Sari la conținut

Sari la conținut


Cum ne îmbrăcăm la serviciu?

vestimentatie moda casual stil imbracaminte trend

36 raspunsuri la acest subiect

#31
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 23:23

Asa era  moda atunci, Crystall, oricum, ideea e ca ...are tocuri! :)))

Artificiu-artificial, ideea e aceeasi.

Mie spre exemplu mi se pare machiajul artificial deoarece tocul il vezi, stii ca e acolo, machiajul in schimb e acolo si nu stii ce e sub el decat atunci cand il dai jos. La toc vezi ce e sub el, nu poti avea surprize. :))))))))))) si dpdv medical, si machiajul e la fel ca tocurile, si cremele de corp samd.

Nu are rost sa vb din pct de vedere medical.

 

 

Evident ca nu toata lumea e fan tocuri, nici nu trebuie, dar modul in care ai facut afirmatia a fost putin...nefericit formulat :)



#32
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 23:35



 

 

Evident ca nu toata lumea e fan tocuri, nici nu trebuie, dar modul in care ai facut afirmatia a fost putin...nefericit formulat :)

 

Eu am tot spus ca este parerea mea personala, si in ceea ce priveste tocurile sunt foarte subiectiva [:p]  dar andacos - batman batman [:p]

 

In ceea ce priveste cremele, machiajul, exista tot felul de testari, de retete, de factori dermatologici e o intreaga discutie aici.

 

Insa exista femei care si-au distrus efectiv sanatatea din cauza tocurilor  inalte. Ca sa ce? Sa castige niste cm in plus in inaltime si sa arate niste picioare mai lungi decat sunt in realitate. Dupa parerea mea, nu se merita.

 

Iar in ceea ce priveste formularea nefericita, de cand sunt eu pe forumul asta, multe altele, inclusiv voi ati facut formulari la fel de nefericite, pe multe alte topice [:p] mare scofala ca am facut si eu una despre niste tocuri.


Editat de crystall, 05 octombrie 2013 - 23:37 .


#33
dianama

dianama

    Membru senior

  • Banned
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.152 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 23:52

Ciondaneala pe tocuri.... [fri]

Eu le port ca imi plac si genul care il adopt nu stiu ce fel ar sta fara toc....as cadea in partea ailalta la "prost imbracati".

Am zile cand stau mult in picioare si zile cand stau mult jos la birou,dar le port oricum....

Cum mi-ar sta in in camasa cu sacou si fusta pana la genunchi....si cu niste balerini sau nu stiu ceva fara un pic de toc ........? [clo]



#34
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 10:40

Off, Crystall, nu stiu ce probleme sunt intre tine si andacos, nu ma intereseaza, nu am nimic cu tine, iti spun doar ca la acest subiect afirmatia ta a fost putin jignitoare. Ceva de genul `eu nu am nevoie de tocuri ca sa ma simt femeie` , :) e ca si cum as spune ca eu nu trebuie sa fac  copii ca sa fiu fericita si implinita. o fi asa, dar formularea nu e una fericita pt ca insinueaza ce insinueaza. :) putea sa spuna asta si andacos si Mirela si Papa, tot asta raspundeam si eu.



#35
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 10:48

Eu n-am nicio problema cu crystall...habar n-am ce are ea cu mine...ins anu m-am prins ce inseamna "batman,batman"? [:D]

 

Dana



#36
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 11:55

Eu chiar nu am nimic cu andacos, dar atata mi-a fluturat sub nas ca numai o femeie cu tocuri e o femeie eleganta, ca am cam rabufnit [:p]

Si cum ea e de asemenea parere, am si eu tot dreptul sa am o alta parere. Si zic ca e bine sa afle si ea ca exista si alte pareri.

 

In toata viata asta a mea am vazut atatea femei care chiar erau imbracate chic, si elegante, sau cool  care nu purtau tocuri, sau purtau toc mic.

Si am vazut si destule verze sau conopide cocotate insa pe tocuri inalte [:D]
Tocul inalt nu imi pare sinonim cu eleganta, si punct. Si sincer, cred ca nici nu este, nu numai in parerea mea.

Chiar nu e de ajuns, si nici esential,  sa iti pui niste tocuri ca sa fii eleganta/frumos imbracata/chic.

 

L.E. Asta cu tocurile e un fel de prejudecata.
Asadar cand mergeti la vreo sindrofie si vedeti vreo femeie care e imbracata frumos, dar nu poarta pantofi cu toc, sau toc prea mic, si va veti gandi: "ha ha, asta nu e totusi o femeie eleganta",  posibil ca prin gandurile ei sa treaca acelasi lucru, vazandu-va pe voi [:p]


Editat de crystall, 06 octombrie 2013 - 12:05 .


#37
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 12:05

Eu chiar nu am nimic cu andacos, dar atata mi-a fluturat sub nas ca numai o femeie cu tocuri e o femeie eleganta, ca am cam rabufnit [:p]

Si cum ea e de asemenea parere, am si eu tot dreptul sa am o alta parere. Si zic ca e bine sa afle si ea ca exista si alte pareri.

 

Mey...zau ca ai niste fixuri,te rog sa recitesti ce am spus eu,am spus clar ca e parerea mea,nu tzi-am fluturat TZIE nimic sub nas,nimanui de altfel,insa te-am rugat sa fii mai atenta (si nu tzi-a convenit)la felul( jignitor) in care te exprimi!

 

Eu ma retrag din "discutzia"asta,cine a citit si a intzeles,e bine,cine nu...iar e bine!

 

Pentru mine ,lumea nu se imparte in "cu tocuri-fara tocuri",nu ridic in slavi pe cele cu tocuri DAR nici nu jignesc pe cele ce nu poarta.

 

Ende!

 

Dana





Etichetat si cu vestimentatie, moda, casual, stil, imbracaminte, trend

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -