Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV TURCIA - 20

fiv turcia acibadem

231 raspunsuri la acest subiect

#11
birmanutza

birmanutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 793 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 20:15

Seara buna! Gata treaba pentru moment asa ca am intrat sa va mai vad.....

Multumim pentru capitol nou! [flor]  Sa fie plin de vesti bune.  

Adidi, felicitari pentru beta!! Sa fie bine in continuare, o sarcina usoara si bebe sanatos. [flo2]

Nelay, ce mai faci, greieras? Mai ai putin pana la marele moment......ceva emotii? [aerob]

Cristina, tu esti bine? [hia]

Lorelay, cum sa nu mai intri? Pai noi - sau cel putin eu- avem nevoie de experienta voastra, a tuturor celor care ati trecut pragul Acibademului......asa ca, te asteptam oricand poti sau vrei sa ne ajuti cu un sfat sau sa ne mai povestesti despre micuta ta pe care o [pup]

Amaradia, si noi te pupam ...ce face pitica?

Hatice, este trist ca din 4 cupluri doar unul a reusit.....imi pare rau, iti  inteleg dezamagirea ....... iti doresc sa iti gasesti cat mai repede linistea sufleteasca si apoi sa alegi calea norocoasa....pup. 

Ona, mult succes in aventura ce sta sa inceapa! Sa fie cu ochisori .....daca totul va merge bine si pentru mine (dupa o luna de tratament, TSH-ul a scazut la 1,72 de la 4,13 ,deci bineeeee), pe 17 - 18 noiembrie poate ajung si eu la Tayfun....deci, te urmez...

Vreaubebel, ma bucur mult ca ai asa o stare de bine..... [pk]  

Cookie, tu ce mai zici? Pleci la turci acum in octombrie?

Va pup, dragele mele. 



#12
turqoise

turqoise

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 20:26

Salut toate fetele! [flo2]

 

Carla, Adidi, Jaguar, sincere felicitări, fiecare din voi sa aveti parte de o sarcina cat mai usoara si bebei frumosi si sanatosi [bib]

 

fetelor, eu consider ca reusita vine atunci cand trebuie sa vina si nu tine neaparat de o anumită clinica sau tara, fie ca e vorba de România sau chiar Palestina [clo]  doar ca pana sa ajungem in acel moment trebuie sa trecem prin mai multe sau mai putine încercări, dupa noroc!

 

kinder, pup un bebe nazdravan [soricel]



#13
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 21:05

Birmanutza , [pup] da, asa este ... Mai este putin... Sincer ? Numar zilele [soricel]
Am emotii, dar emotii de fericire [:)]
Turqoise , total de acord cu ce ai spus [flor] o sa se intample exact cand trebuie sa se intample... Atunci cand vrea D-zeu !
Nu trebuie sa ne luam dupa statistici ... Ca degeaba poate sa aibe o clinica rata de reusita 99% ( este un exemplu ), tu poti din nefericire sa te incadrezi in cei 1% .
Depinde foarte mult si ce probleme sunt ... Si nu in ultimul rand asa cum a spus Turqoise totul tine pana la urma de D-zeu [:)]

#14
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 10 octombrie 2013 - 23:04

Carla, Adidi felicitari pentru sarcina.
Birmanutza multumesc de intrebare. Suntem bine. Asteptam cu nerabdare sa mergem acasa.
Din pacate mi s a deschis colul si a trebuit sa ma internez pentru stabilirea unui nou tratament.
Sper sa mai pot tine bebelusii la caldurica inca 3 saptamani. Ne dorim mult sa avem bebelusi aproape de termen.
[pup] si va imbratisez cu drag fara exceptie.

#15
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 06:49

Dragele mele,

 

 

Va multumesc, urmatorul meu fiv va fi la o clinica oarecare, aproape de casa, nu voi cerceta nici despre medic, nici despre tehnici sau dotari. La urma urmei, conform principiului enuntat mai sus, va fi exact la momentul potrivit, atunci cand divinitatea ma va considera merituoasa.

Cum de nu m-am gandit mai de mult?

 

Hai ca m-am linistit.

 

 

 

ps: ca fapt divers, vorbeam cu un cuplu din lotul meu despre faptul ca nici unul din noi, nereusitii, nu am primit nici un feedback, propunere, idee.."ca si cum nici nu am fost pe acolo" citez; ne intrebam noi unii pe alti, ne considera cazuri pierdute sau nu ii mai intereseaza odata ce si-au luat banii?

 

 

Va las cu bine!

 


Editat de Hatice, 11 octombrie 2013 - 07:05 .


#16
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 07:16

Buna fetele! Hatice, vroiam sa-ti spun despre spitalul Memorial din Istanbul si anume dr. Gem Demirel (parca). Prietena mea a fost acolo in septembrie si a ramas insarcinata de la primul Fiv. Mi-a spus ca au fost 5 cupluri si stie ca 4 dintre ele au reusit. Poate te intereseaza.... Te pup!

#17
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 07:34

Fetelor, de unde iau rochita rosie ca in semnatura la Nelay?



#18
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 08:02

Si se pare ca nici tickerul nu l-am pus bine :( Ma ajutati va rog cu indicatii?



#19
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 08:03

Tare rau stau azi cu neuronul, asa-i ca ma iertati? [batcap]

Buna dimineata si sa aveti o zi minunata! [flo2]


Editat de carla_cluj, 11 octombrie 2013 - 08:11 .


#20
ancuta_n

ancuta_n

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 11 octombrie 2013 - 09:21

Neata!
Adidi felicitari pt beta pozitiv. Iti doresc sarcina usoara si bebe sanatos(i) la termen.
Carla la tine sa fie doar 1 bebe? Sau poate e devreme sa iti dai seama dupa beta. Te pup si iti tin pumnii sa fie totul bine.
Hatice ma bucur mult ca te-ai mai linistit .
Stiti....eu am facut anul trecut laparo si histero la spitalul Memorial din Istanbul cu un anume dr Yucel Karaman. Erau acolo multe paciente ale dr care faceau fiv si majoritatea cu reusite si foarte incantate de dr si echipa.
Eu l-am ales pe el pt laparo dupa ce facusem o vizita si la dr Tayfun care in perioada aceea mi-a propus sa fac direct Fiv in conditiile in care eu aveam dureri groaznice de la endometrioza . Mi s-a parut cea mai buna solutie pt mine la mom respectiv. Si vreau sa va spun ca nici acum nu mi-au aparut chisturi dupa laparo si histero.
Apoi v-am descoperit pe voi si am vazut ca sunteti incantate de dr T si am zis sa incerc la el.....dar pana anul viitor cand vom face al doilea Fiv mai este...
Va doresc numai reusite!



Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem

Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -