Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

dieta monti montignac slabire

598 raspunsuri la acest subiect

#41
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 09:39

neata...

andani nu vreau sa te desumflu si da nu esti realista . nu ai multe  kg de dat....si mai sunt 3 luni...chiar credeti ca la kg voastre dati una doua 5kg jos?? valabil si pentru tine ninha?

 

la claudia mi se pare un target realist..da la voi girls o sa va suparati pe voi inseve

 

io ma inscriu..dar doar cu 3kg din intregul tonaj de-l am [barfa] mult mai mult decat voi andani si ninha



#42
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 09:42

Andanii, de azi suntem cumintele si serioase! Are dreptate Brandu, sa nu fiti dezamagite la Craciun; eu dau mai usor 5 kg decat voi care nu aveti atata grasime! [flo2]

Am terminat si semnatura, dupa lungi incercari! [biz]

 

Ce imi propun, tinand cont ca am fost cuminte si pana acum, si am mancat monti, stagnarea asta zice ceva insa, undeva gresesc si desigur analizand am ajuns la urmatoarele concluzii:

 - mai moale cu lactatele; o sa folosesc doar telemeaua o perioada (pentru ca merge cu legumele);

 - solutia gratar+salata e ideala pentru mesele de seara;

 - cantitatea de mancare mai mica;

 - eliminat rontaielile de alune/migdale/nuci/fructe intre mese;

 - lipiile de tarate le voi face numai in varianta ou+tarate (si nu iaurt+tarate - iaurtul creste indicele glicemic al taratei!);

 - masa de peste la 2 zile; ma satisface si ma slabeste! [:)]

Si pe parcurs cand mai imi dau seama de ceva (in cazul meu) o sa mai scriu!

Haideti sa scriem fiecare ce am observat ca ne mentine, desi tinem regimul ca la carte!

Eu nu ma ingras, insa de ceva timp ma mentin (desi am tot mers prin concediu si nu am fost prea cuminte); trebuie sa deblocam cantarul asta sa o ia in jos, nu sa stea pe loc! [il]


Editat de claudia_a, 17 septembrie 2013 - 09:44 .


#43
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 09:43

meniu azi:

Md: sana cu 2 felii de paine de multe feluri de tarate si cu seminte(organica e cumparata da am vazut ca nu are zahar...ceea ce e bine)

G: nectarina, nes cu lapte

P: piept de pui la cuptor cu salata verde

g:alune de padure si poate o nectarina

C: paine de tarate cu brinza



#44
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 10:06

Gata ... mi-am terminat si eu semnatura ...  [soricel]  am avut si eu chef de joaca 

 

brandusik stai linistita ca am destul de dat jos .... daca ai vedea ce baloane de grasime detin nu ai mai spune asa .....  si sigur ca as putea sa le dau jos , o mobilizare majora am nevoie in rest sunt absolut sigura si convinsa ca in trei luni se pot da jos 5 kg chiar si mai mult 

 

claudia nuuuuu, nu o sa fiu dezamagita de craciun [fri]  .... daca nu le dau jos o sa fiu dezamagita toata viatza  [:-)))]

clauida pe mine ma mentin carbohidratii fffff mult ... imediat se vede cand mananc chir si o felie de paine  [smulgpar]

 

cge sigur ca vei reusi de data asta ... cat ai de dat jos ??? 

 

olimp cum esti ??? ai apucat sa citesti o pagina, doua, trei  [biz]  [biz]

 

puisorule ne-ai parasit ????? am admirat frumoasa in prima zi de scoala  [flo2]



#45
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 10:37

Andanii, atunci incearca si in loc de taratele de dimineata, fa din ele lipii si mananca in cursul zilei in loc de paine! [:)]



#46
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 11:01

buna dimineata fetelor [flo2]

 

va multumesc pentru primire..sunteti tare dragute si ..vorbarete..

 

ma intreba cineva , scuze ca nu am retinut  numele cum o cheama pe fetita ILINCA..

 

ce sa va zic de mine , sarcina cu ilinca a fost o sarcina mult asteptata care a venit dupa 5 ani de incercari , 2 sarcini pierdute , 3 inseminari , o operatie de embolizare fibrom uterin , apoi o miomectomie , descoperit ca am trombofilie etc..o intrega tavatura..si ca intotdeauna dupa atata chin cand pui armele jos si zici gata nu mai fac nimic ca nu mai am putere am ramas insarcinata natural..

 

ei bine kilogramele acumulate sunt multe , am luat 7 kg cu tratamente diverse ca sa reusesc sa raman insarcinata , apoi am mai pus de am ajuns la 108 kg in ziua cand am nascut . am dat jos 18 kg deci acum am 90 de kg ...si mai am de dat 17 kg ca sa fiu rezonalbil ca inainte...

 

intredevar cele 18 kg s-au dus usor dar de la 90 nu se mai clinteste nici un gram..sunt ale mele si stau batoase pe mine ..zgariindu-mi psihicul.. [:-)))] [batcap]

 

 

ca de obiceiuri alimentare..sunt un talmes balmes , mananc tot ce apuc si din pacate in toate combinatiile posibile de aici si sansele slabe sa scap de kg...si am uitat sa spun ador dulciurile si painea...

 

nu am apucat sa citesc , fetita mea a fost tare solicitanta ieri si ai noapte m-a sculat si 2-in 2 ore sa suga si sunt cheauna de somn..sper sa reusesc ..sa prin ideiile de baza si sa fac ordine in alimentatie..

 

va pup pe toate



#47
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 11:13

Olimp, esti tiparul meu! [biz]

Vreo 30 kg le-am luat si eu cu tratamente de fertilitate, apoi avand deja predispozitia de ingrasare, am mai luat pana la cat scrie la semnatura din mancat aiurea: dulciuri, fainoase si paine; orez, cartofi, paste nu le-am agreat niciodata, insa dulciurile, rontaielile si panificatele eram moarta dupa ele (si acum sunt [fri] , insa mi le fac eu).

Asa ca in monti am schimbat painea cu lipii de tarate - care nu imi lipsesc niciodata, si spre surprinderea mea de multe ori le am in frigider si mananc totusi mancarea fara ele! Stii cum e vorba aia, sa fii sigur ca le ai acolo; daca nu le-as avea facute, as pofti la ele! [soricel]  Dupa mancare nu ma prea omor, mai mult dupa poftele de dulce; insa am retete pe care le fac mereu si nu imi lipseste niciodata ceva dulce din casa: briose cu branza si coacaze uscate, tort cu crema de mascarpone si fructe, brownies de ciocolata, budinca de ciocolata sau vanilie, crumble cu prune/visine, tarta cu fructe permise, inghetata de casa am mancat toata vara!

Daca ai timp sa citesti inapoi, avem si poze cu unele din preparatele gatite, in special dulciurile! [:)]

 

Eu am inceput propunandu-mi sa nu mananc nimic peste IG 35; si acum la fel, de fapt, insa acum s-a invatat organismul si trebuie sa mai aplic un principiu, grasimi mai putine! Dar cu IG< 35 (in orice combinatie) am reusit sa dau 18 kg!

 

Asa ca scoate lista cu IG sub 35, si numai de acolo poti face combinatii si poti folosi pentru mancat! Asta este Faza 1  de slabire! Exista mici exceptii, gen lactatele care indiferent de procentul de grasime, contin lactoza care mareste indicele glicemic al preparatului - doar telemeaua, smantana, cascavalul sunt exceptii, insa au grasime mai multa - deci trebuie moderatie!

E greu la inceput, insa te vei invata pe parcurs! [flo2]

PS: foarte frumos numele printesei: Ilinca! [flo2]


Editat de claudia_a, 17 septembrie 2013 - 11:21 .


#48
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 11:22

claudia da asa sunt si eu as rontai in continu de parca as fi nutrie si mi-ar creste dintii si trebuie piliti neaprat [batcap] [batcap] [batcap] ...si binentels dulciuri ..eu nu ma omor dupa foitaje dar ciocolata si prajiturile , inghetata ma ternmina ..cum sunt prost dispusa mananc dulce si mi-e bine ..e deja la nivel cerebral si secretie de endorfine...cum dau de dulce parca ar orgasm gustativ...e nebuine curata..

 

apropo ma tot bate gandul sa-mi iau tigaie delimano sa pot sa-mi  fac vegetale fara ulei asa doar in suc propriu..cred-ti ca e o idee buna ?

 

imi plac vegetalele le manac cu placere..va trebui sa ma lupt cu dulcele si cu painea..si binenteles rontaitul intre mese..

 

vad ca si tu ai acumulat ceva kg in sarcina...ce inatime ai ?


Editat de olimp, 17 septembrie 2013 - 11:22 .


#49
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 11:27

Olimp, 164 cm.

De dilimano [:-)))] , nu stiu ce sa zic; atat doar ca acelasi lucru fac si eu la cuptor, legume in vas yena sau in teflon pe aragaz cu capac, inabus si condimentez legumele si ies super! cred ca pretul face diferenta! [soricel]



#50
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 17 septembrie 2013 - 11:46

caludia si eu am vase yena , le tineam in dulap la molii [batcap] [soricel] ..zici ca poti face legume in cuptor fara  ulei ? sau pui apa in ele..
dar carnea se poate face..tigaie de teflon nu am de aceea ma gandeam la tigaia delimano..

 

am sa-mi scot listele..promit ca ma bag cu nasul in carte ...pana vineri sunt mai prinsa cu pitica , nu am nici un fel de ajutor ..sunt doar eu cu ea , sotul e la munca si sta pitica pe mine ca si scaiul , abia imi gasesc timp sa scriu , acum profit ca sta putin cumintica..

 

de vineri voi avea jutoare vine mama si am sa pot fi usor mai libera..

 

eu am 177 cm

 

in poza de avatar e domnisorica ta ? sa-ti traisca..


Editat de olimp, 19 septembrie 2013 - 09:09 .




Etichetat si cu dieta, monti, montignac, slabire

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -