Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 94


264 raspunsuri la acest subiect

#241
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 12:26

camcris ups ! si eu eram convinsa ca te-am trecut [iartama] In ce luna ai facut FIV ? 

in iulie   [:D] 

[pup]



#242
Deborah84

Deborah84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 13:16

Dragele mele va multumesc ca m-ati trecut si pe mine in lista, situatia mea este un fel de tragic-comica....de ce spun asta....beta vad ca nu creste nu scade a ramas acolo batut in cuie ca sa mi dea mie emotii......(trebuie sa repet vineri si sper sa scada macar un pic)...din nou de ce zic tragic-comic pentru ca am plans 2 ani cu testele de sarcina negative in mana si acum cand chiar nu e cazul il vad pozitiv si ma rog de el sa nu nu mai fie luna asta ca nu e cazul......

Nici un medic nu mi a explicat de ce nu da inapoi beta ...am avut si hemoragie...era 13 acu dupa aproape o sapt 26....vineri cine stie......Ce este o sarcina oprita din evolutie? o biochimica (cum o mai numesc aici)? eu nu mai inteleg nimic....incerc sa fiu calma pana vineri.....asa ca acolo unde ati scris Deborah84- Fivet septembrie, Italia....puteti pune si concluzia la alegere nereusit.....(alegeti voi verdictul :D). va pup !!!!

La gravideala inainte toate !!!! eu o sa prestez pe cale naturala pana la urmatorul Fivet....iau exemplu de la vecinii mei de 40 de ani care ma trezesc noaptea din somn cand se iubesc(ultima oara chiar asta noapte).....(ea insarcinata in 8 luni) la a 3 a sarcina....

V-am pupat pe toate !!!!!!


Editat de Deborah84, 08 octombrie 2013 - 13:16 .


#243
Georgia22

Georgia22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 13:30

Qiao, si eu sunt la FIV noiembrie - asa, mai spre spre sfarsitul lunii

 

NicNic, pentru histero se poate recolta dimineata intre 7-8 fara programare, dr. W a zis ca poate face histero si peste AC, eu voi face pt ca am un chiuretaj la activ (in urma unei sarcini oprite din evolutie). Poate totusi reusesti sa te incadrezi daca abia ai inceput AC-urile. Inteleg ca rezultatele la secretie vin in 4 zile lucratoare. Poate stiai deja o parte din lucrurile de mai sus, dar am zis sa-ti scriu de siguranta.



#244
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 13:43

Buna fetelor! Ma alatur si eu!! Spor la bebelusi!!! [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1] [barza1]

 

Sa dea DD bebelusi la toate doritoarele!! [ruga]



#245
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 14:12

Georgia da multumesc de info. Problema e alta la mine. Menstra trebuia sa imi vina laa sf acestei saptamani, dupa calculele mele, la 32-33 zile, incepand cu cel mai devreme joi. Eu am zis ca merg ieri sau azi sa recoltez, dar menstra a venit ieri!!! Asa pe nepregatite , la 28 zile. Nu stiu daca am avut-o ever la 28 zile. Cel mai devreme la 30 zile. In fine, o sa merg la recoltat cand se termina, acum nici nu mai am idee cat o sa tina , avand in vedere ca dupa ultimul chiuretaj a tinut doar cate 4 zile, si sper sa tina si acum tot asa, sa pot recolta vineri iar sapt viitoare sa fac histero. Daca nu, nu stiu. De unde sa visez eu ca vrea sa vina la 28 zile????? Cand nu mai putin de vineri am avut glera ca la ovulatie, si am zis hopa- prestat la greu in perioada calculata iar acum am ramas si singura acasa, si n-am nici cu cine presta?!?!?! Dat trec ele si astea :) . Vine el soarele si pe strada noastra :)

Editat de NicNic, 08 octombrie 2013 - 14:13 .


#246
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 15:56

IUI = inseminare intra-uterina

sau

IA = inseminare artificiala

Si este vreo diferența  între FIV si IUI ? [smulgpar]



#247
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 16:04

Da este diferenta. Tratamentul de stimulare difera de IUI si face in functie de amh. La IUI se prelucreaza un pic sperma si apoi se introduce in vagin dupa ce faci injectii cu pregnyl, cam la 36 ore. La FIV , ti se recolteaza ovocitele, sotul vine cu sperma, iar tot procedeul de fertilizare se face in laborator, urmand ca tie sa ti se puna in vagin produsii conceputi. Morule sau blasto in anumitr
Zile de la punctie : ziua 2,3 sau 5.

#248
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 17:18

Dankeschön!!! Acum a Înțeles si poporul austriac ;))  [pk]  [batcap]  NicNic ești o draguta ca întotdeauna! Pupici si la gravideala cu noi :) [caru2]



#249
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 17:25

Qiao iti multumim pentru listuta! Fetelor acum nu ne ramane decat sa mergem la gravideala inainte!!!

Va pup pe toate!



#250
MonyZuzu

MonyZuzu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 66 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 17:26

monyzuzu, asa se cheama: farmacia tei, poti da o cautare pe net sau intra pe linkul asta https://comenzi.farmaciatei.ro, vezi adresa la 'contact' (evident o gasesti in tei  [:)] )

 

o zi frumoasa pt toate fetele dalbe!!! [flor]

 

Multumesc frumos cumintzica! Am gasit!!!

 

multumesc Qiao pt rpima pagina..

 

NicNic esti senzationala :) ma distrez tare cand citesc mesajele tale!!




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -