Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari CRYSSAaa!Felicitari Bubuali! Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Aspirante optimiste (837)


503 raspunsuri la acest subiect

#11
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 09:08

[barza1]asta e barza norocoasa [:)] ; eu tot adun la berze de am umplut beciul lui maica-mea la tara; si nu stiu cum se face ca tot de alea neserioase am adunat;

dar nu-i nimic, sunt consecventa si pana la urma dau eu si de cea norocoasa; multumesc camcris; [pup]  [pup] 



#12
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 09:51

[barza1] [barza1] [barza1] Camcris am luat si eu cateva sa am si de rezerva.

Maryella si eu cred ca am ratat ovulatia ca am prestat in z13 si z17  iar ovulatia a fost in z15 deci am fost total pe langa. Asta e poate bebe trebuie sa se nasca leu ca mine asa ca-mi pun sperante luna viitoare.



#13
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 10:42

Neata fetelor!!!
Ce bine ma simt ca nu sunt singura care a pierdut ovulatia!! Dar ciudat e ca nu ma dor sanii, nu simt nimic referitor la uratei. Pe luni ar trebui sa ii astept si chiar nu ma mai gandesc....maine merg la nunta unei colege si vreau sa ma distrez la maxim!!!
Va pup pe toate!!
Maryella asteptam rezultatul la test!!!! Poate poate se lasa cu || saptamana asta!!!!

#14
bubuali

bubuali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 11:39

Va salut si eu...

Maryella tin pumnii...nici eu nu aveam niciun simptom,chiar puteam sa jur ca nici luna aia nu era sa fie dar sotul ma tot bazaia cand trebuie sa-mi vina si tot el mi-a luat teste si am facut dupa-amiaza si nu-mi venea sa cred,am plans de fericire...eu imi luasem gandul dupa un an de incercari si teste irosite...

Si ce vroiam sa va mai sfatuiesc...va amintiti ca eu cu o luna inainte sa raman am luat b.u. primele 12 zile ale cm si apoi dupa ov utrogestan...nu stiu dar poate a avut vreu efect,nu strica sa incercati...

Ella ...am facut doar analizele de pe prima pag adica antitrombina iii ,pr c,s si mutatiile mthfr...si la fundeni le-au verificat pe astea fara mthfr plus altele:fibrinogen,inr,homocisteina,la1,la2.antifxa...nu am facut alte mutatii,am doar mthfr hetero pe care il acopar cu femibion ca are metafolin si fac clexane de 0.2 in continuare,si mai iau nospa,utrog200mg de 3 ori pe zi...

Va pup si va imbratisez pe toate...



#15
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 13:49

fetelor am facut testul; cum ma asteptam a iesit negativ; si vad ca rusii deja si-au trimis avangarda - petele maronii premergatoare menstrei; 

v-am spus ca stau bine cu intuitia; ii simt pe rusi dupa miros inainte cu 2-3 zile sa vina; sau asa mi se pare; sunt sigura ca atunci cand voi fi insarcinata voi sti dinainte de test; asa mi-a intrat mie in cap si pana la proba contrarie...

oricum va multumesc pentru incurajari; eu una nu ma mai gandesc ce zodie sa fie; imi doresc sa fie si sa fie sanatos; am hotarat ca o sa fiu mai linistita si mai rabdatoare in viitor in aceasta privinta; si eu am luat branca ursului 3 luni, mai fac o pauza si o sa incep iar; daca nu vine de bunavoie pana in ianuarie trec la artileria grea;

parca sunt in transa; nu sunt deloc trista contrar asteptarilor;



#16
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 14:20

maryella, imi pare tare rau pt z1  [:(] .

Uf, mai fetelor, pai nu era vorba ca populati odiseea de iulie? Ma duc sa fugaresc niste berze  [mai] . Tre' sa facem odiseea aia a aspirantelor gravide, nu??



#17
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 14:39

Luni ma testez eu!!!! Chiar daca am pierdut ovulatia, asa cred eu , cine mai stie!!?? Nu simt nimic, daca nu.mi vine in weekend imi fac un test. Si eu am luat 2 luni b.u. si mai iau o luna apoi daca se incapatazeaza barza asta "pun si eu artileria grea" vorba Maryellei!!;[pup]

#18
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 15:05

Buna fetelor,

Maryella, multa bafta luna care vine! Poate va fi luna cu noroc! [biz]

 

Corina, zilele de contact sunt bune, sprematozoizii traiesc si 72 de ore, mai ales cei cu cromozom X, sunt mai longevivi.

 

 

Va pup pe toate si sa fie un subiect nou cu multe fete in titlu.



#19
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 15:10

Maryella imi pare rau de ziua1:( Eu incerc in fiecare luna sa caut un motiv pentru care nu a fost luna asta ba ca nu am ovulat, ba ca trebuie sa iasa leut, ba ca am luat nu stiu ce pastila si sa nu iasa cu malformatii. Lucruri marunte dar care ma consoleaza si ma fac sa merg mai departe. Poate gresesc dar eu asa imi fac curaj.

Of mai fetelor se pare ca odiseea de iulie va ramane goala .

Danutza iti tin pumnii la testare. eu nu voi face niciun test pana nu-mi intarzie ca nu am sperante ca s-a prins ceva luna asta. Nici daca vroiam nu ocoleam ovulatia asa [batcap]



#20
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 15:14

Arrya stiu cat au termen de viabilitate spermatozoizi numai ca "gigeii" sotului sunt si putini si lenesi asa ca nu stiu nici macar daca ajung unde trebuie daramite sa supravietuiasca atat. El face tratament momentan pentru oligoastenospermie si cateva zile nu si-a luat nici pastilele asa ca slabe sanse.

Bebitul tau ce face? [pup] pentru tine si [pup ][pup] pentru baietel.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -