Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Felicitari Roxana & Alina! Dovlecei de Sept-Oct 2013 (22)

gravidute sept2013 oct2013

240 raspunsuri la acest subiect

#221
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 12:27

Merci, Mina! [flo2]  Tocmai ce voiam sa scriu ca azi implinesc o lunita de zile. Astept sa-l termin de alaptat pe Edward si ma apuc imediat de tort cu fructe, frisca si ciocolata (vad eu din mers ce combinatie iese). Alma a dat comanda  mai inainte de ciocolata in tort...ca ea a mostenit de la mine placerea asta.



#222
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 13:27

la multi ani gemenasilor!!!! ce a trecut timpul...

Alina, cred ca deja ai nascut si Emma este la tine in brate, asteptam cu drag vesti de la tine!

#223
c.raluca

c.raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 13:35

la multi ani, puiuti! ce repede trece timpul!



#224
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 14:41

La multi ani dovleceilor frumosi!!! Pupici si de la mine. Spor la bucatarit Daniela!!

Anda, si eu intru in 40 tot marti :) si bebelina mea tot fara nici un gand sa vina sa ne cunoasca :( a zis doctorul ca ma lasa o sapt jumate dupa due date dar mi- e ca se face prea mare, deja la ultimul control doctorul a estimat ca are 8+ pounds, deci vreo 4 kg. nu stiu cum o scot eu :)) succes!!!

Mina, ai purificator la chiuveta? Eu stiam ca daca pui apa fierbinte prin el se strica ceva inauntru, nu ma pricep. Eu am din ala atasat la robinet si nu folosesc decat apa rece pt baut prin el, apa fierbinte o las sa curga de la gaura normala.. :)

Alina, abia astept vestile bune si poze cu Emma :)

Azi e moving day!! Ufff abia astept sa fie gata ca e ditamai stresul, ma apuca toate pandaliile cand le vad pe toate cu fundul in sus iar eu nu pot face mare lucru. Cred ca sunt control freak :)))

#225
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 15:31

La Multi Ani dovleceilor care au implinit azi o lunita [flo2] [flo2] [flo2]  Victoria, Daniela, sa creasca mari flacaii si sa fie mereu sanatosi si fericiti!! [flo2] [flo2] [flo2]

 

Alina, any news? Sper ca te odihnesti si ca Emma e in bratele tale [flo2] [pup]

 

Elena, spor la mutat - adica tu stai si dai instructiuni, si altii fac treaba pentru tine [pup]

Sa stii ca Mister a avut la nastere "just under 8 pounds" (7.13) si asta a fost 3.600... deci poate nici bebelina ta nu va trece de 4 kg.

 

Daniela, spor la gatit [pup]

 

Noi azi asteptam musafirii, soacra si sotul ei, vor ajunge la noi mai pe seara - pana atunci mai avem de facut una-alta, dat cu aspiratorul, adunat, curatenie in baie si bucatarie... ce sa-i faci, si astea trebuie facute.



#226
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 16:07

La multi ani lui Patrick si Eduard, sa creasca mari si voiosi :)! Daniela, felicitari inca o data :).

 

Elena, usurel, usurel :)

Andra, spor la bucatarit si curatenie :). Te ajuta domnisorul tau mic :)?

 

Fetelor, pe mine asa  ma doare spatele...si azi noapte la fel (ca durerea de ciclu) dar numai spatele..constant. Si am observat ca ma apuca daca stau mai mult intinsa...



#227
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 16:46

elena, am un aparat care filtreaza apa si furnizeaza apa rece si apa firbinte, o chestie cat un dulapioe, separat de chiuveta, nu din cel montat pe teava

#228
mina

mina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.609 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 16:50

am vrut sa tragem un pui de somn in plen, am hranit mandra si am adormit o la 5, ne am pus toti in pat, baietii au adormit instant, eu ma inganam cu atipeala si ghici cine a onceput sa maraie la exact 5.35? Acu doarme pe furate pe burta mea, in camera baiatului. Poate o pun totusi in pat sa mai pompez in pic ca iar ma dor sanii. Si ce mi doream o ora de somn .....

#229
misandra

misandra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 18:44

La multi ani! Patrick, Edward si Leonida!!! Sa cresteti mari si sa va bucurati parintii! Si ei pe voi :)

 

Mina, azi am facut o supa crema de rosii si piftelele de la tine de pe blog, asteptam sa se racoreasca, miroase demential, o sa le alatur unei salate de rosii si o sa purcedem, sper sa mai lasam cateva si pentru maine [:-)))]

Apropo de pompa, eu o demontam si o fierbeam dupa fiecare utilizare, dar acum cred ca e excesiv, mi se pare suficient cum face Daniela, spalatul cu apa fierbinte si sterilizatul o data pe zi e mai mult decat ok, oricum dupa ce scoti ustensila din sterilizator/apa fiarta si intra in contact cu aerul, nu mai e sterila. Si combinam si laptele de la mai multe recoltari.

 

Azi am fost la plimbare la Cernica cu mandra mica in wrap la piept... a stat ea linistita ce a stat, dupa care s-a agitat un pic si a tras un caca specific de sugar, extrem de exploziv.... pana la pielea mea:) dupa care s-a linistit si s-a culcat.

Apropo, mai sunt bebelusi cu disconfort abdominal? Ioana se chirceste si se agita mai ales inainte de scaun, apoi se linisteste, incerc sa controlez ce mananc, dar Dumnezeu stie ce ii provoaca gaze, cu lacomie nu prea mananca, deci pica varianta cu inghititul aerului, nici nu prea ragaie dupa masa... ufff, abia astept sa ii treaca.

 

Alina, nimic, nimic? Hai, ca poti! [pk]

 

Elena, bafta cu mutatul (ce obiceiuri ciudate ai inainte de a naste [fal] ), sunt sigura ca va veti simti superb in noua voastra casuta, daca esti, ca si mine, fan decoratiuni, sunt sigura ca o sa-ti placa sa amenajezi.

 

Andra, musafireala placuta, sper ca soacra ta e de treaba (ca socrul am vazut ca e).

 

Gata, ma duc la chiftele, v-am pupatara!

 

PS Doamnelor, dupa ce ne mai linistim un pic, incercam si noi sa ne vedem cumva, undeva, cu tot cu minunile din dotare?



#230
simona_81

simona_81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 21 septembrie 2013 - 18:54

Daniela , Victoria suntem si noi in capu' mesei la o portie de tort :). La multi ani dovleceilor frumosi !

 

Alina? [flo2]  Hai cu vestile.....adevarul ca, la cat ati asteptat intalnirea aveti multe de povestit :).

 

Noi suntem binisor, contractii dureroase si neregulate...dar stam in pat:(. Am o intrebare fetelor....eu sunt o descurcareata si modesta pe deasupra :) dar in cazul asta serios ca nu ma duce capusorul. Medicul meu are un examen si pleaca la Bucuresti de luni pana joi. Avem indicatii clare sa stam in pat ...si toate cele. In cazul in care se rupe apa sau ceva mi-a zis sa-l sun si sa ma duc la garda ca va vorbi el cu medicul ........etc :) . Intrebarea este eu cui dau banii?:)))))))))) Este ca v-am dat pe spate ?:))) 

Acu serios chiar nu stiu , ii dau banii aluia care ma opereaza sau lui cand vine si se regleaza el? Mentionez ca medicul meu nu cere bani si cu greu accepta , adica nu exista varianta negocierii directe .

 

Va pup


Editat de simona_81, 21 septembrie 2013 - 20:51 .




Etichetat si cu gravidute, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -