Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Povestea mea


75 raspunsuri la acest subiect

#41
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 09:35

Dar tu ao ceva fozic sau nu?Ca sa te legi de ecva.....exista ceva de care sa se poata agata doctorita?

#42
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 09:46

O sa il citesc si nu nu ma dau batuta :) O sa impart pliante peste zi iau 50 de lei plus am de mers la un interviu pentru o firma privata care angajeaza personal la curatenie.

Normal ca nu ma las, m-am luat dupa gura maicamii si am stat atata amar de ani acasa si uite c a in afara de copil nu am nimic altceva material ma refer.

 

Cred ca doar acum a realizat si ea cat de grava e situatia mea si cat de grava poate devenii daca nu ma lasa pe mine sa ma descurc.

 

Ca eu i-am zis  ca daca eu dau cu capul de pragul de sus eu ma l9ovesc nu ea.

Pana la urma cared ca a priceput ea ceva si mia zis ,,Bine fa cum crezi tu,,

Asta e atitudinea care te va scoate din situatia asta, trebuie sa fii hotarata si sa faci. Ai sa te lovesti de suficiente ori, dar fara aceste lovituri nu ai sa evoluezi. Multa bafta iti doresc!



#43
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 12:07

Buna Blue,

 

Eu vreau sa-ti scriu doar pentru a-ti spune ca poti sa iti faci singura contract la casa de sanatate fara sa fii angajata. Te duci la fisc, iei o declaratie cum ca nu realizezi venituri, mergi la casa de sanatate si platesti singurica cei 40 RON/luna. Nu e asa mult si poti sa beneficiezi in felul acesta de gratuitate la diferite analize si servicii medicale.



#44
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 12:26

40 DE RON PE LUNA E ALOCATIA FETEI.E mult pentru ea.Ramane aia de un singur parinte care e la fel modica.Decat sa dea 40 ron pe luna mai bine lucreaza 4 ore...

#45
anxiao

anxiao

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.293 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 14:13

ce am vrut eu sa sugerez...subtil, a fost ca poate lucra chiar si la negru [biz]



#46
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 14:21

Dar tu ao ceva fozic sau nu?Ca sa te legi de ecva.....exista ceva de care sa se poata agata doctorita?

 

 

Are doctorita ceva cu mine dar nu imi dau seama ce..si alti pacienti de la ea au probleme de genul asta cu ea nu le elibereaza adeverinte nu ii consulta etc



#47
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 14:55

Blue in primul rand ai dreptul sa iti schimbi doctora de familie;nu e obligatoriu sa ramai la ea; nu e ok comportamentul sau daca e asa cum spui tu; iar in ceea ce priveste apelul la Divinitate, eu m-as gandi inainte sa spun ca nu  e practic sa ma rog; in prmul rand, ai o fetita superba, rezultatul unui viol; deci deja Dumnezeu te-a ajutat cand a transformat un act abominabil in cel mai minuant lucru de pe pamant- un copil reusit; rugaciunile pur si simplu nu te scot din impas, dar iti limpezesc mintea, iti scot in cale oamenii potriviti in locurile potrivite, iti dau incredere in tine si curaj, iti schimba starea sufleteasca; cam asa functioneaza minunile si pe astea le face Dumnzeu zilnic cu cei care le cer; credinta nu inseamna ca nu mai muncim si ne pica din cer sau ca se rezolva de la sine; pur si simplu lucrurile merg spre bine cu fiecare efort al nostru; Dumnezeu nu intervine in viata noastra fara sa i-o cerem, chiar daca Il doare cand vede cat ne chinuim fara El- asta inseamna liberul arbitru; si nu spun povesti citite in carti; e din experienta mea de viata; pana nu am cerut ajutorul Domnului nu am iesit la liman, ci treceam dintr-o problema in alta; 

e f bine ca te-ai hot sa iei viata in piept; pana la uram copilul tau trb sa stie ca se poate baza pe tine nu pe parintii tai; si sunt sigura ca vei reusi atata timp cat ai o motivatie atat de puternica;

sa auzim vesti bune de la tine;



#48
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 16:19

Parca s-a mai discutat undeva la un alt subiect  si s-a ajuns la concluzia ca intrucat Blue_starr nu este asigurata, nu are acces la toate serviciile unui medic de familie.


Editat de A_Iulia, 02 octombrie 2013 - 16:22 .


#49
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 16:36

Uite, blue_starr, gasesti aici impartite pe categorii serviciile pentru care poti solicta suportul medicului de familie:

 

http://www.casmb.ro/...ati_familie.php



#50
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 22:42

blue, acesta e doc care ti-l sugerez sa-l vizionezi:

 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -