Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari Arnnia, C.Raluca, Pisoi, Simona, Nicopic! Dovlecei de Sept-Oct 2013 (25)

gravidute sept2013 oct2013

369 raspunsuri la acest subiect

#341
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 15:00

Daniela, explicatia ar putea fi si lipsa de somn. Eu am observat ca in perioadele in care nu dorm suficient (asta inainte de sarcina, evident) am toate sansele sa pun 1-2 kg, chiar daca mananc ca de obicei. 

Pai eu duc lipsa acuta de somn.



#342
Flavia

Flavia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 15:06

off  am scris o pagina si a disparut...stie cineva cum o pot recupera ca cedez nervos



#343
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 15:12

off  am scris o pagina si a disparut...stie cineva cum o pot recupera ca cedez nervos

nu :( din pacate 



#344
aly_k

aly_k

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 15:32

Mamici,aseara mia sangerat cusatura d la epiziotomie,so fi desfacut?sau o picat vreun fir

#345
Flavia

Flavia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 15:43

Reiau plina de voiosie :(

 

1) slabit mai am 13 kg de dat  jos din 25  si nu se misca nimic in ciuda eforurilor exceptie facand burta care s-a retras considerabil si da sunt in depresie din cauza asta. Am niste bulane horror  zici ca sunt  stalpii podului de la  Cernavoda.

 

2) constipatie solutia gasita dupa multe lupte-2 inghitituri de ulei masline pe burta goala dimineata si  uneori si seara, urmeaza crampe naspa dar e f eficient

 

am observta ca daca beau lapte natural de vaca= caca jet verde pe mami in doua ture yuk 

 

3)alaptat s-a prins mandra ca la bibe e mai simplu si lo masa ma mulg si var in biberon si am senzatia ca este  "my way"-stiu ca este doar o senzatie...

zeste  total.

4)dormit peste noapte- uzual la 23.30 adoarme  apoi la 4 dimineata  se scoala  si papa doar san  insa incet  si  dupa 45 de minute adoarme si ne vedem la  7.30 /8.00.Nu e perfect  dar e f bine ca  nu socilaizeaza de la 4 dimineata decta daca ne  apuca  caca si se tre

Acum 2 zile insa s-a trezit la 6 dimineata si a reusit sa readuca zambetul mamei....Peste zi nu pot dormi ca nu e felul meu si  mai am cate ceva de rezolvat si pentru ceilalti 2 muschetari.

Aseara a reluat sculatul la ora 4 dar vb aia  trebuie sa simt si eu  ca am bebe ca tare-i cuminte peste zi.

 

 

Ziceti voi ce mai facet sa slabiti ca dieta vb Minei aduce niste ameteli   fara dulce. noroc cu galactogilul care este gretos de dulce si mai compenseaza din pofte ca eu  su fara  inspiratie si rezultate notabile.

 

Flavia



#346
Flavia

Flavia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 15:45

Aly-K

vezi sa nu iti fi venit ciclu ca la mine s-a petrecut deja si tot asa credeam ca am reluat distractia cu lohii si cand am  fost la control al 42 de zile mi-a facut eco si a confirmat ovulatie si ciclu.



#347
Flavia

Flavia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 155 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 15:46

MIna am raspuns la sondaj.



#348
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 16:36

Reiau plina de voiosie :(

 

1) slabit mai am 13 kg de dat  jos din 25  si nu se misca nimic in ciuda eforurilor exceptie facand burta care s-a retras considerabil si da sunt in depresie din cauza asta. Am niste bulane horror  zici ca sunt  stalpii podului de la  Cernavoda.

 

2) constipatie solutia gasita dupa multe lupte-2 inghitituri de ulei masline pe burta goala dimineata si  uneori si seara, urmeaza crampe naspa dar e f eficient

 

am observta ca daca beau lapte natural de vaca= caca jet verde pe mami in doua ture yuk 

 

3)alaptat s-a prins mandra ca la bibe e mai simplu si lo masa ma mulg si var in biberon si am senzatia ca este  "my way"-stiu ca este doar o senzatie...

zeste  total.

4)dormit peste noapte- uzual la 23.30 adoarme  apoi la 4 dimineata  se scoala  si papa doar san  insa incet  si  dupa 45 de minute adoarme si ne vedem la  7.30 /8.00.Nu e perfect  dar e f bine ca  nu socilaizeaza de la 4 dimineata decta daca ne  apuca  caca si se tre

Acum 2 zile insa s-a trezit la 6 dimineata si a reusit sa readuca zambetul mamei....Peste zi nu pot dormi ca nu e felul meu si  mai am cate ceva de rezolvat si pentru ceilalti 2 muschetari.

Aseara a reluat sculatul la ora 4 dar vb aia  trebuie sa simt si eu  ca am bebe ca tare-i cuminte peste zi.

 

 

Ziceti voi ce mai facet sa slabiti ca dieta vb Minei aduce niste ameteli   fara dulce. noroc cu galactogilul care este gretos de dulce si mai compenseaza din pofte ca eu  su fara  inspiratie si rezultate notabile.

 

Flavia

si eu tot cu pompa si livrare in biberon ma descurc



#349
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 16:36

MIna am raspuns la sondaj.

multumesc



#350
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 23 octombrie 2013 - 16:41

Hihi, am impartit biscuitii in cutii separate, cutiile mari merg la serviciu, cutiile mici stau acasa (macar de gust..) [:-)))] Si uite asa am si eu biscuiti... dar in cantitati mici, de pofta, si ii mananc cu portia.

 

Mina, am completat si eu survey-ul





Etichetat si cu gravidute, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -