Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap.2

nastere februarie 2014

196 raspunsuri la acest subiect

#171
STMaria

STMaria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 03 noiembrie 2013 - 18:59

la fel simt si eu intepaturi dar mai ales daca stau prea mult in pat...si cand vreau sa ma ridic ... ma inteapa cred ca sunt muschii prea relaxati

eu azi dimineata m-am trezit cu o alergie noua pe fata (am ca un fel de arsura) si pe degete ( am niste bubitze care ma manancaaaa) presupun ca este de la o grefa cum am curatat-o de coaja.... si m-am spalat pe maini dar nimic....

azi am fost la gratar la Siret am stat la soare (carnea am mancat-o saramura, fiarta)

... fetita misca voioasa ...azi m-am trezit la ora 6.30 dimineata (somnul nu este cea mai mare pasiune a mea)  si ce sa fac m-am uitat la filmuletul 3D de la morfo [bb]

P.S NU MAI VREAU CUTREMURE [bang]



#172
Aricioaica09

Aricioaica09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 03 noiembrie 2013 - 21:48

hei, unde a disparut toata lumnea????

Eu am disparut pe site-urile si grupurile de pe fb de scutecit textil.... sincer... abia astept sa vad asta:

Miniaturi atasate

  • bottomgenius001.jpg


#173
Aricioaica09

Aricioaica09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 03 noiembrie 2013 - 21:59

In alta ordine de idei, da, si eu am inceput sa respir mai greu... parca imi iau avant uneori, cand sunt pusa pe vorba :))

 

Maine ma duc la consult la prietena mea moasa, abia astept sa ma palpeze, sa vad ce concluzii trage [:)]  Eu parca simt ca s-ar fi intors... simt niste miscari mai marunte in partea de jos, pe care le asociez cu manutele, si miscari mai pronuntate sus, pe care le asociez cu fundul si picioarele, mai ales ca simt ca se misca ceva mai "voluminos" dintr-o parte in alta...poate spatele? Mijlocul nu ma doare, dar ma misc mai incet...

 

STMaria... ce nasol trebuie sa fie cu seria asta de cutremure... cred si eu ca ti-au ajuns... chiar am urmarit azi dimineata o emisiune in care au vorbit si despre situatia de acolo si prognosticul era bun... am inteles ca s-au mai rarit...

 

La final de pagina 20, fac capitol nou, da? si apuc sa actualizez in felul asta si informatiile pentru toata lumea pe prima pagina... deci hai sa umplem repede inca 2 pagini!



#174
crisicar

crisicar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 504 mesaje

Postat 03 noiembrie 2013 - 23:44

Salutari la ceas de seara! [:)]

Noi suntem bine, ne cam plictisim acasa.

Ari, si eu studiez ideea scutecelor textile. Am gasit acest site: http://ligiapop.com/...e-refolosibile/

iar aici sunt pareri despre scutecele respective:

http://www.ecobebe.b...ion-all/1#bott1

La prima vedere sunt multe avantaje. Ramane doar partea cu spalatul lor si depozitatul pana la spalare...

 

Va pup!



#175
Aricioaica09

Aricioaica09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 10:29

Eu mai intai am citit tot ce era de citit despre scutecit textil aici:

 

http://kiddyshopblog.../p/scutece.html

 

Apoi tot pe kiddyshop am gasit asta:

 

http://kiddyshop.ro/...&product_id=181

 ca solutie de depozitare pana la spalare.

 

De asemenea, am mai vb cu fete care folosesc scutece textile si mi-au spus ca, in situatia in care dusul nu ajunge pana deasupra WC-ului, de un real ajutor a fost acest "gadget", care face o prima curatare a scutecului in caz de necesitate absoluta:

 

http://www.eden-baby...ergenti/sprayer

 

Asta in situatia in care nu folosesti linere de hartie care se arunca direct la WC...

 

Eu m-am gandit sa optez pentru scutece cu buzunar, marime unica, iar pentru prima luna, (pana se pune un pic de carnita pe pulpisoare si funulet), probabil voi folosi scutece de unica folosinta, daca cele textile mi se vor parea totusi prea mari pentru el...


Editat de Aricioaica09, 04 noiembrie 2013 - 10:40 .


#176
ancasilv

ancasilv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 262 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 11:27

Buna! Dupa ceva timp in care v-am citit "din umbra" cred ca e cazul sa ma prezint.

Sunt Anca, am o fetita de 23 saptamani in burtica si un baietel de 6 ani acasa. Pana acum sarcina a decurs excelent (Doamne ajuta in continuare), fetita este foarte energica si jucausa. 

Doresc tuturor sarcini usoare, nasteri magice si bebelusi incantatori! Abia astept sa ne tinem toate bebelusii in brate!

Va pup!



#177
Aricioaica09

Aricioaica09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 11:42

Bine-ai venit, Anca! In ce data ai DPN-ul?



#178
Geluk

Geluk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 11:51

Buna dimineata. Ati fost ceva active la scris la sfarsit de saptamana. Bravo.

Eu la h15 merg la spital sa vedem ce si cum. Ziua am inceput-o cu o tura pe bicicleta prin ploaie. Mhh o placere. Fata in spate imbracata cu costumul de ploaie si umbrela, eu la fel, Baaltoace, masini , trafic, nimeni nu se uita ca ploua si astia pe bicicleta sunt afara nu in masina la adapost. Nimeni nu da prioritate. Apoi sa urc dealul din parc(ok delulet), aaa, am zis ca mor. Nu ma mai ajuta motorasul la pedalat. Cred ca in curand mergem la scoala pe jos. sau imi iau bicicleta electrica.

Sotul mi-a spus de dimineata ca saptamana viitoare sa mergem si noi pana in Romania ca acum inca mai putem. Anul viitor cine stie cum se schimba lucrurile. Sincer nu am nici un chef. Nu imi place Bucurestiul , nu mi plac mangaielile pe burta ale vecinelor care v-or da buzna buluc la cafele etc. Dar ca fata o sa si vada bunicii si eu sa mi vad familia , pentru asta merg. 

Anca, bun venit! sarcina usoara!

Eu despre scutece nu stiu ce sa zic. Mi-ar placea sa am cateva in casa just in case dar numai cu ele nu cred ca m-as descurca. Timpul pe care ar trebuii sa l petrec spaland scutece il folosesc mai bine jucandu-ma cu fata cea mare.

Va pup, o zi frumoasa!



#179
ancasilv

ancasilv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 262 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 12:08

multumesc de primirea calduroasa1

DPN undeva in jurul date de 27 feb, dar nu prea cred ca ajung pana acolo. la prima sarcina am facut cezariana. acum ma bate gandul de vbac, dar ma mai gandesc. sa vorbesc si cu medicul...inca nu sunt hotarata.



#180
crisicar

crisicar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 504 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 12:19

Anca, bine ai venit! [flo2]  Si eu tot pe 27 am DPN si tot fetita [:)] Sa fiti sanatoase si sa va mearga la fel de bine in continuare!

Geluk, ai grija cu plimbarile prin ploaie sa nu raciti. Nici mie nu imi place sa imi puna lumea mana pe burta mai ales ca nici nu intreaba inainte.. [smulgpar] Ma simt ca un catel care sta cu burta in sus si il mangaie toata lumea... Ce-ar fi daca m-as duce si eu la lume sa pun mana pe burta..asa...dintr-o data [vraji]

Mi se par ok scutecele textile. Pe de alta parte, asa cum a zis si Geluk, timpul pierdut cu spalatul lor mai bine il folosesc la altceva. Plus ca dpdv al cheltuielilor ar trebui sa punem la socoteala apa si curentul consumate de masina de spalat...deci...ramane avantajul de a se simti bebe bine in ele. Asta daca bebe e ok cu ele. Pana la urma m-am gandit sa iau vreo 2 buc sa vedem cum ne descurcam cu ele.





Etichetat si cu nastere februarie 2014

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -