Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

FIV Turcia - 19

acibadem tayfun fiv

232 raspunsuri la acest subiect

#191
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 21:20

Hatice ce poza frumoasa ai sultana draga!

Ona, eu la ambele fivuri am avut prima consultatie sambata si la ambele era prima zi de cm.

Stai linistita, nu ti cauza un stres in plus, poti sa i spui Semrei sau cu cine tii tu legatura sa tibdea nr de mobil s o anunti imediat daca iti vine vineri si tre sa mergi sambata, sau daca ti vine sambata sa aranjeze telefonic consulatia de luni. Totul va fi bine cu ajutorul lui Dumnezeu, trebuie!

Carla tu cum esti draga mea!

Nanne asteptam sa ne spui cum a fost marea intalnire!

O seara buna va doresc tuturor!



#192
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 21:41

Ona,Tayfun m-a vazut chiar si duminica.A venit special la monitorizarea dinaintea punctiei cand nu mai era nimeni pe acolo.Sambata e f ok.Asa ca tine bagajelul la usa:)

#193
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 22:00

Bebel, nu sunt decat o amarata de cadana, nu sultana victorioasa.
M-a schimbat fiv-ul asta, toata lumea a observat in jurul meu, nu mai gasesc bucurie sau speranta in nimic.

#194
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 22:29

Hatice, speram sa fii mai bine, poate nu a trecut suficient timp. Sultane, cadane, ce conteaza, tot suflete suntem si noi si cu rugaciune si sperants intr o zi vom deveni mame. Asta e tot ce conteaza, sa avem speranta, ea ne tine pe linia de plutire!

Mergi la munte 2-3 cu sotul tau, sau unde vreti voi, crede ma te vei simti extrordinar, ai nevoie sa schimbi mediul. Eu asa mi am revenit, cateva zile la mare, in vizite, numai sa nu ma mai "vad" plangandu mi de mila. Pup



#195
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 09 octombrie 2013 - 07:01

Bebel, pana acum mereu stiam ca la fiv-ul urmator voi face ceva in plus.

Acum am avut tot: EI, prednison, intralipid, fel si fel de injectii, IMSI, cei mai buni embrioni (au asa cred eu) si acelasi rezultat negativ.

Nu stiu incotro sa o mai apuc? ce as mai putea face in plus?De aici disperarea, deznadejdea.. am incercat cu 2 prietene apropiate sa le propun sa fie mame purtatoare, contra cost, nu vor.

 

Deci sunt intr-un mare impas..cand stii ca data viitoare vei incerca nou, mai ai speranta; eu le-am incercat pe toate.

Daca mi-ar spune ca problema sunt embrioni si sa ma duc pe embrioni donati, m-as duce dar daca problema e la implantare, nici varianta asta nu e fezabila pt mine.

 

Nu stiu ce analize sa mai fac sa elucidez misterul.

 

cam asta e..



#196
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 09 octombrie 2013 - 08:16

Bebel eu sunt bine, multumesc de intrebare. Chiar prea bine  [batcap]  Stii tu, as vrea sa ma doara burta, sa-mi fie greata, sa ma doara tare sanii... In schimb parca nici nu as fi facut FIV.

Hatice daca vrei, eu propun sa scrii aici la fiecare FIV cate ovocite s-au recoltat si cum a fost evolutia embrionilor, sa vedem daca e chiar o problema evidenta de implantare, cum zici tu. Apoi poate venim si noi cu idei, poate am citit pareri ale fetelor de la alte clinici...cine stie. Te imbratisez cu drag [flo2]

PS: maine beta [fri]



#197
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 09 octombrie 2013 - 10:18

Carla,pare foarte ok clinica aceea unde ai facut FIV,plus ca ai avut evolutie buna a embrionilor,ceea ce conteaza.Eu zic sa fii increzatoare si stii ca nu e neaparat nevoie sa te doara ceva sau sa ai simptome.La mine au inceput in luna a 6-a si au durat pana la nastere [batcap] .

Hatice,am observat ca majoritatea fetelor care merg in Cehia sau in Grecia reusesc.Bine,si acolo mai sunt nereusite,insa putine.Nu ar strica sa te gandesti la asta.Poate chiar daca ai scrie si acolo mai sunt fete care te pot ajuta care au trecut prin mai multe FIV-uri nereusite inainte sa incerce aceasta ultima varianta.Sau incercari repetate cu materialul vostru intr-o clinica ce iti pune la dispozitie cat mai multe si cu un laborator bun,stii ca doctorii mai recomanda si acest lucru,insa depinde cat mai puteti si voi din toate punctele de vedere.



#198
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 09 octombrie 2013 - 11:32

Neata
Carla ne rugam pentru voi, tinem pumnii stransi rau de tot!
Hatice, stiu cum este. Sfatul meu este ca o perioada sa nu te mai gandesti la cum va fi urmatoarea data. O perioada rasfata-te, fa ceva numai pentru sufletul tau, ceva ce pana acum ti-ai refuzat.Capul sus!! ;*

#199
ancuta_n

ancuta_n

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 09 octombrie 2013 - 12:36

Buna fetelor. Carla iti tin pumnii strans strans sa vii maine cu beta baban. :*
Hatice capul sus. :*

#200
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 09 octombrie 2013 - 19:41

Buna fetelor!!

Carla tinem pumnii striiiiinsi!! sa fie beta maaare [:)]

Hatice subscriu la ce spunea ona_elaa nu cred ca e momenrul sa te decizi acum ce vei face in continuare, esti tulburata , dezamagita si in conditiile astea e mai bine sa te linistesti un pic si poate vei vedea mai limpede lucrurile. Cred ca trebuie sa lasi sa treaca un pic de timp fara sa te mai gindesti la asta , uite poti lasa rezolvarea problemei pina dupa sarbatori de exemplu... [flo2] si intre timp incearca sa te bucuri de lucrurile mici de zi cu zi de sotul tau, de prieteni . Sper sa nu te superi pe mine, ultimul lucru pe care mi-l doresc e sa te supar si eu fie si o secunda, insa din nefericire am trecut prin asta ,de prea multe ori poate, si de fiecare data era mai greu sa ma ridic iar golul din suflet era mai mare. Mi-a luat foarte mult timp sa mai fac un pas in plus de teama sa nu fie un alt esec...si a fost...dar stiu ca acum cu sufletul greu si mintea indurerata nu pot gindi limpede, nu vad drumul mai departe si mai astept putin...ma ascund aici in harem si linga voi e mai bine. Nu cred ca trebuie sa renunti,daca mai poti sa lupti nu renunta dar amina elaborarea strategiei . Stii, si eu simt ca e ceva...inexplicabil in esecul meu de a obtine o sarcina pina la virsta asta pe linga cele descoperite; si te urmaream, speram alaturi de tine; simt acum  dezamagirea ta fiindca spuneam ca  tu vei reusi si poate am si eu o sansa [flo2] . Inca odata nu te supara ,nu e decit incercarea cuiva care a simtit gustul amar al deznadejdei de a-ti fi alaturi in durera ta. te pup si iti doresc sa ti se implineasca visul


Editat de loli1776, 09 octombrie 2013 - 19:43 .




Etichetat si cu acibadem, tayfun, fiv

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -