Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

ochisorii lui alex vor sa vada


40 raspunsuri la acest subiect

#1
anyvovcu

anyvovcu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 571 mesaje

Postat 16 octombrie 2013 - 14:01

Dragele mele,  la fel cum am scris la subiectul lui alex la sfatul multor minunate prietene care ne-au fost si ne sunt alaturi am decis cu inima cat un purice sa deschid subiect nou.

 

Alex din cate stiti sa nascut cu o grava malformatie la inima care datorita voua sa imbunatatit datorita repetatelor interventii in israel , dar recent ,  am descoperit ca Alex  are marii probleme cu vederea, Desii stiam ca nu vede bine si faceam  deja recuperare vizuala  la un centru din timisoara unde s-au vazut rezultate cat de cat imbucuratoare si anume <  alex a inceput sa-si focalizeze imaginea pe un obiect  cea ce nu prea facea,  el se uita la om dar vedea prin el ,  afara nu merge fara mine de mana si daca sunt la o distanta mai mare nu ma mai vede , ma recunoaste dupa voce iar intr-o multime de oamenii clar nu ma recunoaste decat de foarte aproape.

Mergand la diversii oftalmologi am descoperit o doctorita care a fost singura ce ne-a recomandat centrul de recuperare si care a fost singura ce ne-a spus ca ea suspecteaza ce are. Dansa a fost singura care vrea sa faca ceva si nu ne spune fa ceva cu inima intai,  ci vrea sa vada ce are si cum poate fi ajutat.,Suspiciuniile doamnei doctor sunt ca alex sufera de o boala rara numita  Neuropatie optica Leber .

El merge la gradinita normala si atata timp cat are aproape de el foaia si litere mai mari el reuseste sa duca la capat sarciniile ,  stie tot alfabetul si numara si in engleza pana la zece ., ,,,, de ce l-am dat la gradinita  normala ? pt ca<< una la mana noi aici chiar nu avem gradi speciala nici macar cu program prelungit  ,  doi la mana , nu avem posibilitatea sa mergem in chirie la Timisoara  si  mai ales pt.  ca neurologul care il monitorizeaza ne-a  spus clar caci atata timp cat el se poate si se integreaza in colectiv sa-l las in pace caci daca il dau la speciala se va comporta ca atare , deci mai bine lasat asa .

Desigur doamna  educatoare are mai multa grija de el dar si colegii  l-au inteles  si l-au luat sub aripa lor sa zic asa si chiar il ajuta enorm. 

Eu v-am scris , pentru ca am vorbit cu doctorita lui alex pentru a face o analiza genetica , pentru a stabilii cu siguranta ca diagnosticul cel banuieste dansa,  adica cel de Neuropatie genetica leber .

Momentan asteptam sa vedem cand o sa facem analiza  genetica  este in jur de 2000 de ron dar a spus dr sa vedem cand poate sa recolteze caci alex acum are bronsita .

Pana cand se va face analiza ,este important pentru el sa reusim sa facem in continuare recuperarea  si din acest motiv noi va cerem  ajutorul

Noi facem recuperare la Ti misoara si facem naveta zilnic cu ocazia cu ce putem caci nu avem masina , dar mai ne rugam de vreun vecin contra cost sa ne duca .

Drumul dus -intors ne ajunge la 50 de ron fiind 35 de kilometrii si nu avem autobuze cand avem noi programariile

. Aceasta terapie vizuala este  zilnica si absolut vitala pentru vederea lui slaba si il ajuta mult de tot  , dar datorita posibilitatiilor financiare tot mai reduse vom fi nevoiti ori sa reducem ori sa renuntam .....lucru care este ...........nu stiu cum sa va spun este oribil , caci il ajuta cand nimic altceva nu l-a ajutat nici macar ochelarii.

De aceea va cerem ajutorul pentru a putea continua terapia, mentionez caci la centru este gratis tot pe noi ne costa doar drumul cu ocazia atat,  si pentru acest lucru va cerem ajutorul.

Va multumim din suflet caci in continuare ne sunteti alaturii si ne sprijinitii si mai ales ca ne calauzitii pasii spre lumina.

 

multumim 

 

Titular: Vovcu Ana Irina 
RO81BRDE360SV46982983600
Si contul in euro: RO83BRDE360SV89379703600, cod SWIFT: BRDEROBU
Deschis la BRD!!!! Multumim!

 

 


Editat de anyvovcu, 17 octombrie 2013 - 09:17 .


#2
oaciu1977

oaciu1977

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 08:17

Am depus 120lei in contul RO81BRDE360SV46982983600 Titular: Vovcu Ana Irina specificat in celalat subiect. Sper sa va ajute.
 



#3
anyvovcu

anyvovcu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 571 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 09:14

va multumesc din nou din suflet ne va ajuta enorm sunt 2 zile asigurate de terapie vizuala care fac cat un tratament , multumesc din suflet  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#4
mikaeela

mikaeela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.266 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 13:23

Any ,imi pare f rau sa aud ca Alex are probleme si cu ochisori ,sper sa gasesti puterea necesara sa treci si pe asta ,este f greu  ,chiar enorm de greu cand copilul tau are mai multe probleme .

Va  doresc din suflet sa strangeti  banutii  ptr continuarea  tratamentul ptr ochisori.

 

Va pupam!



#5
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 13:25

Sunt si eu prin zona, sa vedem cum pot ajuta si eu si ce mai pot pune la bazar [flo]



#6
anyvovcu

anyvovcu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 571 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 16:18

mikaela [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  multumesc din suflet  si eu va doresc ca totul sa fie bine si acum si mereu , e greu sa aflii ca pe langa ce stii ca are  mai se adauga ceva mai grav dar asta este eu nu pot face nimic decat sa ma rog, sa fiu tare si sa il ajut cat pot........

 

szivarvany [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] , multumim din suflet caci mereu ne esti prin preajma 



#7
anyvovcu

anyvovcu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 571 mesaje

Postat 19 octombrie 2013 - 20:00

va dorim un weekend placut alaturi de familiii [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#8
anyvovcu

anyvovcu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 571 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 10:42

gata ne pregatim de plecare sa ne tineti pumnii sa prindem repede ocazie



#9
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.448 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 12:30

Am trimis si eu in contul de sus suma de 70 de lei in urma unei tranzactii de caciuli, cu Mianna [flo] careia ii multumesc din suflet !

 

Sper sa ajunga si sa va fie de folos. [flo2]



#10
anyvovcu

anyvovcu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 571 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 14:54

am ajuns si noi acasa cu bine, draga szivarvany [flo2]  multumesc din suflet si multumesc si lui mianna [flo2]  pentru ajutor de cum intra fac confirmarea.

MULTUMIM DIN SUFLET PENTRU AJUTOR [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -