Sari la conținut

Sari la conținut


Cum ne îmbrăcăm la serviciu?

vestimentatie moda casual stil imbracaminte trend

36 raspunsuri la acest subiect

#21
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 16:53

 nu as putea sa ma simt mai bine, cum spune Crystall, imbracata in adidasi, blugi urati si o geaca de fas. Cah.

 

Ok, cah-cah, dar eu NU am spus deloc asa ceva, gen "adidasi, blugi urati si geaca de fas", de unde pana unde mey  sa ma asociezi cu aceste vorbe?  [:-)))]

 

 

Pur si simplu eu m-am referit la tocuri si atat.

 

Sau pentru voi, daca tocuri nu sunt, atunci exista numai adidasi?
Ar trebui sa stiti totusi ca nu numai tocurile confera eleganta unei tinute, si ca exista si persoane care nu cred asta.



#22
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 17:02

Bleah, ce ,m-au ingretosat pantofii aia, pusi de Rall :))) unde pisici i-ai gasit? :))))

 

 

Andacos, si eu sunt ca tine cu tocurile, dupa cum am spus, cand sunt imbracata putin sexy (asta in conceptia mea, ca pt altii altceva e sexy) ma simt automat mai increzatoare si mai ...nu stiu cum sa spun, dar e de bina :)))) nu as putea sa ma simt mai bine, cum spune Crystall, imbracata in adidasi, blugi urati si o geaca de fas. Cah.

Vezi ca deja devine interpretabil ce psui!Tzz,tzzzz...sa te simtzi tu increzatoare pe tocuri!

 

Da crystall si mie mi s epare pueril sa ataci pe cineva la un subiect...cu si despre tocuri! [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Dana



#23
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 17:08

Ok, cah-cah, dar eu NU am spus deloc asa ceva, gen "adidasi, blugi urati si geaca de fas", de unde pana unde mey  sa ma asociezi cu aceste vorbe?  [:-)))]

 

 

Pur si simplu eu m-am referit la tocuri si atat.

 

Sau pentru voi, daca tocuri nu sunt, atunci exista numai adidasi?
Ar trebui sa stiti totusi ca nu numai tocurile confera eleganta unei tinute, si ca exista si persoane care nu cred asta.

Mesjele mele sunt scise in papuci d ecasa...deci fara toc!

 

Crystall,hai s afacem pace!Ai atacat aiurea(intentzionat mi-am dat seama dupa un mesaj anterior)dar zau ca lumea nu s eimparte in ...cu toc si fara toc!

 

Dana



#24
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 17:09

Eu doar mi-am expus parerea, de care am si zis ca este subiectiva, tu ai fost cea care a sarit de fund in sus [:p] ce tot atacuri visezi.



#25
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 17:13

Tot cu ton de hartza!(ai cam abuzat de asta  [:p]  astazi ,ca si Miley Cyrus iin ultimul timp [:-)))] [:-)))] )

 

O dupa masa placuta itzi doresc!

 

Dana



#26
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 17:18

Mesjele mele sunt scise in papuci d ecasa...deci fara toc!

 

Crystall,hai s afacem pace!Ai atacat aiurea(intentzionat mi-am dat seama dupa un mesaj anterior)dar zau ca lumea nu s eimparte in ...cu toc si fara toc!

 

Dana

 

Abia acum am vazut acest mesaj.

Sigur ca facem pace [:)] . Dar de atacat nu am atacat pe nimeni, si nici nu am vrut sa para asa. Daca stau mai bine sa ma gandesc, am atacat insa mai degraba ideea de tocuri (inalte), dupa parerea mea exista alte obiecte vestimentare si trucuri care sa infrumuseteze mai mult o femeie, si care nici nu o chinuie atat in timp.

 

Si las' andacos, ca tot pe-aici pe forum citeam mai demult ca exista persoane care nici in casa nu stau in papuci fara toc [;)]  [:-)))]



#27
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 17:26


Si las' andacos, ca tot pe-aici pe forum citeam mai demult ca exista persoane care nici in casa nu stau in papuci fara toc [;)]  [:-)))]

Cred ca tot la mine batzi apropoul..insa cind eram tinara,stateam!

 

Acum ...nu ma tzin salele [:-)))] [:-)))]

 

Te rog eu frumos,sa incetezi...crede-ma ca in afara de a ma face zimbesc,altceva nu-mi inspira "dialogu"asta.

 

Inca odata o dupa masa-de fapt e seara de acum(cred ca d ela scrisu-n papuci mi se trage [:-)))] [:-)))] [:-)))] -am glumiiittttt)placuta,tzie si familiei!

 

Dana



#28
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 17:37

Era un topic despre tinutele si papucii cu care se sta in casa, cred ca acum vreun an sau doi, chiar nu tin minte daca si tu erai pe acel topic , tin minte doar ideile principale. 
N-aveam de unde sa stiu ce faceai in tineretile tale. 

 

Oi fi tu o persoana care incearca sa faca ordine pe forum " tu faci aia, tu zici aia, iar tu spui ailalta"  dar mie chiar  nu imi place  chestia asta; si nici eu nu am incercat sa iti pun pumnul in gura. O seara buna si tie.



#29
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 22:34

Crystall, eu nu ti-am pus tie cuvinte in  gura, am spus parerea mea, ca desüpre asta vorbeam si despre asta am scris de la inceput, cum ca atunci cand merg in adidasi si in geaca de fas la lucru nu ma simt eu confortabil si bine.

Cand am ceva ce ma face sa ma simt sexy, atunci ma simt bine.

Si in opinia mea nu exista pantof elegant fara toc. Nu s-a inventat asa ceva dupa parerea mea, de-aia la oscaruri merg femeile cu pantof cu toc, iar celelalte care mai apar in balerini sau ceva fara toc sunt....nu elegante. Un wannabe elegant.

Asta e parerea mea.

Nu mai spun ca tocurile alungesc piciorul, obliga purtatoarea  sa adopte alta postura samd. :))

 

 

Si ca un P.s, si mie mi s.a parut aiurea comentariul tau, cum ca nu ai nevoie de un artificiu ca sa te simti femeie. E ok daca tu asa crezi, adica daca asta este parereea ta, dar cand e vorba de astfel de afirmatii e mai ok sa le formulezi altfel, ca sa nu fie inspre sfera cu jigniri, ca asa cam suna. Nu a fost intentionat, stiu, dar iti spun.


Editat de XIO, 05 octombrie 2013 - 23:17 .


#30
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 23:02


 

 

 

Si ca un P.s, si mie mi s.a parut aiurea comentariul tau, cum ca nu ai nevoie de un artificiu ca sa te simti femeie.

 

NU am spus ca "nu am nevoie de un artificiu" ci ca nu am nevoie de un obiect atat de artificial precum tocurile. Poti reciti postarea, daca doresti.

 

Mie imi par cele mai artificiale obiecte la care apeleaza femeia pentru a se infumuseta. Mult mai artificiale chiar decat machiajul, contra caruia nu am nici o obiectie; machiajul, chiar daca este unul puternic, chiar infrumuseteaza femeia, ii acentueaza trasaturile frumoase. Tocurile (ma refer in special la cele inalte) insa imi par cumva ceva mult mai nenatural, o prelungire foarte nefireasca a corpului.

 

 

Stiu ca esti medic, dincolo de femeia cocheta din tine, cred ca stii despre ce vorbesc, cred ca intelegi prea bine  [:)]

 

 

Chiar si Audrey Hepburn, considerata un etalon al elegantei, nu purta tocuri prea inalte [:p], de cele mai multe ori purta chiar tocuri micute:

 

audrey.png

 

 

 

 

Audrey-Hepburn-Style.jpg


Editat de crystall, 05 octombrie 2013 - 23:09 .




Etichetat si cu vestimentatie, moda, casual, stil, imbracaminte, trend

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -