Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

montignac dieta monti slabire

519 raspunsuri la acest subiect

#41
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 06:37

Buna!
Cge,happy Thanksgiving! Imi place sarbatoarea asta. Am luat toate timpeniile de sarbatori de afara ,dar asta n-a prins.
Carmencat ,un borcan de zacusca ,un chec conform,oua fierte.
Vezi ce te sustin? Micul dejun il ai la hotel,prinzul si cina le rezolvi cu o salata la restaurant.
Ieri:
MD-rosii cu cascaval
P-bors de fasole ,iahnie de fasole
G-strugure,pere
C-cam repede cascaval,nmuschi file afumat,salata de vinete cu rosie ,niste seminte ,niste fistic
Fara sport ,ca nu-s in parametri.
Puisor ,doare scoaterea alunitelor? Eu cred ca am un million si le ignor. Bravo! Esti curajoasa!
Caress,vad ca nu treci la F2 desi ai putea. Poti gusta cite ceva din cind in cind fara problem.
Clau ,tu esti un fenomen cu slabitul.
Chiar daca nu amintesc pe toata lumea va citesc odiseea spre fotomodeling.
Va pup ,ca iar intirzii la scoala!

Editat de dulcetica, 15 octombrie 2013 - 06:48 .


#42
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 07:10

Neata, multumesc de ganduri,

 

Dulce, am de unde da jos din pacate! [fri] plus ca abaterile la mine sunt zero... s-a intamplat sambata la botez pentru ca am vrut, muream de pofta demult de o bucatica de prajitura rea, si mi-am asumat calcatura! a fost bun tare! [fri]

As da si mai mult si mai repede jos, daca as umbla putin la cantitate! [il]  Insa o iau incet, nu m-am plictisit inca de monti! [pk] 

 

Caress, sa traiasca mama, sa fie sanatoasa!  [flo2]

 

Cge, e binevenita cate o sarbatoare din asta... week prelungit! [pk] ce pui in clatitele conforme?

 

Meniul de ieri:

md: muschi file 1 felie, crema de branza cu marar 1 lingura + ardei rosu

g: mere

p: ardei umpluti

c: ciorba vita, o bucatica de budinca de branza, 2 linguri de guacamole

 

Vineri plec la Bucuresti; am gasit un medic dermatolog, va zic impresii cand ma intorc! Culmea culmilor este ca acum e in perioada cand are degetele curate, foarte putin se cunoaste ca au fost exfoliate de curand! [:-@]

Am observat ca atunci cand mananca banane infloreste pielea pe degete si ajunge la rana?! Oi fi io paranoia sau chiar poate fi o reactie alergica la banana/potasiu?!

 

Ceva nou pe la Ikea? [aerob]  ca mereu trecem o fuga inainte de a pleca acasa...

 

O zi frumoasa!



#43
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 08:01

Neata!

Caress, la multi ani pentru mama.

Mersi de sugestii. Vad eu ce fac.

O sa stau la o pensiune unde am mai stat. Nu am frigider in camera, deci exclus ceva care se strica. Dimineata cand plec eu deja la munca nu se trezeste nici receptionera, nu pot spera la mic dejun... La birou nu pot lasa nimic in frigiderul de acolo, care e un dezastru, basca se mananca tot ce se gaseste in frigider, nu neaparat de cel care aduce. Ce se pune in frigi ala e considerat share... Pauza de pranz e de juma' de ora, nu ajung in timpul asta la niciun restaurant, necum sa mai si comand si sa mai si mananc. Acolo lumea se bazeaza pe sunat dupa pizza, mancat de covrigi, pateuri, gogosi. Nimic comestibil pentru mine. Seara o sa mananc ceva la restaurantul de la pensiune, probabil friptura si salata. In rest... Iaurturile 0.1% si wasa, ca nu se omoara nimeni dupa ele...

Asta seara chiar nu am timp de nimic. Avem balet, deci pana pe la 8 seara sunt blocata cu baletul, dupa aia sa fac bagajul, sa le las toate in ordine, sa stau cu fi-mea care sufera deja ca plec. Maine dimineata desteptarea la 5. deci exclus sa stau sa imi fac checuri si pizza ca sa mi le manance altii...

Sunt rea, stiu!



#44
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 08:23

Buna dimineata!Doamne, cat e de bine sa dormi mult...Aseara la 11.30 eram in pat, efectiv imi cadeau ochii, cred ca media din ultima saptamana nu depasea 4 ore pe noapte...si deja ma resimteam grav...Si ca energie, si ca putere de concentrare, si ca eficienta, deja faceam totul in reluare.Am fost ieri la sala-dupa pauza de 3 zile luata din cauza durerii de spate si mi-am smucit un umar in primele 5 minute. [batcap] [batcap] [batcap] Nu e grav, dar tot o accidentare din prostie e..

 

Carmen, ia-ti 2 conserve de ton la tine, niste cascaval feliat vidat, ca ala tine, fa-ti macar o omleta pentru prima zi.Hai ca ai ce sa ti iei...Auzi la ea, wasa si iaurt 0%...

 

Brindusik, felicitari si tie pentru scadere.Si nu, nu te intrebam ce ai mancat in we, dar sunt curioasa daca, avand abateri, saptamana asta scazi vreun gram.

 

Dulcetica, F2 ul are doua feluri de abateri, mesele in care combini grasimi cu glucide cu IG mediu, si asa numitele ,,discrepante'', alimente cu IG mare, din care poti manca o data la 2 saptamani...Si am si din unele si din altele.Saptamana trecuta am mancat cartof copt si dovleac...e suficient pt doua saptamani...Duminica la Carmen am dat roata cutiei cu biscuiti cu unt ai Alexiei, de mi-a venit rau-erau preferatii mei-si n am mancat ca nu m-a lasat ea. [soricel]

 

Cge-si mie mi se pare o sarbatoare frumoasa Thanksgivingul, pacat ca nu am preluat macar ideea, care e speciala..Meniul nu imi place, nimic nu as manca din masa traditionala.

 

Claudia, ne intalnim sa mancam la IKEA? [:-)))] Ma abtin sa ma duc acolo, de cate ori ajung cheltuiesc o gramada de bani aiurea...Dar imi place de mor!!


Editat de caress, 15 octombrie 2013 - 08:28 .


#45
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 09:40

Exact ,Caress, asta era ideea ,de multumit pt ce avem si stat impreuna. Daca o preluam ,romanul trebuia sa mai taie un porc. [:-)))] La multi ani ,mamei!



#46
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 09:41

cge saru mana de felicitarile de slabit...si stationez mult din pacate

caress nu fi invidioasa ca lumea slabeste [soricel]..nu cred ca ma cantaresc sapt viitoare...poate peste 2 sapt...am observat eu ca e mai sanatos pentru creierul meu [biz]



#47
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 09:51

hm... nu stiu de ce ma crizez eu ca nu o sa am ce manca pe acolo, cand pana la ora asta nu am apucat sa mananc nimic...



#48
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 09:54

carmen eu cred ca psihologic ai o problema cu mancarea...nu e normal sincer...ai fost infometata de mica?te pedepseau parintii cu lipsa mancarii sau?

 

puisoaro mi-am amintit...sa stii ca am avut succes cu smartphonu pe ebay [pk] ...desi o luna de zile am urmarit si licitat problema


Editat de brindusik, 15 octombrie 2013 - 09:56 .


#49
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 10:42

BUna dimineata montigirls  [pl]

 

azi dimineata am avut 70.1 [ascuns]  am promis ca ma impusc  [dra]  da nu detin nici o pusca din fericire  [soc] .... nu pot sa cred , nu imi vine sa cred .... am nevoie de un dush rece cred ca sa-mi revin [mai] .. nu stiu ce sa mai scriu pentru ca de nervi nu imi vine nimic in cap  [viki]



#50
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 15 octombrie 2013 - 11:05

andani cred ca se duc gramele de la mine si vin la tine [pup] ..hai nu te supara...sigru ai vreo retinere de apa...si cu beut ceva ceai o sa se duca rapidus cateva kg...la mine asa o fost cand am vazut 76 era sa mor langa cantar...dar dupa 2 zile aveam 73.9...deci...irelevant sincer...





Etichetat si cu montignac, dieta, monti, slabire

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -