Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.7


747 raspunsuri la acest subiect

#21
monic@

monic@

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.641 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 13:39

Fetelor si eu am arsuri an avut aseara mult timp.
Eu voi afla ce am in noiembrie la sfarsit cel mai devreme.
Eu am dormit f bine.Problema e ca adorm f tarziu si cand duc copilul la gradi ma scol la 7.30 si nu mai adorm dupa.
Julia nu stiu cum rezisti sau cat mai rezisti asa.Trebuie sa intrebi medicul sa.ti dea o solutie.
Nu stiu ai incercat bai calde cu sare si ulei de lavanda?
Masaj?Alte remedii?

#22
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 13:59

multu de capitol nou maddutz [flo2] . ca sa nu te suprasolicitam tot timpul, poate nu ai timp/dispozitie, etc sa deschizi capitol nou mereu,am putea sa facem un user comun si oricine(din grup) poate sa dechida capitol nou, iar parola se poate trimite pe privat( asa am facut la alte mamici sau alte subiecte extrem de active). asta daor daca si celelalte burtici sunt de acord.

adya, chiar ma uitam sa vad daca avem vreo burtica cu gemeni. sa iti traiasca amandoi bebelicii, ce dragut, ai pereche. si eu as fi vrut gemeni, noi avem in familie, mamaia mea( mama mamei) a avut frati gemeni si tata a avut frati gemeni. si io vreau pozici cu burtica de gemenasi [il]

arsuri nu am inca, dar ma mai balonez, mai ales aseara, mi se umflase burta de ziceai ca acum nasc [:-)))]

babyboom, spune f bine. nu ar trebui sa ne stresam inutil. si eu sunt  in grupa de risc, peste 35 de ani. ce am sa fac acum?  imi iubesc bb din burtica, am incredere in doctori si imi doresc un bebe sanatos. nu ma ingrijorez inutil si incerc sa ma bucur de perioada asta f mult. imi e atat de dor de perioada cand fata a fost samburica in burtica, nu stiu cand a trecut timpul.

 si eu imi vad iar micu'/mica la scan pe 12 nov, abia astept, 20+ atunci, sper sa stea cuminte bb si sa vedem ce e. nu ma supar daca nu stau, dar sa fim botn healthy si e ok.

pupi burticile.



#23
emaaimee

emaaimee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.876 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 14:00

daaa, Julia, fugi la dr. trebuie sa dormi, ai problem in famile, te ingrijoreaza ceva, s-a intamplat ceva care te supara, musai vb cu dr. ai nevoie de somn.



#24
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 14:06

Am incercat cu ulei de busuioc. Imi masez tamplele seara. Nu merge, cu toate ca somn imi e. Baie nu fac pt ca eu nu suport apa calda, mi se face rau, plus ca dr mi.a spus sa evit baia in cada, oricum dintotdeauna am fost adepta dusurilor cu apa mai mult rece ( indiferent de anotimp).
Ma gandeam sa schimb salteaua. Daca acum am insomnii (in trim 2 sunt rare), ce ma fac in trim 3? Poate o saltea din fan e mai buna, nu stiu, ma informez.

#25
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 14:16

Ema, problema am ca toata lumea, nimic deosebit, dar nu ma las stresata de ele, la mine este o detasare totala de lucrurile astea, nu ma afecteaza prea tare. Cred ca functionez dupa pfogramul odraslei, care dupa ora 12 noapt ea o ia razna in burta. E un bebe tare petrecaret ( are cu cine semana). Am vb cu mama si mi.a spus ca acelasi lucru l.a patit si ea cu mine, inclusiv dupa ce m.am nascut, aveam acelasi program- noaptea ma apucau bâzdâcii.
e tare greu sa.ti fie somn si sa nu adormi.

Editat de Julia1985, 18 octombrie 2013 - 14:16 .


#26
viooo

viooo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 14:56


Weekeeeeeend :D

#27
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 15:22

Julia: vai, ce te invidiez cu piciorusele lui bebe [:-)))]  Eu si cu Mia mai avem mult si bine de asteptat [alcool]

 

Adya: felicitari pentru vestile bune! Ar fi frumos sa fie pereche copilasii, dar important e ca sunt sanatosi. Unul din ei e cu placenta anterioara, interesant. Sa ne zici daca pe cel cu posterioara il simti mai devreme.

 

Ma duc sa imi caut blugi de gravi la LCW ca nu se mai poate cu aceeasi pereche de blugi, am tocit-o intre picioare, plus ca ma strange [clo]



#28
andika

andika

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.647 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 15:26

Arrya, nu cred ca-l va simti mai repede, pt ca are placenta celalalta pe anterior, si atenueaza aia tot pe-acolo. Cred:)

Babyboom, ai fumat serios in primele sarcini? si eu sunt fumatoare, si nu am reusit sa ma las de tot. si sunt curioasa ce inseamna "am fumat", camcate pe zi. Poate imi linistesti putin constiinta:)



#29
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 15:28

Salutare fetelor. Al meu bondarel a jucat astazi fotbal toata ziua. Sau a scuturat covoare. Numai el stie. Aseara m-a sunat taticul. Cu un motiv aberant. M-am enervat iar si i-am spart oalele in cap. Dupa care m-am plans unei prietene ca daca tot nu vrea sa se implice de ce naiba ma mai da peste cap. Prietena a zis ca-i mascul prost cu fitze si orgolii si ca probabil se asta pe el de ceva timp sa ma sune si cauta mcotiv sa nu para slab. Dupa ce mi-au trecut nervii am ras. A scos niste perle de copil idiot cu orgoliu cat china da se vedea ca-l roade. Azi mi-a cerut poza de la ecograf. Cine sa-l mai inteleaga ca eu una nu. Apropo. Stiti careva cum pot sa pun o poza de pe tableta?

#30
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 15:31

Andika si acum fumez ca am incercat sa ma las si era sa bat tot ce prindeam. Dar am trecut pe kent 1, foarte slab. Depinde. Daca stau acasa imi ajunge un pachet si 4 zile. Asta in weekend. La birou mai bag si jumate de pachet pe zi. Din care cele mai multe le sting la jumatate. Adica imi bat joc de bani


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -