Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Iulie 2014 (Stelute de Iulie 2014)

iulie 2014 gravida mama sarcina insarcinata

270 raspunsuri la acest subiect

#51
blanka1

blanka1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 05 noiembrie 2013 - 22:49

vad ca multe suntem plecate din Romania, cum va place strainatatea?

Eu nu ma pot acomoda nicicum. IMi e greu, nici nu imi imaginez cum va fi si cuun copil.



#52
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 11:40

nu pot sa spun ca ma atrage prea mult..sunt aici de 3 ani jumate,aici am nascut(cu nascutul a fost superrrrrr ) ,as vrea in romania dar cum nu sunt locuri de munca,nici aici nu traim woow,deloc,strictul necesar ,toate s-au scumpit,salariile au scazut si uite asa,tragem de el sa ajunga de pe o luna pe alta.cand face ionut 5-6 ani(acum are 2) eu una nu mai stau aici,il dau la gradi in ro..

 

tu lucrezi blanka?ai fost la primul control?

 

mai era o viitoare mamica ,cristina parca, a disparut ?! cristina te asteptam la ´´taclale´´ !



#53
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 16:12

Mamici/viitoare mamici,cu Ionut nu am stiut ca sunt insarcinata,acum vad ca ´´stiu´´,si zilele trecute m,am simtit cam nasol,dar azi simt nevoia sa rontai cate ceva si cum bag ceva in gura imi vine sa vomit si am o senzatie aiurea,chiar si de la apa :( sper sa treaca repede,de,abia fac maine 6 saptamani..



#54
crissu26

crissu26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 19:59

Blanka1 si eu sunt plecata din tara, in italia.Sunt cativa ani de cand am venit pentru prima oara, dar eu 2 luni pe an le petrec acasa. M-am obisnuit mult aici si sunt multumita ca am un loc de munca si ca tot aici mi-am gasit jumatatea! Mie dor si de ai mei dar ne auzim zilnic la telefon sau pe internet  [:)]  Cat despre faptul ca voi naste aici sunt foarte incantata deorece am 5-6 cunostiine care au nascut in Italia si au fost foarte multumite de spitale,doctori, personal si de cum au primit ingrijiri. [pk]

 

 

 

[flo2]



#55
crissu26

crissu26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 20:05

Andreea eu fac peste 2 zile fac 6 saptamani si pana acum nu prea am avut simptome. Sper sa nu am si eu greturi de dimineata sau sa vomit  [fri]  [fri] . Eu azi am avut o scurgere maronie, dar din ce am vazut pe net e normala pentru ca nu a fost abundenta.

 

 

MULTA SANATATE!  [flo2]



#56
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 23:08

sa inteleg ca ai ulima cm pe 27 sept ! eu 26.daca e cum e aici la nastere fi fericita !o sa fie totul perfect,crred ca pùtin mai bine decat la spitalele private din romania,unde dai 100milioane ,doar ca aici nu dai nici un cent,desi iti vine si cu meniul la pat ! 

 

ti-ai facut programare?cu scurgerile maronii ai mae grija,doamne fereste,nu vreau sa te sperii,dar eu cand am pierdut sarcina am avut scurgeri maronii,dar erau abundente..

 

sarcina usoara !


Editat de andreea_90, 07 noiembrie 2013 - 10:46 .


#57
crissu26

crissu26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 18:04

Da am fost deja la doctor am facut eco dar era prea micut bebe,se vedea doar sacul amniotic [:)] . Eu acum sunt in Romania pentru inca 2 saptamani iar in data de 14 fac alt eco cand o sa ascult si inimioara lui bebe  [:-)))], tot atunci si ceva analize.Scurgere maronie nu am mai avut, deocamdata sunt ok fara greturi matinale.Singurul simptom  sunt urinarile frecvente  [smulgpar]. Sarcina usoara si tie Andreea! [flo2]



#58
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 22:54

bravo ,sa ne tii la curent :) dar sa te inscrii rapid in italia,cum ajungi,e important,o sa te puna sa faci analize si o sa te cheme o data pe saptamana la cantarit,masurat,etc  aaa,si alta chestie am auzit ca nu e bine sa faci ecografii pana la 6 saptamani,si oricum sa se faca destul de rar,ca nu sunt indicate..acum nu stiu prea multe,aici,in spania,se face cate una pe trimestru,3-4 in toata sarcina ..si mie mi-ar fi placut sa fac ecografie acum,si nici eu nu as fi rezistat sa nu fac daca eram in ro :)



#59
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 08 noiembrie 2013 - 14:28

fetele am o intrebare la voi : ce stiti despre faptul ca in primele 3 luni sa nu spui ca esti insarcinata?! eu la prima sarcina nu stiam nimic,si apoi cand am pierdut sarcina(sacul,copilul nu se afla in sac,era o sarcina falsa,ceva de genul) am spus de cand am facut testul ,si am fost certata,ca nu trebuia sa spun primele 3 luni,apoi la a 2a sarcina nu am mai spus,totul a fost bine,acum inca nu am spus nimanui,stim doar eu ,sotul,bebele si ce am scris aici pe site...astept pana la prima ecografie..

 

voi ati spus,sau nu?!



#60
crissu26

crissu26

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 08 noiembrie 2013 - 18:52

Eu am facut ecografia pentru ca medicul mi-a zis ca asa poate confirma sarcina. Si eu stiu ca nu e bine sa faci multe ecografii.  [bang]

Cred ca sunt doar superstitii sa nu spui pana la 3 luni ca esti insarcinata. Eu am spus despre sarcina binenteles iubitului meu,mamei si surorii mele( pentru ca oarecum s-au prins  [:-)))] doarece sunt mereu obosita si de la ora 19 deja m-as pune la somn) si unei prietene care si ea zilele trecute mi-a dat vestea ca s-ar putea sa fie din nou insarcinata  [fal] .





Etichetat si cu iulie, 2014, gravida, mama, sarcina, insarcinata

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -