Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 86


226 raspunsuri la acest subiect

#21
ioanaK

ioanaK

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 113 mesaje

Postat 18 septembrie 2013 - 20:20

Babutele dragutele,

bine v-am regasit...  Imi place ca sunteti harnice, vesele si pline de idei, de toate felurile, medicale sau nu,  ca de obicei. Ma bucur tare mult pentru fetelele cu reusite depline [bib], Ari, MeAlex, adrianady, si le  tin pumnii atat  lui Sandy care se afla intr-o perioada atat de minunata cat si fetelor tin pumnii stransi fetelor care urmeaza sa fie pe urmele ei [flo2] Jose, Qiao, Velvet, Sami...

Acu vine partea mai putin vesela, dar promit sa fiu scurta si pe final chiar si optimista. Promit. In niciun caz n-as intra doar sa va stric buna dispozitie. M-am vazut zilele trecute pe forumul de unguroaice la gravidute si de fapt eu nu mai sunt. Nu mai sunt din iulie , de la apropae 22 de saptamani cand am aflat ca, de, nici nu stiu cum sa scriu... e visul urat (unul din ele, ca-s mai multe) al gravidutelor... Sindrom Down. Dar el a fost visul meu cel mai frumos. Baietelul meu.

A fost sarcina obtinuta prin FET1 ( PK) , dupa o sarcina obtinuta la FIV 2, finalizata cu SOE la 9 saptamani, in decembrie. Am avut un an tare plin, dar cum spunea Bruni candva, pe o lata platforma : Da' nu ma las, nu ma las..." Acum ma pregatesc de FET 2, astept rezultatul cariotipurilor si intr-o luna, doua sunt la Budapesta. Pk are pentru  mine pregatiti un blastocist si o morula [ascuns]' Dar, nu se stie nicodata de unde sare iepurele, de ce nu, dintr-o morula?

Am uitat sa urez si botezuri magice pline numai de ursitoare bune, mamicilor care au cu ce [flo2]

Si nu in ultimul rand sa-i tin Samirei pumnii stransi pentru ca stiu  ca e cineva ( cel putin cineva) la Budapesta care o asteapta  - cuminti. [:I] Pe mami.

M-am intins, se vede ca eram nepovestita, si mai ales undeva unde oamenii inteleg. Atat de important...

Va imbratisez si ma gandesc sa raman si eu la voi... E cald si bine la voi [:)]



#22
ioanaK

ioanaK

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 113 mesaje

Postat 18 septembrie 2013 - 20:21

Carla, multa bafta!



#23
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 18 septembrie 2013 - 22:13

Jose, da-mi mie datele si iti trimit linkul. Cred ca ai pus prea multe date, alege doar una.

 

Ioana...fara cuvinte, as spune ceva cald, de suflet si mi-e greu sa gasesc...ma gandesc uneori ca totul are un rost si trebuie sa apara un anumit copil...sper ca FET-ul asta sa fie cel victorios si sa ai o veste minunata in apropierea Craciunului!



#24
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 18 septembrie 2013 - 22:31

ioana....eu nu stiu ce sa spun in asemenea situatii.

pur si simplu nu cred ca exista cuvinte....nimerite.

imi doresc sa fie bine pt tine data viitoare...asa cum imi doresc sa fie bine pt fiecare femeie care poarta lupta asta urata si parsiva cu infertilitatea.

 

bine ai venit printre noi.

[flor]

 

ps.si eu sper sa fie puiul meu printre chiriasii din Castelul de Clestar al lui PK.



#25
many_bani

many_bani

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.111 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 08:03

Buna fetelor. Pentru cine isi mai aduce aminte de mine (probabil ca many_bani) am 2 baietei de 1 an si 2 luni obtinuti prin FIV iar acum vin cu o veste soc: am ramas insarcinata natural (nu stim cum ca nu mi avem timp de noi :) ) in 11 saptamani. Vesti din astea auzeam numai prin povesti si uite ca acum traiesc si eu una! Miracole exista! Va doresc tuturor sa va impliniti visul si va imratisez cu drag!   

Felicitari draga mea si multa putere. Sarcina usoara si la termen [pup]

Cand mai ai timp mai scrie cate ceva de voi.



#26
many_bani

many_bani

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.111 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 08:08

Ioana nici eu nu-mi gasesc cuvinte intr-o astfel de situatie, insa iti urez mult, mult noroc la incercarea urmatoare. [flo]



#27
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 08:29

buna dimineata fete dragi [flo2]

 

sami [pup]

 

ioana [flor] eu sunt si mai "mica"in lupta asta si ma limitez in a-ti spune ca gandurile mele bune se indreapta inspre tine si peste o luna doua sa vii cu cea mai buna veste si sa fie bine pana la final!multumesc de urare!

 

o zi frumoasa!


Editat de velvet, 19 septembrie 2013 - 08:29 .


#28
elly_me

elly_me

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.782 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 09:10

Salutare....

 

Revin si eu dupa cateva zile de concediu petrecute la parinti .... unde ne-am mai incarcat bateriile ....

 

Azi am inceput munca .. dar nu prea merge ...trece ff greu timpul ... sunt aeriana ...

:)

 

... Ma bucur ff mult ca ne vedem duminica ... chiar aveam nevoie de sfaturi ....

 

In rest nu am mai facut nk ... le-am luat pe toate de-a gata ... [:)]

 

Am venit de la parinti incarcati cu de toate...

 

CAnd citesc ce harnica este Sami ... parca m-ar apuca si pe mine , dar vb cu mama sau cu soacra si-mi spun ca fac ele de toate si ne trimit ...

 

Asa ca sa le dea DD sanatate .. si sa faca ele cat mai pot ... iar cand nu vor mai putea ele voi face eu ...

 

Va pupez pe toate ...



#29
ioanaK

ioanaK

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 113 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 10:19

Buna dimineata!

Multumesc frumos de gandurile bune.

Da, sunt de-acord cu voi ca nu prea exista cuvinte de zis. Dar ganduri bune de trimis, da, iata... Si totusi o prietena buna, fosta cea mai buna, mi-a zis ca vrea sa fie sincera cu mine si ca i se pare coerent ce ni s-a intamplat. Ca avem un nod in viata. SI e si mama. Offfff... Inteleg sa patesc io toate oribilitatile din lume, eventual, daca vrei sa ma judeci, si consideri ca merit, dar cu bietul copilas, ce sa ai? El ce nodulet a avut in viata?

Intr-alta ordine de idei Dan. C Mihailescu la rubricuta lui de carte a prezentat un nou dictionar din care el a aflat cu tristete ca pricomigdala lui iubita din copilarie se numeste de fapt, corect, picromigdala, si ca prima varianta, pricomigdala inseamna vulva.

Cu bune si cu rele , cum e viata, va pup si va doresc o zi de toamna frumoasa...



#30
carla_cluj

carla_cluj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.148 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 10:33

Ioana, multumesc pentru urare, te imbratisez si iti trimit un gand bun!  [flo2]




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -