Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Iulie 2014 (Stelute de Iulie 2014)

iulie 2014 gravida mama sarcina insarcinata

270 raspunsuri la acest subiect

#231
mihaelaciobanu

mihaelaciobanu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 09:47

Oana Larisa, bine ai venit [flo2]

crissu drum bun

andreea eu consum ceai de frunze de zmeura pentru sustinerea sarcinii [:)]

si eu maine am programare pentru  eco si am emotii maxime [fri]

alina eu chiar  ma chinui  sa  mananc chiar daca  nu mai simt nici gustul mancarii si  am un gust metalic -amar in gura continuu...

va pup



#232
oanalarisa

oanalarisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 12:03

Ce bine ar fi daca as merge si eu la eco maine..eu ma mai duc abia peste 2 sapt si asa mi-as dori sa ma cheme mai des sa-l vad pe  [bib] .

Eu sunt cam paranoia cu fetita pe care o am la gradi in primul an si stau cu teama sa nu vina cu vreo boala a copilariei macar anul asta,nici nu stiu cum sa fac,sa vad ce imi iese la testul torch si pe urma vorbesc cu doctorul sa vedem ori am eu imunitate ori o vaccinez.

Eu tin minte ca varicela am avut in copilarie dar altceva nu  [alcool]  [alcool] .

App voi aveti careva dintre voi asigurare prin care sa primiti bani dupa ce nasteti?



#233
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 13:06

Alina, Mihaela e bine de stiut cu ceaiul ;) eu azi am facut cum ne.a zis Crissu,dar cred ca am facut o prostie si am pus apa cam fierbinte ,si mierea in lichide fierbinti devine toxica :( a baut si ionut ,sper mirarea mea i-a placut.

 

Oanalarisa si eu mi-as dori sa il vad mai repede,dar se pare ca prima data o sa il vad si o sa ii aud inimioara pe 20 :( mai am de asteptat,eu si Roxana :( asa e aici,pana la 12-13 sapt pana nu trece perioada critica nu prea iti fac mai nimic.analize si cam atat..

 

am mai facut o prostie azi ,am mancat 2 danone activia si am citit ca nu sunt indicate in sarcina :(( sper sa nu fie o problema si sa fie totul bine :(



#234
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 13:11

Mihaela asteptam vesti bune maine !

 

doamne ce aiurea ma simt ca am mancat prostiile alea :(( dupa ce ca am o stare nasoala rau,acum si asta ..am o stare tareee irascibila :(



#235
roxana11

roxana11

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 14:02

Neatza burtici! Andreea,nu cred sa fie vreo problema cu activia,eu una nu stiu nimic.atat timp cat e produs pasteurizat,cred ca e ok.eu in sarcina cu elisa eram atat de stresata,incat am fost la privat la eco,la 7 sapt.acum sunt relaxata.:).oana,eu nu am nici o asigurare de genul,probabil o sa primesc ajutorul de 420euro pt copil in intretinere

#236
oanalarisa

oanalarisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 14:13

Andreea nu te mai simti vinovata,ca nu e cine stie ce,important este sa nu faci exces.Cred ca fiecare graviduta mai mananca si chestii mai "nesanatoase" insa important este sa existe un echilibru in ceea ce mananci.

De exemplu ieri am venit de la servici si trebuia sa merg la stomatolog si cum imi era ff foame mi s-a facut pofta de sandwich din acela gata ambalat si mi-am luat ca efectiv imi ploua in gura de pofta.

Nu e chiar ok ca nu va faca macar o ecografie sa vada daca e sarcina ok .Eu am facut 3 ecografii pana acum,una la confirmarea sarcinii ( aveam 4 saptamani nu s-a vazut decat endometrul putin ingrosat),dupa aceea am vazut sacul gestational (la 5 saptamani) dar fara embrion si atunci s-a exclus varianta unei sarcini extrauterine,si apoi si embrionul la 6 saptamani si implicit si activitatea cardiaca,am vazut cum pulsa.Iar acum ar trebui sa merg pe la 10 saptamani probabil pt o noua eco si sa aduc si rezultatele de la analize.


Editat de oanalarisa, 26 noiembrie 2013 - 14:13 .


#237
Alina2112

Alina2112

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 14:21

Nu iti face probleme Andreea ca din cand in cand mai poti sa iti satisfaci si cate o pofta nesanatoasa :)

#238
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 15:20

Buna fetelor, ce faceti?

Nu cred ca ar fi dificil sa ne mutam la un nou subiect iunie-iulie sau chiar sa vorbesc cu fetele de la iunie sa ne alaturam lor si sa schimbam numele subiectului....Propun sa votati si eu ma bag la organizare [alcool] Asa am fi mai multe si cu marja corecta....Am vazut alte capitole cu cate 2 luni pe 2014 deci se mai poarta inca....e...plus ca acum unele fete care nasc in iulie nici nu au aflate ca sunt gravide inca [flor]



#239
oanalarisa

oanalarisa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 16:01

eu sunt de acord..la prima sarcina eram la odiseea floricele de liliac de mai-iunie 2010 si le mai am si acum pe facebook pe fete.



#240
Alexa1983

Alexa1983

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 26 noiembrie 2013 - 16:05

Hahahaha...eu am fost la noiembrie-decembrie 2008 ....nu mai stiu exact cum erau denumiti puii  [deziuata]  





Etichetat si cu iulie, 2014, gravida, mama, sarcina, insarcinata

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -