Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

FIV Turcia - 19

acibadem tayfun fiv

232 raspunsuri la acest subiect

#171
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 17:59

Am  raspunsul mult asteptat de la turci : ma asteapta pt o evaluare in ziua 21-22 a cm [fal] [fal] .Atit :((



#172
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 18:29

Angelica, [artif] aleluiaaa [:D]
Mai intreaba una alta daca esti nelamurita...

#173
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 04 octombrie 2013 - 19:01

Angelica,e o veste buna!Se pare ca vrea sa fie sigur Tayfun pe diagnosticul tau.Zic si eu ca de aceea vrea sa mergi la ei.



#174
cristinaddr

cristinaddr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 254 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 16:57

Buna dragelor.
Eu in pat. De 2 zile imi este din ce in ce mai greu. Abia ma mai misc. Burta, pt ca nu-i mai pot spune burtica, se intareste din orice. M-am umflat foarte mult, a inceput sa-mi creasca si tensiunea, iar pulsul o ia razna. Am si puls de 160.
In rest suntem ok. Bebelusii misca, raspund la vocea taticului lor care le vorbeste zilnic. Sper sa-i mai pot tine inca 3 saptamani sa fie si ei ok si sa scapam de incubator.
Astazi i-a cumparat sotul fetitei noastre niste cercei superbi. Abia astept sa o vad cum ii poarta.
Lorelei pup mamica fericita si fetita bucalata.
Ella am vazut seria. Pacat ca au fost asa putine episoade. Acum vreau sa ma uit la Grey. Am auzit ca au aparut deja 2 episoade si este si cu bebelus.
Mai vroiam sa le spun fetelor greu incercate ca si eu am fost diagnosticata de Tayfun tot cu infertilitate inexplicabila. La preconsult mi a spus ca era mai usor daca erau trompele integral infundate, macar stiam de la ce este. Asa o luam pas cu pas. Acum astept marea intalnire cu cei 2 bebelusi, ceea ce va doresc si voua.
Va pup pe toate, fara exceptie, si va imbratisez cu drag.

Editat de cristinaddr, 05 octombrie 2013 - 16:59 .


#175
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 18:59

[hia]

[si-eu]

 

Incep pregatirile in mod serios de saptamana viitoare( pasapoarte, bagaje...)

 Mai este cineva pentru inceputul lunii noiembrie ?? Aveti idee cum se procedeaza daca CM vine in weekend? Se fac consultatii sambata sau se poate incepe tratamentul si din a 3, a 4 a zi?

Cu privire la cazare, ce recomandari aveti? Initial vorbisem cu Tatiana pentru un apartament cu inca un cuplu, dar se pare ca perechea respectiva si-a amanat sosirea.

O seara buna tuturor, [pup] [pup]



#176
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 19:01

Cristina , inca putina rabdare sa aveti [pup] [pup] [pup] , cate unul pt. fiecare.



#177
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 05 octombrie 2013 - 21:40

Cristina , [pup] [pup] [pup]
Ona ,tratamentul se poate incepe din z2 sau z3.
Noi am stat la Akin si a fost ok [flo2]

#178
lorelei78

lorelei78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.424 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 10:35

Cristina,dar ce aproape sunteti de intalnirea cu bebeii...Abia astept sa ne spui cum a fost momentul.Ai grija putin cu tensiunea,eventual e bine sa ti-o iei zilnic daca ai probleme.Si eu am avut puls mare,dar doar 120.

Ona.elaa,bine ai venit la "turcoaice".Nu stiu daca ai mai scris aici,caci eu am urmarit forumul,dar parca nu am mai vazut postari.Este primul FIV la tine si care este cauza infertilitatii voastre?Daca vrei sa te cazezi mai ieftin,cauti hotel pe partea europeana,dar nu ai transferul inclus.Insa este foarte simplu de ajuns,te descurci usor cu mijloacele de transport in comun.Daca vrei sa fii mai aproape de clinica,atunci alegi un hotel pe partea asiatica,in Kadikoy,fie dintre cele care ti-au fost transmise pe mail,fie iti gasesti tu ceva in zona.O sa ai aproximativ 7 vizite la Acibadem pe perioada sederii,astfel incat vezi daca renteaza sa stai pe partea asiatica.Eu am considerat ca este cam scump si am ales un hotel low budget pe partea europeana,la vreo 35 euro/noapte si am stat 21 nopti-Hotel Tayhan.Fetele de aici au stat in general la Akin,un complex de apartamente din cate am citit si au cheltuit cam 60 euro/noapte.Poti cauta si pe booking,dar si in agentiile de turism.Eu am ales a doua varianta si am iesit mai bine asa,pe booking era cu mult mai scump.Poti da si mail-uri catre hoteluri.Mult mult succes si fie ca vacanta ta sa devina cea mai frumoasa incununata cu o reusita!

Kinder,cum e cu loviturile in burtica?Cred ca o sa fie un mare nazdravan baiatul tau :)

Eu tot ma gandesc la Michelle,sper sa se bucure acum de sarcina.

Va pup si duminica frumoasa!



#179
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 11:06

Lorelei, cand se intinde e mai neplacut, pt ca isi baga piciorusele in coastele mele [:-)))] dar tot haios este ! Nu ma supar , din contra ... Ma bucur si il mangai acolo unde iese el pe afara [:D]
Cum este Clara? [:X]
[pup] toate fetele

Editat de Nelay_star, 06 octombrie 2013 - 11:06 .


#180
ona_elaa

ona_elaa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 701 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 11:53

Lorelei, Nelay...multumesc de raspunsuri. [flo2]

Lore   nu , nu este primul fiv, dar sper sa fie ultimul [:)]( am mai facut unul in martie la unguri), am mai scris dar ceva pagini bune in urma; cauza e inf. tubara.Multumesc de recomandari, da... pt noi e cam inafara bugetului o noapte la 60 euro asa ca o sa incercam sa gasim ceva convenabil ca pret si conditii in partea europeana. Parcarea este gratuita la ei sau contra cost? Lore de  ce asa mult , 21 nopti? eu luasem in calcul 15-17 nopti.

O duminica calda si placuta. [pup]





Etichetat si cu acibadem, tayfun, fiv

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -