Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari Bubuali! Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Aspirante optimiste (835)


506 raspunsuri la acest subiect

#491
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:09

NiNic, multumesc pt info  [flo2] . Eu am avut o astfel de mica scurgere maronie fix la fel si la sarcina de anul trecut, dar atunci nu aveam hematom, deci nu stiu daca acum are vre-o legatura. Iar la prima sarcina avusesem sangerari in toata regula, dar in trimestrul II, tot fara hematom. La mine hematomul e departe de sacul gestational, deci sper sa nu puna probleme si sa se resoarba repede.



#492
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:15

Ellla eu cred ca tu ne pregatesti o supriza dar stai asa pitita [ascuns]  si nu zici nimic [pup]

La mine vin zile grele [zid] , de azi incep oficial mutarea asa ca e haos in casa [ups] , tare greu ma uranesc dar si cand ma apuc nu ma stiu opri [soricel]

Nu pregatesc nicio surpriza, doar am foarte mult de munca si nu prea am timp [batcap] .

Bafta la mutat, sa vezi ce bine o sa fie dupa aceea in casuta noua. [flo2]



#493
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:16

Raisa multumesc.

Fetelor eu am avut parte de o veste care mi-a stricat toata ziua Tocmai m-a anuntat sotul ca se inchide filiala unde lucreaza si ca de la 1 noiembrie va fi dat la un partener care va fi nevoit sa-i tina decat 6 luni. Off dupa ce ca-mi iau eu salariul la 2 luni aproape acum si cu el. Chiar nu stiu ce vom face mai ales ca el era cel care sustinea "familia". Cel mai probabil vom lasa pentru o perioada de timp proiectul "bebe" ca nu vor mai fi bani de dr. analize, ecografii etc.

Vom vedea ce ne rezerva viata.



#494
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:16

Cu multa placere  [:)]

Nu sunt insarcinata, am avut o sarcina obtinuta natural anul trecut urmata de avort spontan intre a 5-a si a 6-a sapt, iar in aprilie am facut fiv, reusit cu sarcina unica, dar oprita din evolutie la 10 saptamani. In a doua sarcina am avut un hematom decidual, incepand cu a 5-a saptamana de sarcina, situat departe de sarcina, tinut sub control, dar nu acesta a fost cauza opririi din evolutie. Mai am si ceva mutatii genetice de trombofilie, dar speram sa reusim. 

Atunci mi s-a explicat ce inseamna aceste scurgeri si hematoame. Si ce anume e indicat sau nu sa facem.

Sanatate multa si ganditi pozitiv si multa odihna . Ajuta f mult.

Numai bine va doresc  [:)]



#495
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:17

Buna dimineata fetelor.

Bubuali felicitari pentru inimioara. Asa vesti sa ne dai pana la 9 luni.

Iarina stai cumintica in pat ca nu ne suparam daca ne scrii mai rar. Stim ca e spre binele bebelului.

Marja spor la mutat.

Ella si eu vreau soare ca la Ploiesti e foarte frig. Abia astept vara viitoare. Sunt sigura ca voi avea burta mare atunci.

O zi buna va doresc.

Sunt sigura ca vei avea burtica mare vara viitoare. Uite asa [gravired] o sa fii tu prin iulie 2014.  [hippi]



#496
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:19

Ella as vrea sa-ti trimit soare dar si  la mine sta ascuns,doar in suflet am si-ti trimit de acolo [flo2]

 

Imi place soarele asta din suflet, asta e cel mai frumos  [flor]



#497
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:25

Ella nu stiu dar am asa un sentiment dar numai zic nimic [:)] , de data asta nu te contrazic mi frica ca o sa ma alergi [fri]

Corina capul sus eu zic ca D-zeu o sa va ajute si poate sotul tau va gasi un job mai bun intotdeauna cand primesti o veste rea vine alta buna asa ca eu zic sa nu renuntati si vei vedea ca va fi bine cum zicea Ella la vara viitoare o sa fii o graviduta frumoasa [flo2]



#498
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:25

Raisa multumesc.

Fetelor eu am avut parte de o veste care mi-a stricat toata ziua Tocmai m-a anuntat sotul ca se inchide filiala unde lucreaza si ca de la 1 noiembrie va fi dat la un partener care va fi nevoit sa-i tina decat 6 luni. Off dupa ce ca-mi iau eu salariul la 2 luni aproape acum si cu el. Chiar nu stiu ce vom face mai ales ca el era cel care sustinea "familia". Cel mai probabil vom lasa pentru o perioada de timp proiectul "bebe" ca nu vor mai fi bani de dr. analize, ecografii etc.

Vom vedea ce ne rezerva viata.

Cori imi pare tare rau de vestile proaste [pup]  [grup] . Poate o sa isi gaseasca in alta parte job repede sau poate o sa fie bine la locul acela unde o sa fie transferat si o sa il pastreze definitiv.

Eu zic sa nu te gandesti atat de departe, Dumnezeu nu ne lasa, o sa vezi ca o sa fie bine.

Stiu cum e, ca si noi am trecut anul trecut prin ceva oarecum similar si cand ne pierdusem toata speranta s-a rezolvat ca prin minune si acum e fff ok. Deci eu iti zic sa nu te panichezi, o sa se rezolve toate problemele.



#499
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:30

Ella nu stiu dar am asa un sentiment dar numai zic nimic [:)] , de data asta nu te contrazic mi frica ca o sa ma alergi [fri]

Corina capul sus eu zic ca D-zeu o sa va ajute si poate sotul tau va gasi un job mai bun intotdeauna cand primesti o veste rea vine alta buna asa ca eu zic sa nu renuntati si vei vedea ca va fi bine cum zicea Ella la vara viitoare o sa fii o graviduta frumoasa [flo2]

O sa te  [fuga] dar doar ca sa te  [pup] si  [grup] , asta daca sentimentul ala al tau e de bine  [insomnia] .

Si adaca vrei   [flu] si apoi  [perne].



#500
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 02 octombrie 2013 - 10:30

Din greseala am postat si mai aveam de scris [batcap]

Raisa daca nu va fi luna asta va fi luna viitoare e important sa ramai optimista [flo2]

Maryella ai dat cafeau si te-ai ascuns , nu stiu de ce pe tine si pe Ella va banui de o surpriza frumoasa da numai zic nimic ca daca va puneti amandoua si ma alergati [fri] e vai de curu meu [ups]

Didi, Bubuali , Camcris , Iarina pupici la dublu si aveti grija de voi [flo2]

Ella hai ca iti trimit niste raze de soare de la mine sa te mai inveselesti [pk]

Fetelor va pup pe toate eu merg sa ma apuc de treaba [alcool] vb mai pe seara! [flo2]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -