Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

FIV Turcia - 17

fiv acibadem tayfun

282 raspunsuri la acest subiect

#241
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 19:47

Ciuripica poate am fost prea repezita cand am zis de psiholog, eu stiu ca asta ar fi urmat sa fac, iarta ma daca te am suparat! Stii ca nu sunt rauintentionata



#242
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 19:48

Ciuripica, sa ai gura aurita, multumesc mult, oricum nu mi-au spus prea multe, pt ca eu am facut tranferul dim, la prima ora si a zis ca e un pic devreme pt z5

 

a..la primul transfer dansam, asa multa apa bausem si nu am surprins lansarea bebeilor, eram transpirata de efort, simtem ca nu mai rezist ..abia la bebel3 am vazut si eu,,mie nu mi-au golit vezica, si cat imi doream.



#243
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 19:55

Hatice dar poate te-au intrebat si ai ratat tu intrebarea - ca la mine stiam ca tb sa ma intrebe si am fost foarte atenta sa nu ratez momentul ca stiam ca a doua oara nu mai am ocazia :) te uiti pe Kanal D, da?



#244
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 20:00

Fetelor, si cu calitatea asta... Nu stiu ce sa spun !!!! Stiu cazuri de blasto gr1 si nu au reusit !
Eu eram neincrezatoare in bebeii mei [batcap] proasta de mine ! Si de ce oare ? Pt ca erau de gr 2....
Faptul ca m-am ars de 3 ori pana acum m-a marcat... Am avut si emb. de gr1 si nu am reusit. Lucrul asta m-a facut sa cred ca nici de data asta nu o sa reusim!
Cand mi-a zis Tayfun ca o sa imi transfere 2 bebelusi de gr2 , nu prea mi-a convenit ... Aveam 272829229 de emotii si mi-a mai spus si asta si parca ma panicasem... Nu stiam ce sa zic , ce sa gandesc, ce simt ... Parca eram de pe alta planeta !
Si am inceput sa citesc .... Sa citesc ..... Si sa tot citesc ... Cautam reusite cu emb de gr2... Trebuia sa ma agat de ceva , nu?
Multa lume imi spunea ca exista sanse ... Dar eu... [batcap]
Fetelor, cele pe care v-am inebunit pe pm in perioada aia... Va multumesc ! [flor]

Acum, imi cer scuze fata de bebe ca nu am avut incredere in el ! Imi pare sincer rau... Dar, cand esti patit ... [batcap] Chiar daca ma rugam la D-zeu sa reusesc tot neincrezatoare eram... Si imi cer scuze si pt asta !
D-zeu mi-a dovedit ca se poate .... Totul se intampla atunci cand trebuie sa se intample ! ii sunt vesnic recunoscatoare pt tot ce a facut pt noi ! D-zeu e mare si are grija de toata lumea !

Imi iubesc copilul chiar daca a fost de gr2 ! [:D]

Deci fetelor, aveti incredere !!!! Se poate si cu emb excelenti si cu emb mai putin perfecti,,,
Daca D-zeu vrea, atunci o sa se intample, orice ar fi !!!

Ps: din cate am mai citit si pe la Albu... Si mimimici a avut 3 emb cica mai ametiti asa cum a spus ea... Ba chiar Albu ii spusese ca s-ar putea sa nu reuseasca ... Si de aceea i-a transferat si 3 bebei... Si ca drept dovada toti 3 au fost puternici si au ramas la mami in burtica !

#245
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 20:01

Bebel nu trebuie sa ne cerem scuze pentru ca gandim variante ce ne pot ajuta. Nu vei stii niciodata pe cine poate ajuta o idee. De aceea imi place acest forum ca aici putem spune orice si stim ca nu suparam pe nimeni pentru ca altfel locul nostru nu ar fi aici si nu am reusi sa primim atatea imbratisari sincere. Deci big hug [flo2]



#246
ciuripica

ciuripica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 20:07

Bebel, cum sa ma supar pe tine? Si apoi stiu ca un psiholog nu e un psihiatru. Iar voi sunteti psihologii mei.

Ella nu cred ca Hatice a ratat intrebarea, pt ca nici mie nu mi-au golit vezica, au spus ca nu au considerat necesar. Acest moment a fost unul chiar hazliu. Dupa ce am fost adusa in salon a venit Daniela si m-a intrebat cum ma simt. Eu i-am raspuns ca am o jena, din cauza ca trebuia sa merg la baie. Ea imi spune : nu trebuie sa mergi la baie pt ca ti-a fost golita vezica, si eu: nu mi-a fost golita, si ea: ba da, si eu:ba nu. Parca nici eu nu mai stiam, dar jena era acolo. Daniela a mergs sa intrebe, putin intrigata, iar cand s-a intors mi-a confirmat ca fetele nu mi-au golit vezica, asa ca dupa 15 min am mers singura la baie.



#247
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 20:10

Fetelor, ce ati vorbit astazi!  [alcool]

Turquoise, un Crinone face cat 4 ovule de 200 plus ca se absoarbe mult mai bine, deci ai avut progesteron suficient. Celor care au primit doua, banuiesc ca a fost si pe motiv RIF alaturi de corticosteroizi, Clexane...

 

Ciuripica,  imi pare rau si pentru rezultat, si pentru efectele tratamentului de susținere.

 

nu stiu ce inseamna nick-ul in turca, dar imi place menta.

 

Amaradia, da, mai e tare putin. Iti doresc sa alaptezi cat mai mult si nu doar pana la 6 luni.  [flo2]

 

Hatice, nu au folosit sonda magica la tine? Sper ca nu a scos-o ca mi s-a parut f tare.  [clo]



#248
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 20:10

Ella da, un ochi acolo , unul aici,

 

nu am ratat, mi-au zis sa ma duc la baie, eu le-am zis ca stiu de faza cu golirea dar mi-au zis dupa 30 de min ca pot merge la baie


Editat de Hatice, 23 septembrie 2013 - 20:11 .


#249
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 20:18

Mie mi au golit vezica si acum, in vara.

Pup toate sultanele din pauza de Suleyman ))



#250
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 23 septembrie 2013 - 20:33

Nelay, iti spusesem atunci ca sunt persoane care au reușit si cu gr. 3... 

Eu care am avut un gr. 1 si unul de gr. 2, nu stiu care-a reusit sa ramana cu mine, dar nu-mi pasa, pentru ca mai avem vreo doua saptamani si ne vedem la ochisori.

deci dragelor nu va faceti probleme cu aceasta clasificare, care tine de clinica, de embriolog, etc.

Trebuie sa fiti optimiste si increzatoare, ca mai devreme (cu siguranta) sau mai tarziu, o sa va tineti bebeii in brate! [flor]

sa imprastiem niste praf de ZEN!  [clo]





Etichetat si cu fiv, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -