Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 94


264 raspunsuri la acest subiect

#51
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:03

NicNic pe 14 octombrie avem prima eco [fri]  ... mai este o vesnicie pana atunci [alcool] !



#52
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:09

Rlk dar de ce pe 14???
Eu am avut prima eco la 5 sapt si 5 zile si am ramas socata ca se auzea inimioara :) . Albu zicea : uitati si inimioara, o auziti? Eu: poftim??? Si el: da, uitati-o aici si ia auziti :)
Chiar ca ai rabdare :))))
Abia astept sa ne povesteti cum a fost :)
Sa ai inimioara/inimioare bataioase si luptatoare :)

#53
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:19

 nicnic  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2] cum ai tu o vorba buna pt fiecare [:X] (asta ca petreci cam mult timp pe forum [:D] [:D])

 

rlk, faci eco in craiova sau la medlife? ca eu aveam eco programata pe 14 si m-au sunat ca e nush ce conferinta si nu e albu (si aparent nici majoritatea doctorilor) si ca trebuie anulata programarea...punct; zic 'ok, inteleg, astept propunere de reprogramare ca eu am morfofetala si am facut programarea acum 2 luni' - ca era cat pe ce sa-mi inchida telefonul [neand]...in fine, am reprogramat, dar duduia nu era deloc pregatita sa cer o reprogramare....

 



#54
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:26

Buna fete d'albe!!

Qiao multumesc pentru casuta noua!

NicNic multumesc pentru dedicatie! [pup]  Sa dea DD [ruga] sa vina si la tine un puiut cat mai curand!

Arabella, Mimimici Doamne ajuta sa fie totul bine! [ruga]

Georgia bine ai venit si sedere cat mai scurta!

Rlk cum ti-am mai spus iti trebuie multa rabdare...dupa eco din 14 o sa incepi sa astepti urmatoarea eco! Mult succes! [pup]

Eu am fost ieri la control. Puiutul era bine si inimioara ii batea hotarat. Mi-a verificat si colul si este ok.

Nu am scapat de clexane...Dr. W mi-a sugerat (dat fiind si varsta...am "doar 41" ) ca ar fi bine sa continui cu clexane ca sa nu apara nici un fel de probleme...Mi-a dat sa fac si cei 2 factori pe care nu-i facusem: PAI-ul si factorul XIII plus inca cateva analize. Am fost un pic suparata dar, dupa ce m-am gandit, mi-am dat seama ca mai bine continui cu Clexane decat sa se intample ceva puiutului.

Pup toate fetele si sa vina cat mai multi puiuti!! [barza1]



#55
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:36

buna fetelor

pai Nicnic faci diferentiere, de mine ai uitat??? iti trimit eu floricele [flo] [flo] [flo2]  [flor]  [flor]  [flor] sa te iert..... [:I]

 

mary80 bei cafeluta singurica, mai dau eu una de pranz la toate fetele

Georgia22 bine ai venit printre noi si sa ti se implineasca visul cat mai repede

Rlk cata rabdare ai mama......  eu pana la 6 sap. pana cand am mers am stat ca pe ghimpi si acum am emotii pana luni  [fri]



#56
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:42

Camcris scuzeeeeeee
Multe multe multe un brat mare de floricele
Ufffffff
Data viitoare imi fac lista , clar !!!!

Cumintzica intru mai des cand sunt mai linistita :) . Si recunosc, am fost mai linistita in ultimele zile :)
Bine ar fi sa fie asa mereu :)

#57
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:52

nicnic, a fost o gluma, referitoare la , stii tu ce [:D] (dar stiu ca te-ai prins deja)  [flo2]

pai sa fii cat mai linistita, ca forumul asta are nevoie de tine, ai alinat multe suflete... [flor]



#58
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 10:57

Buna fete d'albe!!

Eu am fost ieri la control. Puiutul era bine si inimioara ii batea hotarat. Mi-a verificat si colul si este ok.

Nu am scapat de clexane...Dr. W mi-a sugerat (dat fiind si varsta...am "doar 41" ) ca ar fi bine sa continui cu clexane ca sa nu apara nici un fel de probleme...Mi-a dat sa fac si cei 2 factori pe care nu-i facusem: PAI-ul si factorul XIII plus inca cateva analize. Am fost un pic suparata dar, dupa ce m-am gandit, mi-am dat seama ca mai bine continui cu Clexane decat sa se intample ceva puiutului.

Pup toate fetele si sa vina cat mai multi puiuti!! [barza1]

Ma bucur pentru bb tau ca este bine, sanatos [pup] 

si eu care credeam ca scap de injectii, deci sa imi iau gandul .....la intepat in continuare cu mult drag si spor   [starwars]

eu am facut Mutatii- Fact. V Leiden si Fact.II au iesit negative, tu pe astea le-ai facut?

oare trebuie sa fac si eu PAI-ul si factorul XIII?

stii la eco de 12 sap. morfologia de trimestru I eco se face pe burta si tranvaginala sau doar pe burta sa stiu ma ma duc frumoasa  [:D]



#59
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 11:09

camcris, eco morfofetala se face pe burtica, o sa vezi manute, picioruse, e omulet in toata firea  [:)] isi va da si cu parerea despre sexul bebelului, dar nu-ti va confirma 100%.

insa cel mai probabil iti va verifica si colul cu o eco transvaginala -asta e un 'control de rutina' nu face parte din morfologie (cea utilizata pt dublu-test)...deci fa-te frumoasa [:D]...daca nu se sesizeaza dr, poti sa ceri tu verificare colului (doar stii discutiile referitoare la asta...), insa mie dr white imi face de fiecare data si verificare de col.



#60
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 03 octombrie 2013 - 11:48

Fetelor ma impacientati acum...atunci mi-a zis dna Vaduva sa ma programez , la 2 saptamani dupa test, o luna dupa ET..nu sunt tot 6 saptamani de asteptat pana la prima eco [alcool] ? Trebuia intr-adevar pe 11, dar nu am gasit loc si am facut pe 14 oct, luni.

 

Cumintzica nu am programare la dr W ci la dr Stan, mi s-a spus acelasi lucru ca dr W e plecat.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -