Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Montignac (195) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

montignac dieta monti slabire

519 raspunsuri la acest subiect

#11
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 20:33

Tu inca nu dormi???? Ca de aia nu ai venit la mine, ca esti lesinata de oboseala! Si acu' ce faci??? Fugi la nani!



#12
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 22:05

Cu taratele de psylium treaba sta asa: daca bei apa multa cupa ele, dai in diaree, dar nu prea bei apa, dai in constipatie.

La mine a fost asa si asa, inca ma resimt, mananc doar paine prajita cu magiun sau cu unt, altceva efectiv nu pot, niste cvrigei am mancat azi, la pranz, iar acum pe seara, briosele cu faina de migadale, cu care ma laudam ieri (PUISORUL, da cautre pe google, asa am gasit si eu reteta, parca de pe culinar)

De luni o sa fiu plecata in Olanda, vreo 10 zile, sa vad ce mananc pe acolo conform, va fi greu, ca nu ne permitem restaurante, asa ca sa papam ce ni se da sau ce gasim.

#13
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 07:08

Buna dimineata!

Diana, distractie frumoasa in Olanda. Bucura-te de concediu si lasa dieta pe cand te intorci.

Caress, heeeeelp. Unde gasesc reteta tortului de nuca?

#14
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 08:19

ote name="child" post="7812513" timestamp="1381521937"]

Cu taratele de psylium treaba sta asa: daca bei apa multa cupa ele, dai in diaree, dar nu prea bei apa, dai in constipatie.

[/quote]
Salut!
Child ,distractie placuta in Olanda. Astia la prinz, la restaurant, maninca sandvisuri cu cutitul si furculita. Am vrut sa comandam un platou cu peste/friptura si ni s-a spus ca ala e meniu de cina,asa ca mult succes!
Foarte interesante proprietati au taratele de psylium .Mereu surprinzatoare natura !Asa cum sint plante care in anumite concentratii sint remediu si in altele, distructive . Cred ca o sa-mi iau 1kg si un bidon de 5kg apa ,sa elimin tot ,dupa care ma urc pe cintar fluierind si cu un zimbet larg pe fata. Cred ca o sa filmez!
Meniul de ieri:
MD-rosii cu cascaval
G -mere
P-cirnacior ,vinete cu rosii ,cascaval
G-strugure
C- vinete cu rosii ,cascaval,cioco sly ,smochine uscate ,seminte
Combinatia de la cina clar ca n-a fost buna,ca azi am rupt cintarul.....ori retin ceva lichide ,inainte de perioada lunara.
Azi sint total lipsita de chef!Afara e o vreme inchisa,care-ti reduce la 25 % cheful de orice.
Nu pun ce maninc ,fiindca urmeaza petrecere la prinz ,unde e posibil sa ma comport impredictibil.
Puisor ,varza asta de brusseles niciodata nu m-a atras,desi conopida ,broccoli as minca des. Sint cam din aceeasi familie ,dar varza asta nu-mi spune nimic. Poate combinata cum spui tu?...
Aseara am facut aparate,dar azi e posibil sa sar sportul ,ca nu stiu la cit ajung acasa.
Claudia ,distractie placuta!
Caress ,bravo pt catei. Nu mai vorbi de pricomigdale cu cioco ,ca poate trag o fuga pina la tine.
Andanii ,daca te rel;axeaza putin si eu fac alergie pe degetele de la mina dreapta,probabil de la detergent .....apare si dispare fara explicatie si ma maninca groaznic. Pe mina dreapta fac alergie daca port ceas,sub curea.Da ,te doare capul!
Evident ,de la semintele de ieri imi e greata ,ma dopare prin stinga si prin dreapta.Aviz amatoarelor!
Daca miroase a ceapa ,sa stiti ca e de la mine.
Am inceput remedii naturiste impotriva caderii parului.Tocmai m-am dat cu suc de ceapa ,astept o ora si ma spal.Va tin la current cu progresele.
Va pup si va doresc un weekend placut si conform!

Editat de dulcetica, 12 octombrie 2013 - 08:25 .


#15
caress

caress

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.031 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 08:51

Puisorul, reteta originala e aici:

 

http://artaculinara....e-ciocolata-f1/

 

Ca sa l faci mai dietetic poti inlocui aproape tot uleiul cu smantana sau kefir-pune totusi macar doua linguri,  ciocolata din blat redu-o la 50 g si pune doar tarate de ovaz toata cantitatea, fara faina.Mie asa imi place mai mult.

 

Ma doare spatele in continuare, nu pot sa ma aplec deloc, si simt durerea la fiecare pas.Nici vorba de sala...



#16
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 11:22

Va pupppp
Sunt bagata in administrative ..... revin

#17
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 18:01

Deci ,meniul zilei:
MD-rosii cu cascaval
P-tochitura de vinat cu beep ( mamaliga)
brinza de burduf cu beep ( mamaliga)
peste la gratar cu beep ( mamaliga)
beep ( placinte)
beep ( 3 guri de pepsi)
C-un mar ,3 boabe de strugure
Rusine!
De miine pina la Craciun ma comport model si luni ma rog la Sfinta Paraschiva, sa ma faca slaba ,nu de inger,ci la propriu.
Noapte buna!

Editat de dulcetica, 12 octombrie 2013 - 18:04 .


#18
child

child

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.833 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 20:40

DULCETICA daca incerci ce ti-ai propus cu taratele de psylium, sa-ti iei si o luna de concediu.

 

Eu sunt in priza, scriu prezentari, articole pentru deplasare, intre timp mai doftoricesc o inimioara cu ceva febra (normal, inainte de plecarea mea, ca sa-mi mearga minunat in calatorie, ca tot nu aveam de ce sa-mi fac griji).

 

De mancat mananc conform, am pecit-o cu putina cioco neconforma, care, de fapt, mi-am dat seama ca nu-mi place, m-am obisnuit cu cea amara.

 

 



#19
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 12 octombrie 2013 - 21:56

Buna fetelor! Eu am avut o zi cu un meniu mai ciudat, dar conform

-cafea cu cofeina

MD: branza cu ceapa si marar

P1: 2 guri de pastrama sarata ocna (eu nu prea pun sare nici in mancare), niste smantana fermentata sa imi treca gustul de sare, muuulta apa

P2: paste cu ton, paste cu fructe de mare (facute de caress), ness fara cofeina

G: inca o lingura de paste cu ton, ca atat a mai ramas in castron, sa pot sa il spal

C: apa, apa si iar apa, nu imi mai trebuie nimic altceva, poate o ciocolatica sly



#20
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 13 octombrie 2013 - 09:33

girls acum s-a facut la mine frig si innorat de nu-mi vine sa scot nasul din plapuma...

azi am in plan sa fac snitel de [porc] la cuptor si supa de rosii cu galuste de cascaval..si cam atat





Etichetat si cu montignac, dieta, monti, slabire

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -