Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

supraveghere lectii


33 raspunsuri la acest subiect

#1
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 11:27

Buna.
Nu stiu daca e cel mai bun loc de postat un asemenea anunt, dar incerc :))
Nu am inca toate detaliile, doar o idee traznita. Doua familii, 5 copii mai mari la un loc (de fapt doar pentru 4 din ei avem nevoie) in cautarea unei solutii gen after personal.
Cautam persoana cu experienta pedagogica, cu atributiile: luat copii de la scoala si facut teme impreuna. Precizez ca locuim in sectorul 3, iar programul ar fi de aproximativ 7 ore/zi, intre 11:45-18:45. Salariu motivant.

Detalii pe PM.

#2
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 11:43

E o idee excelenta pentru cineva nu are job sau o mama full-time.Prin alte parti se numesc  childminder ..



#3
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 12:15

Ideea ne-a venit calculand cat am dat fiecare pe after sau bone individual. Ca la asemenea bani, mai ca-ti vine sa renunti la job si sa te ocupi tu de cei 5 copii!

 

Daca ai da la after 4 copii, cel mai ieftin after ar fi 600 lei * 4 = 2400 lei.

Un profesor debutant castiga probabil jumatate din banii astia. Atunci de ce sa nu cautam pe cineva cu experienta pedagogica (nu trebuie sa fie profesor, ci doar sa aibe suficiente cunostinte generale incat sa ii ajute la lectii, si sa se descurce cu mai multi copii), care sa se ocupe doar de copiii nostrii, si nu de o grupa de 10-15 copii, unde am plati si mai mult?


Editat de Mickyyy, 27 septembrie 2013 - 12:20 .


#4
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 12:51

Da, calculul matematic este corect. Costa after-urile astea de te rup. Daca ai si mai multi copii, te-ai "aranjat"... La bone, cam la fel...



#5
missdarcey

missdarcey

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 13:18

Da , childminderii preiau copiii dimineata , ii duc la scoala sau dupa caz stau cu ei peste zi daca sunt mici , ii iau de la scoala , mai stau prin parc , ii duc la activitati , fac temele cu ei , le da un snack., mai citesc , se joaca .

Cei mai multi sunt inregistrati , platesc taxe, sunt verificati .

Pentru copii e mai bine ca nu mai stau nu stiu cate alte ore la scoala .

 

Micky , mai bine ai face tu o agentie de childminderi.


Editat de missdarcey, 27 septembrie 2013 - 13:21 .


#6
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 13:27

Ideea ne-a venit calculand cat am dat fiecare pe after sau bone individual. Ca la asemenea bani, mai ca-ti vine sa renunti la job si sa te ocupi tu de cei 5 copii!

 

Daca ai da la after 4 copii, cel mai ieftin after ar fi 600 lei * 4 = 2400 lei.

Un profesor debutant castiga probabil jumatate din banii astia. Atunci de ce sa nu cautam pe cineva cu experienta pedagogica (nu trebuie sa fie profesor, ci doar sa aibe suficiente cunostinte generale incat sa ii ajute la lectii, si sa se descurce cu mai multi copii), care sa se ocupe doar de copiii nostrii, si nu de o grupa de 10-15 copii, unde am plati si mai mult?

In medie un profesor debutant castiga net cel putin 12 lei/ora. La 7 ore/zi ar reveni 84 lei/zi ce putin.



#7
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 13:43

In medie un profesor debutant castiga net cel putin 12 lei/ora. La 7 ore/zi ar reveni 84 lei/zi ce putin.

Corect! Dar un profesor debutant pt cei 12 lei/ora  da si un examen ( de titularizare sau pt post de suplinitor) , face planuri de lectii, preda, 'tine in mana' o clasa de minim 25 de copii. In ideea lui Mikky nu se vorbeste de nici un examen, de 'supraveghere teme', nu predat lectii/examinat copii, de 4 copii, nu de 25.  Sunt niste mici-mari diferente.



#8
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 13:49

Am dat un reper financiar nimic mai mult. Daca e sa ne luam dupa ore private pe aici sunt de la 25-30 lei/ora/copil cel putin... in sus. In medie 45-50 lei/h



#9
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 13:52

Si cu pranzul cum rezolvati, gatiti pe rand [:)]  ? Mie after-ul mi-a luat o mare grija, am mai scapat de bucatareala....

(noi platim la after 33 RON/zi, in zilele in care nu merge - daca e bolnav de ex., nu se plateste)

 

Ingrid si Cristi 10 ani



#10
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 27 septembrie 2013 - 13:54

In medie un profesor debutant castiga net cel putin 12 lei/ora. La 7 ore/zi ar reveni 84 lei/zi ce putin.

 

Da, dar profesorul ala la scoala sta maxim 4-5 ore pe zi, adica salariul lui in invatamant e cam pe la nivelul la care ziceam eu. (5ore*12lei*21zile = 1,260 lei). Si exact cum zicea Laura, are 25 de copii, are de dat examene, etc.

Am dat un google pe net, am gasit anunturi de angajare profesori pentru after-school, intre 800-1500 lei/luna. Crezi ca n-as putea gasi pe cineva interesat sa aibe grija doar de 4-5 copii la 1500 de lei pe luna?

 

Si sa nu confundam meditatiile cu supraveghere teme. Orice lucru care-l faci pe perioade scurte de timp, costa mai mult. Daca chemi pe cineva sa iti repare o teava la baie, te taxeaza din start 50 lei doar deplasarea, si te duce la 100 lei toata distractia. Dar in realitate, omul ala lucreaza undeva cu carte de munca si castiga maxim 20 lei pe ora, nicidecum 100 cat imi cere mie pentru o interventie punctuala.




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -