Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

FIV Turcia - 19

acibadem tayfun fiv

232 raspunsuri la acest subiect

#1
FIVTurcia

FIVTurcia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 18:05

 

Capitole

Cap. 1 ; Cap. 2;Cap. 3Cap. 4Cap. 5Cap. 6Cap. 7;Cap. 8Cap. 9Cap. 10Cap. 11;Cap. 12Cap. 13Cap. 14Cap. 15Cap. 16Cap. 17, Cap. 18

Lista clinici

Acibadem

http://www.acibademi...om/in_vitro.asp

http://www.acibadem....vf/ro/index.asp.

Echipa este condusa de Prof. Dr. Tayfun Bagis.



Tarife:

FIV = 2400 EUR, IMSI = 250 EUR (IMSI si ICSI sunt incluse in pretul FIV si se face la alegerea Dr. si a embriologului),

Crioprezervare pentru embrionii suplimentari = 500 EUR, TESE = 940 EUR, Micro-TESE = 915 EUR, FNA = 600 EUR.

Micro Tese + congelare 3 probe tesut testicular = 1850 euro

Teste de preimplantare genetica: 750 EUR (5 probe pentru cromosomii 13,18,21,X,Y or 13,16,18,21,22), 1000 EUR ( 9 probe pentru cromosomii13,15,16,17,18, 21,22,X,Y), 750 EUR (pentru translocatii);150 Euro - consultatie+ecografie preliminara FIV-ului (se poate opta si pentru FIV direct, fara consult prealabil); daca se face consulatatie preliminara, atunci se va deduce din costul final al procedurii

Protocol principalscurt antagonist de tipul; 3 zile antagonist (Orgalutran, Cetrotide), 6-10 zile de stimulare, ultimele zile din stimulare se foloseste iar antagonist (Orgalutran, Cetrotide).

In ziua 2-3 va puteti prezenta la clinica pentru prima ecografie, apoi va puteti intoarce in tara, revenind la Istanbul in circa 5-7 zile, pentru restul protocolului.

Protocol pentru poor responder/low AMHEPP (Estradiol Priming Protocol) - se incepe aplicarea din Z21/23 a CM anterior a plasturilor cu estradiol (Climara) - 3 zile x 1 plasture; 3 zile x 1 plasture + antagonist; 3 zile x 1 plasture. Se merge apoi la ecografie indiferent daca menstruatia a aparut sau nu. Se decide demararea/nedemararea stimularii -> Gonal F (in principal), ultimele zile folosindu-se si un antagonist mentionat mai sus.

Posibilitati de cazare in Istanbul, partea asiatica, oferite de clinica: Nova Hotel, Nippon, Hotel Timya, Byotell, The Bostanci Hotel, Asya Suits, Akin Suites.

Transportul aeroport-spital-hotel (din partea asiatic) va fi asigurat pe toata perioada de sedere (15 zile), este asigurat de clinica si este gratuit.

Pentru cine are nevoie de traducator in lb romana, clinica ofera gratuit o traducatoare (in sensul ca intra in costul FIVului). Corespondenta se poarta prin email:semra.selim@acibadem.com.tr.

Date despre transferul embrionilor criogenati - FET·

Este necesar sa va prezentati la consultatie in a doua zi a ciclului menstrual· Se va indica din partea domnului Dr. Tayfun Bagis un tratament pe baza de tablete (nu injectabil) pentru cresterea endometrului· Perioada aproximativa a tratamentului este de 15 zile, perioada in care va puteti intoarce in tara insa va fi necesar sa va prezentati o data/saptamana la control.· Costul aprox. al transferului este de 610 EUR (costul medicamentelor nu este inclus in aceasta suma).

Intelegere Acibadem Hospitals si CEC Bank  [soricel] 

Acibadem si CEC au incheiat un acord, iar cei care au deschise conturi la CEC beneficiaza de discount-uri si alte beneficii.

Detalii puteti gasi aici si aici (reducere 10% pentru serviciile de medicina reproductiva).

Linkuri utile

Calculator sarcina FIV

Aventura otomona Samiradetalii cazare, masa, etc.

 

Aspirante la FIV Turcia  [fluturas]

vreau-bebel: 30 ani, sotul 32. Eu relativ ok, sotul azoo obstructiva. Fiv 1 - august 2012 dr.Tutunaru-nereusit, Fiv 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun, ou clar, fiv 3  Tayfun - beta negativ



Gravidute  [barza1]

nanne16 - odiseea otomana

nelay_star

cristinaddr

Ploaie de vara -  infertilitate tubara Fiv 1 - Polisano Buc. 2010 nereusit, Fiv 2 iulie 3013 - Acibadem, reusit.

 

 

 

Reusite depline  [deziuata]

tamys - mami de gemeni Andrei si Maria iulie 2012 -> FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
Lorelei78: 34 ani,hidrosalpinx bilateral operat laparoscopic in iulie 2010 dr Ispasoiu,FIV1 cu scoaterea lichidului la punctie in martie 2011 cu dr Ispasoiu nereusit;laparoscopie pentru extirparea trompelor iulie 2011, FET1 dr Ispasoiu nereusit, FET2 dr Chicea nereusit, FIV2 reusit in Istanbul, Acibadem, dr Tayfun Bagis - Clara Sofia s-a nascut pe 30 nov 2012

MBK2 - mami de gemeni Azra si Omer Aras din 4 iulie 2013

Amaradia - mami de bucalata Ilinca Teodora nascuta pe 26 iulie 2013, ora 12.55, Apgar 10, 3850 g.

 

 

 

 

 

* daca sunt cititori/cititoare care ne pot impartasi detalii privind alte experiente din Turcia (de ex. Anadolou), va rugam sa o faceti pentru ca doritorii de bebe sa se poate bucura de cat mai multe detalii.

 

___________

Pentru modificari pe prima pagina, va rog sa scrieti cu rosu!

Pentru utilizator fivturcia@yahoo.com parola prin PM. Vezi si info in semnatura. Multumesc.

 


Editat de FIVTurcia, 30 septembrie 2013 - 16:19 .


#2
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 18:10

Sa fie intr-un ceas bun , primul meu capitol il dedic celui mai dragut ou: Kinder

Sa fie cu reusita pt toate fetele in focuri si celor ce urmeaza!



#3
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 18:25

Bebel, multumim pt noul capitol.

 

Sa fie plin de reusite si de vesti bune!

Succes tuturor!

 

[flor]



#4
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 18:48

Hatice, cu tot dragul! Am crezut ca nu-mi va iesi, mi se pare destul de complicat. Ceva sigur am omis, pt ca nu am urmat chiar toti pasii, dar o asteptam pe mamica Nanne, intre doua alaptari sa-mi spuna ce/unde am gresit.  Sper sa-ti fie cu noroc faptul ca am deschis cap. cu nr. 19, care pt mine e cu noroc si are o valoare sentimentala imensa.

P.s. Sper ca nu am dat-o in bara cu simbolul capitolului, oul, probabil e de Paste, dar m-am gandit imediat la Kinder.

Clara super vesti, ma bucur, asteptam vesti la fel de bune zilele urmatoare!


Editat de vreau_bebel, 29 septembrie 2013 - 18:49 .


#5
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 18:57

Eu te felicit pentru curaj, eu sunt total atehnica, desi daca sunt nevoita, pana la urma ma descurc..mai mult curajul imi lipseste, in sensul sa nu stric ceva; cred ca trebuie inchis capitolul anterior sa nu mai scrie fetele, in rest totul cred eu, ca e foarte bine.

Pentru prima incercare te-ai descurcat foarte bine. [pup] [flo]



#6
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 19:15

Asta chiar nu stiu sa fac  [sad]



#7
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 19:25

invatam noi, stai linistita



#8
nadali

nadali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 19:52

Bebel draga, nu stiu 100%, dar ca sa inchis pe vechiul capitol, trebuie mai intai sa te autentifici cu userul si parola pentru fivturcia, si mergi la capitolul anterior, si mai jos de unde scrie fiv turcia 18 sunt trei butoate( 1.moderare subiect, 2, raspunde la subiect, 3 de-urmareste subiectul), mergi la  modare subiect si dai clic pe el, si dupa  te intreaba daca vrei sa inchizi capitolul ( ceea ce vrei tu sa faci) . Cred asa se poate inchide un capitol! Bafta [flo2]



#9
nadali

nadali

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 20:01

Nelay [flor]  



#10
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 20:27

Zis si facut  [pk]





Etichetat si cu acibadem, tayfun, fiv

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -