Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Povestea mea


75 raspunsuri la acest subiect

#1
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 17:37

Fiindca nu gasesc un loc unde sa incadrez povestea mea o scriu aici, pentru ca sa ma cunoasteti mai bine.

 

Povestea mea e lunga dar o sa o spun mai pe scurt. Sunt al doilea copil la parinti copil dorit dar nascut prematur, deci automat cu unele mici probleme de sanatate.

Va dati seama ca ai mei au incercat sa ma fereasca de toate inclusiv de lume, dar au facut mai rau..am avut noroc cu taicameu care mereu imi spunea ca sunt o luptatoare si punea dorintele mele mai presus de ale lui sau ale fratiilor mei.

 

Cum a aparut Sandra? Hmm daca stau bine sa ma gandesc la vremea aia nu imi doream un copil fiindca mereu am fost data la o parte de oameni si nu am vrut sa treaca si ea prin asta.

Sandra a aparut in urma unui act neconsimtit de mine, in momentele acele nu m-am gandit la o sarcina, iar cand mi sa spus ca testul de sarcina e pozitiv n prea am stiut cum sa reactionez.

 

,,Tatal,, ei la momentul respectiv deja era plecat din tara deci nu aveam cu cine sta de vorba iar in momentul cand a aflat mi-a spus : ,,faci avort sau o duci la leagan,,

 

Avortul a iesit din discutie dupa o saptamana de gandire am decis ca o pastrez si asa a aparut ea. Nu regret nici o clipa decizia luata, au trecut 3 ani de atunci si eu ma aflu la o rascruce fiindca nu stiu ce decizie sa iau in continuare.

 

Sa lucrez..sa termin scoala? As termina scoala dar..am nevoie de bani deci trebuie sa lucrez, atata noroc ca Sandra e la gradinita si e un copil cuminte.

 

Dar tot nu stiu cum mi-as putea gestiona timpul avand in vedere ca absolut nimeni nu vrea sa se ocupe de ea dupa ce o scot de la gradinita, probabil vrea mama sa vad eu cat e de greu cu un copil etc. Parca nu as stii eu asta..



#2
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 20:12

Sandra e un copil tare frumos! Ai gria de ea Blue Star. Ce nick frumos si cu incarcatura ti-ai ales!!! Poate ca asta inseamna ceva ::)

 

[flo2]



#3
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 08:46

Sandra e un copil tare frumos! Ai gria de ea Blue Star. Ce nick frumos si cu incarcatura ti-ai ales!!! Poate ca asta inseamna ceva ::)

 

[flo2]

 

 

Cami sincer nu m-am gandit la semnificatia nickului asa mia venit cand l-am ales :) de Sandra ce sa zi doar pe mine ma are si nu cred ca pot sta mai mult de 5 minute fara ea.



#4
larasarit

larasarit

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 11:45

De ce nu crezi in Dumnezeu blue_starr?



#5
giulia81

giulia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.610 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 11:56

De ce nu crezi in Dumnezeu blue_starr?

unde scrie asta?



#6
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 12:02

 

Dar tot nu stiu cum mi-as putea gestiona timpul avand in vedere ca absolut nimeni nu vrea sa se ocupe de ea dupa ce o scot de la gradinita, probabil vrea mama sa vad eu cat e de greu cu un copil etc. Parca nu as stii eu asta..

Blue starr,dar tu unde stai acum,din ce traiesti efectiv?

 

Eu nu cerd ca mama ta nu te-ar sprijini sa -tzi termini scoala si sa itzi cautzi un servici!

 

Bine ca e fata la gradinitza(program scurt banuiesc?),poate itzi gasesti ceva cit e ea acolo(de munca)si apoi seara sa mergi la scoala.Nu stiu unde sau incheiat studiile tale,insa daca si tu iei varianta asta in calcul...nu e una rea ,spun eu.

 

Dana



#7
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 12:31

Pe mine m-a frapat urmatoarea propozitie: "Sandra a aparut in urma unui act neconsimtit de mine". Inseamna ca a fost viol? Asta e foarte grav!!

 

Cum a precizat si Dana, e foarte important sa-ti continui studiile, vorbeste cu mama ta, nu se poate sa nu inteleaga. Iti doresc numai bine si nu se poate sa nu apara soarele si pe straduta ta. [flo2]



#8
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 13:57

De ce nu crezi in Dumnezeu blue_starr?

 

 

 Pentru ca sunt prea practica sa asept minun i sau sa ma rog cuiva



#9
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 13:59

Blue starr,dar tu unde stai acum,din ce traiesti efectiv?

 

Eu nu cerd ca mama ta nu te-ar sprijini sa -tzi termini scoala si sa itzi cautzi un servici!

 

Bine ca e fata la gradinitza(program scurt banuiesc?),poate itzi gasesti ceva cit e ea acolo(de munca)si apoi seara sa mergi la scoala.Nu stiu unde sau incheiat studiile tale,insa daca si tu iei varianta asta in calcul...nu e una rea ,spun eu.

 

Dana

 

 

E LA PROGRSM LUNG  fata dfe la opt la 4 si da mama e.altfel in gandire gen ,,ai facut-o te descurci,, O sa merg la lucru daca gasesc undeva la opt ore strang ceva bani si daca pot ma inscriu la seral sper ca pot am terminat 3 ani de profesionala asta a fost in 2006..



#10
blue_starr

blue_starr

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 14:02

Pe mine m-a frapat urmatoarea propozitie: "Sandra a aparut in urma unui act neconsimtit de mine". Inseamna ca a fost viol? Asta e foarte grav!!

 

Cum a precizat si Dana, e foarte important sa-ti continui studiile, vorbeste cu mama ta, nu se poate sa nu inteleaga. Iti doresc numai bine si nu se poate sa nu apara soarele si pe straduta ta. [flo2]

 

Letita cu mama nu am putut vorbi niciodata ca si cu o prietena pana la urma o sa fac eu cumva si o sa continui si studiile nu ma las!

 

Si da a fost viol dar prefer sa nu ma gandesc la asta, la momentul respectiv mia fost prea rusine de mine sa vorbesc despre ce sa intamplat atunci.

 

Chiar si acum evit sa vorbesc despre asta.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -