Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 86


226 raspunsuri la acest subiect

#31
miky82

miky82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.131 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 10:49

Nicolle felicitari pentru sarcina si sa va traiasca baietei sa fie sanatosi si voiosi.

Ioana imi pare rau prin ce ai trecut, dar Dumnezeu te va ajuta sa ai pruncul tau sanatos... iar cat despre fosta prietena nici nu merita sa iti bati capul, sunt persoane care atat le duce mintea si nu ai ce sa le ceri mai mult.

Elly bine ai venit din concediu de la parinti.... nici eu nu fac nimic o am pe mama, soacra si bunica care fac de toate, cum ai spus si tu sa le dea Dumnezeu sanatate multi ani de acum incolo.



#32
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 10:52

neata dragelor....

 

mai fete...nu ma mai laudati atat ca de fapt toata harnicia asta este modul meu de a....merge mai departe....asta e realitatea.

uite....sunt femei care merg la tot felul de cursuri,ateliere,altele gradinaresc....altele au grija de animale etc etc...fiecare isi gaseste refugiul ei care sa o ajute sa suporte golul imens din suflet...al meu e in bucatarie....asa ca nu-s tocmai harnica de la mama-natura. [:D]

 

ioana...am vazut ca esti din Bucuresti...daca vrei sa ne cunosti...noi ne vedem Duminica la un suculet si o barfa live...

 

va doresc o zi faina

[pup]



#33
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 10:53

neata dragelor....

 

mai fete...nu ma mai laudati atat ca de fapt toata harnicia asta este modul meu de a....merge mai departe....asta e realitatea.

uite....sunt femei care merg la tot felul de cursuri,ateliere,altele gradinaresc....altele au grija de animale etc etc...fiecare isi gaseste refugiul ei care sa o ajute sa suporte golul imens din suflet...al meu e in bucatarie....asa ca nu-s tocmai harnica de la mama-natura. [:D]

 

ioana...am vazut ca esti din Bucuresti...daca vrei sa ne cunosti...noi ne vedem Duminica la un suculet si o barfa live...

 

va doresc o zi faina

[pup]



#34
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 10:55

neata dragelor....

 

mai fete...nu ma mai laudati atat ca de fapt toata harnicia asta este modul meu de a....merge mai departe....asta e realitatea.

uite....sunt femei care merg la tot felul de cursuri,ateliere,altele gradinaresc....altele au grija de animale etc etc...fiecare isi gaseste refugiul ei care sa o ajute sa suporte golul imens din suflet...al meu e in bucatarie....asa ca nu-s tocmai harnica de la mama-natura. [:D]

 

ioana...am vazut ca esti din Bucuresti...daca vrei sa ne cunosti...noi ne vedem Duminica la un suculet si o barfa live...

 

va doresc o zi faina

[pup]



#35
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 11:00

Doamne iarta-ma...de ce s-o fi postat de atatea ori mesajul asta????!!!! [batcap]



#36
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 11:22

Fetelor va pupic!

 

Nicolle felicitari pentru noua sarcina; sa fie usoara si sa nasteti bebe sanatos la termen! [flo2]

 

Ioana multumim de urari si iti doresc din tot sufletul sa ti se implinasca visul cat mai curand din blasocist, morula nu conteaza! [flo2] 

Cat despre prietena nu stiu ce a vrut sa spuna; poate doar a vrut sa iti spuna ca e un moment de cumpana in viata si s-a exprimat nefericit...cateodata cuvintele nu ne sunt cele mai bune prietene! Te imbratisez si te astept in curand cu vesti bune si foarte bune!

 

Elly [flo2] bine ai revenit! azi nici eu n-am mare chef...norii astia si frigul..brrrrrrrrrrr nu-mi plac

 

Samira nu te laudam doar constatam ca ne dai clasa cu tot ce pregatesti tu pe acolo si-ti lasa gura apa [:)]  Eu anul asta am luat ardei normali iuti pt murat; anul trecut am luat si din aia mici rotunzi!

 

 

Fetelor eu nu vin la intalnire ca am stari schimbatoare, iar mirosurile de restaurant, sau fum sau de oricare s-ar putea sa nu imi fie prietene in ziua respectiva...asa ca va pup si o sa beau o cafea decoff acasa cu gandul la voi; poate la urmatoarea oi fi si eu apta daca nu cumva oi fi cat un tanc si n-o sa ma pot misca! Pupici si intalneala vesela si frumoasa [flo2]

 

Sa aveti o zi faina tare

Pupici



#37
miky82

miky82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.131 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 12:11

Scuzati fetelor dar mesajul de mai devreme s-a postat de mai multe ori, cel putin eu il vad de 3 ori postat, o sa incerc sa le ascund.... vad ca si la Samira s-a intamplat acelasi lucru.

Fetele eu nu pot veni la intalneala plec cateva zile la Herculane , eu va doresc de pe acum intalnire placuta si galagioasa si sa nu mai speriati vreun ospatar :-))))) 



#38
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 12:21

sandy....o sa bem noi in cinstea ta ceva bun.

stai cuminte si evita tot ce ti-ar putea aduce disconfort.

 

am luat si eu ardei din aia torunzi intr-un an...mov,nu stiu daca i-ai vazut...dar n-au fost pe gustul Samiroiului meu ...el e traditionalist in gusturi.

 

astazi bag ultimele borcane cu zacusca de fasole la cuptor...si gata cu coptul pe anu' asta.

maine ma duc sa-mi cumpar soda caustica sa curat cuptorul ca l-am facut praf...oricat de bine am acoperit eu oala...oricata apa am pus in tava sub oala...au sarit stropi grasi ca la balamuc....de-mi vine sa mor cand ma uit la cuptor...da il fac eu nou zilele urmatoare.

 

de saptamana viitoare incep cu muraturile....

 

fetelor...ma doare capu' de simt ca mor....

mi-am taiat si o unghie...cu tot cu oja peramnenta [:-)))]



#39
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 13:28

BAU !

Sunt si eu prin preajma, nu apuc sa citesc/scriu mare lucru. Am de "crosetat" la niste norme de imi ies ochii ca la melc. Abia astept duminica sa va vad (si o sa va vad fff bine !! [soricel]) ... pe cele care vin. Pe care care nu au cum sa ajunga, le pup virtual de pe acum.

Ma intorc la crosetatul meu.

[flo2]



#40
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 13:29

ioana - bine ai venit la babute. asa cum zice samira, aici vei gasi fete cu povesti triste. dar uite ca ba o muratura, ba un gugulush, ba un tanase, ba o floare in gradina ne tin pe toate cu picioiarele pe pamant. acuma nu te astepta sa ne gasesti complet zdravene la tartacuta  [soricel]  pumnii sunt stransi pentru urmatorul transfer!

 

pup babutele, fara discriminari [pup]




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -