Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Martie 2014 (Ghiocei de Martie 2014) - Cap.5


534 raspunsuri la acest subiect

#511
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 10:59

Buna,
Bun venit emaime!
Urgenta! Nu stiu ce sa fac. Inca ma doare burta, am luat ieri la 19 un no spa, si ma gandeam daca sa iau unul si acum, insa mi.e frica sa.l iau. Nu e prea curand? Cine a luat no spa, ati avut un anumit unterval la care trebuie luat?

#512
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:02

Eu de fel nu iau medicamente decat in cazul in care sunt tintuita. Asa ca ma panichez f tare cand vine vorba de luat ceva.
ce sa fac? Help!

#513
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:04

Julia eu stiu de la sora mea, ca avea voie sa ia 5 no-spa pe zi. Medicul ii recomandase pentru nu stiu ce. Eu nu am luat decat decat ocazional, dar 2 pe zi sunt sigur safe.

#514
anamaria1229

anamaria1229

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:08

Julia eu luam 3 pe zi  dimineata la pranz si seara asa imi prescrisese medicul pentru durere. Deci 3 sunt sigure si luam de 80 mg parca.



#515
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:16

Alex: deci sa inteleg ca nu prea te-a lamurit, exact cum te asteptai. Uf. In rest, cum ti s-a parut? E chimie intre voi? Tu ti-ai mai revenit cu raul? Cum ti-a cazut pizza la stomac? Poate iti revii si tu in sfarsit.

Are dreptate moasa, nu trebuie sa stam ca legumele, miscarea usoara, plimbarile ajuta la travaliu, sa il suportam mai usor si sa nu ne oboseasca inima imediat.

 

Sim, iti tinem pumnii sa iasa bine la eco. Doamne-ajuta!

 

gogo, ce bine ca isi revine Andrei. Trebuie sa fie tare greu cu un copilas care iti cere atentie si graviduta. Te admir. Si eu as vrea 2 bebici, dar nu stiu cum o sa ma descurc graviduta si cu copilas mic, sau cu bebe si cu copilas mic. Vom vedea.



#516
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:30

Ufff, merci mult de tot. Mi se parea ca daca iau o pastila la 14 ore diferenta e prea mult.

Reclama de la johnsons ma termina de fiecare data. Nu ma pot abtine sa nu plang, oriunde as fi. Sunt singura nebuna cu problema asta? Haideti nu ma lasati singura

#517
new_life

new_life

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.819 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:33

Mie mi-a zis medicul ca pot sa iau pana la 5 nospa pe zi. Deocamdata n-am luat nici unul. Incerc sa ma obisnuiesc cu durerea, desi am devenit mult mai sensibila. Suport cu greu epilatul :)

Si desi n-am nascut inca, ma gandesc deja la al doilea copil. Studiile spun ca diferenta dintre frati trebuie sa fie de sub 1.8 ani sau peste 3 ani ca sa nu fie rivalitate intre ei. Totusi recomandarea pt mama e sa lase cel putin 2 ani intre nasteri, mai ales daca e prin cezariana. Voi ce credeti? Mai vreti bebei?



#518
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:33

Arrya, mi s-a parut foarte ok, chiar stricta asa. M-a certat ca am baut o gurita de bere :))), a zis ca zerooo alcool. Ei...a trebuit eu sa fiu sincera :)). Dar doar am gustat o data sau de doua ori in timp ce mancam, si era bere foarte slaba cu 2% alcool. De febra mea a zis ca e normal daca am vomat si-asa, mai mult ca sigur nu are treaba bebe. Deci pe ea mai mult o ingrijora ca am baut eu bere decat febra mea :). Dar in mare mi-a placut, mi-a dat foarte multe site-uri si carti/brosuri de citit, a fost foarte draguta si comunicativa. Ah si mi-a testat si urina. La fiecare vizită testeaza urina pentru glicemie parca si ceva care apare in preclampsie, o proteina, nu mai stiu.
Si ma simt bn momentan dupa pizza :)

Editat de AlexBzg, 08 octombrie 2013 - 11:37 .


#519
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:42

New-life si eu mai vreau alti bebei( asta zic acum :)))) dar as vrea sa fie intrei cam 3 ani asa, cred ca e ok. Poate si mai mult, sa fie cat de cat independent copilul cel mare.
Julia si mie imi place reclama, ma emptioneaza dar nu-mi place vocea la bebe, parca nu e aleasa bine :))(. Daca era alta voce cred ca plangeam si eu, asa sunt intre...sper ca vb de aceeasi reclama :)

#520
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 11:55

Mulțumesc mult pentru încurajări!!! Sper sa ne ajute Dumnezeu sa venim cu vesti bune!!! Poate aflam și ce este... Acum sunt în drum spre doctor.

Și eu iau 3 No Spa pe zi la recomandarea medicului, sa nu am contracții.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -