa le fac in burtica..cand fac o vanataie intr-o parte urmatoarele zile fac doar in partea opusa samd..La cate intepaturi am facut nu cred ca a ramas vreun loc neintepat..deocamdata nu am avut probleme la injectiile in burtica.

De sambata l-am simtit si eu, in sfarsit. Am placenta anterioara si atunci miscarile lui sunt amortizate de placenta..dar mai scapa cateva lovituri pe lateral... [flo2]

O zi buna fete albe!! [pup]

Editat de Mia2005h, 23 octombrie 2013 - 10:37 .

• 1

loli1776

loli1776

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 10:57

Lotusflower sa fie cu lipici! [bib]  [bib]

Deborah stai linistita sunt dereglarile de dupa stimulare

Mimimici Doamne ajuta!! 

Camcris se fac si in brat in 1/3 superioara dar sunt mai dureroase acolo.

Alinutza numai bine

Eu scriu printre picaturi ca sunt agitata azi la munci [:)]

• 0

QiaoBing

QiaoBing

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 11:20

Hello !

Nu am apucat sa citesc tot asa ca scriu repede doar despre ce am reusit, sa nu pierd momentul

Mimici ma bucur ca rezistati si ma rog pt inca o zi, inca o saptamana. Pupici la toata gasca

Camcris injectiile se pot face in burtica, brat sau picior - asta e si oridinea recomandata. Eu le-am incercat pe toate. In brat trebuie sa ti le faca cineva (eu mi-am facut singura altceva acolo, dar nu trebuia pliu), in picior am facut o singura data si m-am ales o maaaare vanataie. In brat ti-au explicat fetele cam pe unde. In picior iei "cotele" asa. Cum stai pe scaun, nu ai voie sa faci in - o palma de la incheietura de sus, o plama de la genunchi, si la fel, cate o palma in laterale. iti ramane o fasie dreptunghiulara pe mihlocul pulpei superioare. procedeul e acelasi. Apuci pliu, infigi ... etc. La final nu freci, nu masezi - f important. Doar tii putin apasat.

Ref burtica, fetele care ajunsesera cu burtica in ultimele luni au migrat spre laterale, in colacei

Pupici

• 1

lothusflower

lothusflower

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 52 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 11:58

Fete dragi, doar ce am inchis telefonul cu dna Vaduva si....ET va fi maine!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stiti cumva daca e vreo diferenta intre z2 si z3???? initial imi spusesera ca va fi vineri!!!! oare vor fi destul de dezvoltati????help!!!!!!!!!!!!

• 0

rlk_2009

rlk_2009

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 12:05

Doamne ajuta maine sa fie cu lipici ca la mine, Lothusflower [bib] [bib]  ! Nu mai sta sa te gandesti de ce si cum, stiu ei dr W si embriologul de ce te cheama maine... eu de exemplu am fost foarte dezamagita ca nu am transfer de ziua 5 ..asa imi pusesem eu tinta; dar nu a fost sa fie, am facut in z3 si a fost bine. Nu te mai intreba, nu mai masura, stai linistita si de maine ..esti GRAVIDA!

• 0

QiaoBing

QiaoBing

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 12:13

Lotus si eu am avut transfer de z2 si unul din cei 2 voinici. s-a prins. Uterul e cea mai buna casuta pentru ei, nu laboratorul. De multe ori dr aleg sa ii puna mai repede pt a fi siguri ca nu ii vor pierde daca ii mai tin in laborator. Important e sa fie un embrion sanatos si horatat !! Tin pumnii

Ia gandeste-te tu putin la situatia natur ... pai ce, acolo embrionii se trezesc brusc in z5 ? E adevarat ca ei migreaza in zilele astea pana in uter, dar sunt tot acolo, in tine. Hai, ceva mai mult ZEN !

Editat de QiaoBing, 23 octombrie 2013 - 12:14 .

• 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 12:20

ZEN, mult ZEN, de maine ai puiutii acasica !!!
Sa dea Dumnezeu sa fie super lipiciosi si iubareti de burtica :)))
  • 0

cor1978

cor1978

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 12:29

Buna fetelor!  Ieri m-am pricopsit cu o entorsa la glezna de toata frumusetea, am calcat in "gol" peste o treapta la metrou.  Trebuie sa stau acasa pana luni si asa mi-am facut timp sa citesc toate  postarile voastre din ultimile zile. 

Pe 26.11 am prima monitorizare pentru fiv, si daca totul merge bine pe 13 decembrie  - punctia, si 16  dec. ET.

Doamne ajuta!

Va tin pumnii la toate!

• 0

Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Intrebari Panica

• Caca după vaccin

criss1234
    - Ieri, 23:32

• Vitamine în sarcina ?

georgianajhfd
    - Ieri, 22:06

• Chist pe cordon ombilical