Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (30)


214 raspunsuri la acest subiect

#11
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 11:02

Neata!

 

Dau o cafeluta cu lapte de cocos sa ne incalzim. Nu stiu acolo cum e, dar aici dimineata sunt 6C. 

 

 

Andreiuta, multa sanatate! Sa va faceti bine, da? Pupicei!

 

Norma, ca de obicei faci numai chestii bune-bune! Cand ai timp, imi spui te rog cum faci papanasii si ce reteta folosesti? Stiu ca ati mai vorbit voi pe aici dar sincer nu am retinut. [flo]

 

Carmen, suna bine reteta de banana bread. Si eu voi incerca, cu sigurata!  [flor]

 

O duminica frumoasa va doresc, pupici pentru pitici si mamici [flo]



#12
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 11:04

P.S Voi puneti zahar sau ati gasit vreun indulcitor mai "sanatos'? Aici este un sirop de agave care nu are calorii si un indulcitor Stevia. Aveti idee cu ce am putea inlocui zaharul cand frecam albusurile? Eu fac de obicei prajiturica asta cu mere care se topeste in gura atat de pufos ce este blatul si ma gandesc sa folosesc blatul pentru tortuletul piticului. 

 

Multu' de sugetii!



#13
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 14:39

Din păcate nu an o reteta, 200 gr de branza de vaci si un ou sunt singurele ingrediente sigure. Faina si gris pun pana mi se pare ca se prinde compozitia. In apa care fierbe pun bilutele si după fiecare 2 mă spăl cu apa rece sa nu mi se prindă de mana. Am încercat retete de pe net dar nu mi-au iesit.

In chec am pus Putin zahar da.

#14
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 29 septembrie 2013 - 20:51

Raportam primii pasi singurel; e atat de fericit cand umbla singurel; a venit de cateva ori de la sotul meu la mine. Dar tot are tendinta de a se aseza. Are nevoie de incurajari....



#15
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 06:31

Buna dumi,
din nou la surprinde plăcut Andrei si a adormit la 21.50 si e 7.30 si nu s-a trezit nici pt papa. S-a mârâit de 3 ori pe parcursul noptii si i-am dat suzeta dar poate ca e pe drumul cel bun.
Daca îl întreb unde face Andrei kk mă ia de mana si mă duce sa îmi arate wc-ul, dar nu a făcut niciodată, doar sta su eu ii zic fa kk sau pipi.
Fetelor, voi in afara de somon si păstrăv ce peste le-ati mai dat bebeilor?
Kiwi? Ati încercat? Eu as vrea sa încep sa ii dau.
O zi minunata sa aveti.

#16
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 10:19

Neata mamici!
Tot vreau să scriu demult dar mi greu de pe telefon aşa că am rămas în urmă ...am citit tot..
M-a făcut să râd postarea Mirabelei despre somn, îmi pare rău de ce a păţit Luca, mă bucur de primii paşi ai lui Andrei ...sănătate bolnaviorilor , pici şi mamici..
Noi continuăm cu maraiala, se trezeşte şi noaptea des şi plânge...am făcut analizele şi au ieşit bine, mai puţin pishu că nu am reuşit să recoltam ...
Azi vreau să încerc iar să îi dau pastrav dar nush cum, eventual blenduit că altfel nu îl vrea..kiwi i-am dat ieri, a papat jumătate şi era destul de acrişor..
La noi e frig şi urât...
Pupici

#17
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 10:40

Corina -eu i-am pus punguta speciala de la farmacie si l)am tinut in brate la desene si când se plictisea mai achimbam pe muzica ai tot asa. Am cumpărat 3 pungute pt la 30 minute trebuie schimbate. Eu am reusit la a doua. Nu uita înainte sa îl apeli bine cu apa si eu l-am făcut si cu rivanol.succes

#18
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 10:46

Neata tuturor! [flo2]

 

Intrucat acum un an, intr-o superba dimineata de toamna, acompaniat de sunetul clopotelor de la bisericuta din curtea spitalului, venea pe lume al doilea baietel al meu - IUSTIN - va poftesc pe toate la cate o felie de tort si un fresh de portocale, lamai, grepfruit!!! Sampania o bem diseara [:)] .

 

Noi ne-am sarbatorit aseara; a fost foarte frumos, tortul - delicios, piciul incantat de cadouri si de atmosfera din jurul sau!

 

Nu-mi vine sa cred ce repede a trecut acest an! Nu-mi vine sa cred ce repede a trecut de la bebelus la baietel pe picioarele lui [il] ! Ufff, acus mai trece un an si tre sa il las si sa ma intorc la munca...Cred ca de la vremea asta ma apuca si pe mine melancolia [alcool]



#19
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 10:55

La mulţi ani Iustin!!!!! Să creşti mare şi să fii sănătos! Anca mulţumim de cinste..

Norma nu am reuşit din lipsa de timp, trebuia să ajungem la o anumită ora...azi la fel, l-am ţinut în brate, în baie, am dat drumul la apă, nik ...şi dani trebuia să ajungă la muncă...

#20
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 septembrie 2013 - 12:47

LA MUUUUUUUUUUUUUUULTI ANI IUSTIN !!!!! Sa cresti mare, frumos si sanatos.........

 

Nici eu nu stiu cum a trecut un an ...........

 

Corina, nu ai pe langa tine un laborator Synevo? Ei iti iau proba pana la 13 si in aceeasi zi iti trimit rezultatul pe mail .




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -