Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (31)


172 raspunsuri la acest subiect

#11
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 23:22

hai ca mi-am dat seama ca am sarit niste postari, trebuie sa reiau ultimele pagini.

repede pt Mirabela insa [:)] ... nu ma deranjeaza intrebarea.

Sincer- nu am motive sa astept. Dupa "experienta" asta nu mai cred in Fat-Frumos si-s asa de ranita ca in momentul asta nu cred ca e posibil sa mai am incredere absoluta in cineva. atata incredere incat sa fac planuri de batranete fericita impreuna, sa visez si sa ma mai pot deschide ca pana acum. plus ca avand copil, as fi foarte reticenta la intentiile d-lui - e posibil sa fiu speriata de bombe.

nu caut pe nimeni deocamdata, am deja 35 ani si nu vreau sa fie diferenta mare intre copii, cred ca vor fi mai apropiati daca vor putea trece peste etape cat de cat apropiat. plus ca nu stiu daca as putea ramane insarcinata natural. Daca o fi sa mai am o relatie faina in viitor, ce m-ar opri sa mai fac unul? intotdeauna am visat la 4 copii, minim 3.

In situatia de acum visez la 2, ca mai mult nu as fi in stare sa cresc, mai ales financiar.

 

sincer m-am gandit si ca n-o sa mai vrea nimeni sa se lege la cap daca voi avea 2 copii (unul e parca mai... digerabil cand nu e al tau). Dar fac cum simt, imi doresc copii mai mult decat speranta ca voi intalni un El care sa fie ok si oricum, ce garantie am ca va fi pt totdeauna? nici una! Intotdeauna am facut ce am crezut ca trebuie, si n-am asteptat sa se intample minuni. ce tine de mine e sfant! ce tine de destin... vine ori nu vine [flo2]

 

mi se termina pauza, v-am pupat!



#12
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 23:34

Felicitaaaari Paulica!! Woohooo!! 

 

[pk]  [pk]  [pk]  [pk] Maine poimaine alearga! [flu]

 

O noapte linistita, fara febra, mucisori si alte cele!  [insomnia]



#13
Anaomaria

Anaomaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 668 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 00:06

Buna seara, fetelor [flo2]

 

Eu, ca de obicei, si noaptea si pe fuga. Ziua trebuie sa stau cu ochii pe cea mica pentru ca numai la nazbatii ii este gandul [batcap]  Daca e liniste cateva minute, e clar, face ceva ce mi-as fi dorit sa nu faca [alcool] Si asa, cu un ochi la faina si unul la slanina, incerc sa mai fac si eu un pic de ordine sau mancare prin casa. Plus noua mea "pasiune" cu emigrarea necesita multa informare. Si e complicat, ca trebuie acte, trebuie test de franceza, trebuie invatata franceza pentru test si tot asa. Deci, deocamdata, e un plan sau o intentie, cine stie cand vom reusi sa-l punem in practica.

 

Kytana, m-ai ambitionat puternic cu rezultatele tale in 3 luni de exercitii. Am cautat azi pe net cum arata exercitiile pe care ai scris ca le-ai facut tu, dar daca ai putea sa-mi dai si mie linkurile pe care le-ai folosit, ti-as fi recunoscatoare. Desi numai incalzirea cred ca scoate untul din mine, la ce obisnuita sunt cu miscarea [aerob]

 

Papelusca, n-am mers f in urma cu citirea si n-am inteles exact ce ti s-a intamplat, dar am dedus ca nu ceva bun. Imi pare f rau, iti spun din toata inima. Imi esti draga si tu si celelalte fete, chiar daca nu sunt eu prea prezenta pe forum, si chiar am numai ganduri bune pentru voi. Dumnezeu sa ne ajute pe toti sa ne gasim calea si linistea.

 

In rest...La multi ani! pentru sarbatoriti si Multa sanatate! pentru cei raciti. Va pup pe toate si ma duc la nani ca maine iar am ziua plina de activitati, programate si neprogramate. [biz]



#14
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 07:12

Good morning,

 

VICTORIEEEEEEEEE  !!! [pk] [pk] [pk]

Al treilea lapte praf incercat e incununat cu succes (Milumil). Il bea fara probleme; inca nu toata cantitatea recomandata; aseara a baut 100 si azi dimineata 160 ml. Suntem pt drumul cel bun. A si dormit de la 22 la 7.30 fara trezire. Oau, iar il laud, sper sa nu imi faca figura......cu dintii, ca tot intreba cineva, inca nu avem probleme.



#15
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 07:35

Bravo, Norma !

#16
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 07:56

da, sarisem o pagina

neatza, hai la o cafea.

Fetelor, multumesc dar sincer parca exagerati. Nu e vorba de curaj, ci de a imi duce la implinire planurile. va fi si greu, stiu asta, dar per total va fi bine. Am avut dubiile mele la inceput, dar am discutat cu ex, am gasit solutii, m-am documentat si gata, stiu clar care mi e drumul.
Am zile Mai proaste- azi de ex., dar nu e de vina copilul. In fine, Mai bine ma culc :) .

#17
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 08:30

Buna dimineata,

Beau o cafea, va invit si pe voi  [flo2] , ca nu s-a trezit Paul inca. Intre timp am facut ciorbita de pui si am si niste pulpe in cuptor. Prefer sa ma trezesc devreme si sa fac, dupa ce misuna el prin casa imi este mult mai greu. Fetele sunt la un concurs de matematica. Afara e frig [smulgpar] . Acestea au fost stirile pe scurt.

 

Gabi, imi pare asa rau ca asta vara nu am stat mai mult de vorba, data fiind situatia, banuiesc ca nu mai vii in curand prin SUceava. Somn usor! Maine dimineata cu forte noi si proaspete sper sa ai o viziune mai roz asupra lucrurilor. Te pup.

 

Norma, Milumil e mai dulce, poate de aceea i-a placut. Bine ca il accepta.

 

Lui Paul ii dau si lv si lp, nu are probleme cu acceptarea. Noptile astea, cat a fost cu febra si cu maraieli de la dinti, s-a trezit des pentru lapte.

 

Anamaria, succes cu pregatirile pentru emigrare. SUnteti curajosi, bravo voua!



#18
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 08:52

'neata!
paulica bravo pentru primii paşi! alearg-o pe mami :)
anaomaria baftă cu emigrarea!
norma mă bucur că aţi găsit laptic pe plac! david a băut foarte bine milumilul doar că pe el îl constipa si-i crea gaze..
pe mine mă dispera crizele de plâns când nu-i convine ceva sau vrea ceva/undeva interzis...bate din picioare, se arcuieste, urlă, se lasă pe burta şi linge covorul...mi groază de un spectacol din asta în parc sau intr-un magazin..
o zi faina!

#19
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 11:15

Neata si multumesc de coffee [cafea]

 

De cateva nopti nu mai pot dormi. Ma pun in pat si nimic. Fal in sus, fal in jos, cu capul sub perna, langa perna, intr-o parte, pe burta, pe spate, cu un picior ridicat si unul scos din plamuma ... nimic! Insomniaca am ajuns [:-)))]

 

Norma, cat ma bucur ca ati gasit un laptic care sa mearga pentru voi. Bravo Andreiutu ca papi acum cu placere!

 

Corinuka si eu ma gandesc cum as reactiona daca ar face asa intr-un magazin sau afara. Cred ca sunt ei la o varsta mai delicata si sper sa le treaca repede. Carmen, le trece nu? Desi din cate stiu fetele sunt mai cumintele, au ba? :P Bafta fetelor la concurs, tinem pumnii! 

 

Anaomaria, eu pe fac de obicei pe cele ale Emiliei Mezei. La inceput am facut dezorganizat, cateva flotari (5 :)) ) genoflexiuni si abdomene (desi nu e indicat sa faci doar abdomene ca nu vezi rezultate si asa e...) apoi am facut exercitiile pt talie + abdomen . Acum fac asa: incalzirea de aici (uneori reusesc cam 23 de min din tot exercitioul), talie al Emiliei Mezei si termin cu astea care sunt mai haiosele. Bafta! 

 

Fug sa imi fac si eu exercitiile daca tot le-am mentionat pe aici.

 

Un weekend placut mamici si copilasi iubiti!



#20
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 07:17

Good morning,

 

ce faceti voi? Eu deja am baut cafeluta ca piciul meu s-a trezit la 6.30 si desi l-am luat in brate nu a reusit sa mai adoarma; i-am facut 240 lapte praf, a baut 170 si s-a tot foit in brate, apoi s-a dat jos din brate si a inceput sa se catere pe perne si plapuma din dormitor si dintr-o data l-am vazut ca nu se mai foieste. A adormit...asa ca stau langa el si il pazesc ca e f pe marginea patului.....

 

Fetelor, voi, daca bea dimineata lapte praf la micul dejun le mai faceti cereale cu lapte uneori???? Andrei, seara mai mult de 150 nu bea, aseara de ex doar 100 a baut. Dimineata pana azi a baut 240 deci cred ca ar fi ok sa ii mai suplimentez si cu lapte cu cereale din cand in cand nu?

 

O zi perfecta sa aveti ....fara plansete, fara febra, bubitze si rosu in gat....




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -