Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Montignac (194) ... STIL DE VIATA, NU DIETA

dieta monti montignac slabire

598 raspunsuri la acest subiect

#11
ninha

ninha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.361 mesaje

Postat 13 septembrie 2013 - 11:17

Buna dimineata! la ora 12! [flo2] [flo2] [flo2]



#12
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 09:45

 
montigirls ce faceti? ..e liniste rau pe aci...ati intrat in hibernare?nici eu nu am mai scris sapt asta ca luni si marti am avut o prezentarea in afara orasului...dupa miercuri m-am odihnit toata ziua si joi si vineri...n-am nici o idee ce am facut..cert e ca zilele astea nu prea am mancat monti spre marea marea me rusine [batcap]
 
azi am inceput  cu wasa cu niste urme de unt si gem de visine(nu ma intrebati cat zahar avea sau nu avea ca nush...e luat de la magazinu polonez si nu inteleg nik din ingrediente)...arat totusi bine si e cu visine intregi prin ell...imi era o pofta de muream de combinatie si cu ceai detox [:D]
 
pe parcurs nush ce o sa mananc, azi am si programare la masaj [pk]  [pk] ..astept sa ma intorc alt om [il]

Editat de brindusik, 14 septembrie 2013 - 09:47 .


#13
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 09:49

voi ce mai gatiti? eu is in pana totala de idei..mi-am luat niste snitele de porc..dar pot fi transformate si in cva mancare...ca am spus ca nu mai iau pui fie el si organic ca nu-l mai pot manca fiert in mancare 

asa ca va rog da-ti-mi idei ...ca parca ma vad iara ca ajung sa mananc ceva snitele la cuptor cu legume in tigaie sau fierte [bib]



#14
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 10:29

neata! am inviat si eu, m-am intors la greutatea de la semnatura, dar nu din cauza de tinut monti, ci de infometare, caci 3 zile abia daca am mancat cate 2 banane pe zi...am facut o infectie streptococica in gat, urata de tot, care s-a lasat cu febra 40, 41, plus dureri ingrozitoare de gat, asa ca...m-am distrat rau zilele astea. m-am ales cu o cutie de 40 de peniciline injectabile, asa ca 5 zile trebuie sa fac "garda" la spital ca sa mi le faca. Noroc ca 1 zi aproape a trecut, uffff, viata mea!


Editat de ariel_7000, 14 septembrie 2013 - 12:26 .


#15
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 12:48

ariel...suntem ramolite ce mai...
pe mine azi m-a luat starea de lesin in bucatarie stand pe scaun si sprijinnd nepotelul gazdelor sa manance..am mai avut stare din asta da cand faceam sport! nu stand pe scaun [fri]

Editat de brindusik, 14 septembrie 2013 - 13:05 .


#16
ariel_7000

ariel_7000

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.517 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 18:22

auch, brindu! poate ai avut o cadere de glicemie...sau poate anemia ta...ai mai verificat valorile?

 

eu sunt radical imbunatatita, in sensul ca am inceput sa arat a om viu, sa mananc si sa beau. azi am reusit sa mananc dimineata o piersica si 2 prune, dupa amiaza o bucata de gratar cu 2 linguri de ardei copti si niste penicilina pe vena :)). faza asta mi-a amintit de copilarie, am stocata in memorie imaginea unei cutii de pantofi, in care aranjam sticlutele de penicilina. acelasi lucru fac si acum, dupa 30 de ani...noroc cu branula, caci e suportabil tratamentul, ca daca era intramuscular, faceam ca trenul.

oricum, la cap trebuie sa-mi mai faca ceva :))), ca ma batea gandul sa merg la sala sa fac numai picioare azi, insa am zis sa nu-mi fortez norocul, care si asa e stirb.

cel mai ciuda e ca am facut duma asta de ziua sotului meu...halal cadou i-am facut :(, l-am mai si tarat toata ziua dupa mine, prin spitale.



#17
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 14 septembrie 2013 - 19:28

ariel...si eu tot la hipoglicemia m-am gandit..dar mancasem pe la 9...si asta s-a intamplat la 11..oribila senzatia..am avut exact acelasi sentiment ca atunci cand mergeam la sala si mi s-a facut rau..poate after all si atunci se intampla de la glicemie si nu de la anemie
nici nu-mi vine sa ma mai duc la doctor ca o sa spuna aia ca is ipohondra...acu o luna imi iesise ceva pe albul ochiului...acu 2 sapt m-am dus ca faceam shushu mereu si simteam ca tre sa fac shushu...acum asta...ma dau afara aia in suturi [batcap]  [batcap] ..adik nu conteaza ca mie chiar mi se intampla astea

Editat de brindusik, 14 septembrie 2013 - 19:30 .


#18
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 15 septembrie 2013 - 20:24

Buna fetelor. Am supravietuit parastasului de 1 an. Sa fac rezumatul.

Vineri apucasem sa scriu ca nu stiu ce mananc la cina, ei bine a ramas... nimic... ca am ajuns acasa si m-am apucat de treaba, de pregatiri pentru parastas.

Sambata, simplu, nu am avut timp de nimic, am bagat in gura o urma de fasole batuta cu o urma de ceapa prajita (habar nu am daca macar e monti) pe la ora 3 si atat a fost. Nu am apucat nici sa ma gandesc ca nu am mancat, de foame nici vorba.

Azi am incercat sa revin usurel la normal

-cafea cu cofeina

MD: 2 feliute de muschi tiganesc

G: 1 ciocolatica slim (la film cu sotz si copil, am vazut avioane)

P: o portie mica de ciorbita de pui

G: 4 nectarine mititele (ma pocnise o hipoglicemie de abia miscam)

C: acu' astept sa ia sotz de pe gratar niste carnita

Dupa parastas... ce sa zic... ras tuns frezat tot, frigider gol si lustruit. Am ramas cu ciorba de pui, ca ieri fuse post si ciorba a scapat.



#19
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 16 septembrie 2013 - 08:07

Neata! Tot atatea kile am, nici o schimbare notabila.

Azi:

-cafea cu cofeina

MD: o cutiuta mica de stelute de branza Lacteea 0.1%

G: 1 ciocolatica sly

P: o pulpita mica de pui dezosata la gratar

C: 2 crenvusti, mustar dijon

 

(foarte exact detaliat meniul meu [soricel]  )


Editat de carmencat, 16 septembrie 2013 - 19:30 .


#20
brindusik

brindusik

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.432 mesaje

Postat 16 septembrie 2013 - 09:58

carmen..nu e mai bine sa scrii la sfarsitul zilei meniul?sau cand stii ce o sa mananci sigur?ca asa ne zapacesti sincer...si eu sa fiu si mai sincera niciodata nu mai citesc dupa ce spui tu ca ai editat meniul...deci in felul asta in caz ca faci ceva gresit nu o sa fie nimeni sa te alerge pe aci [soricel]

si la mine e stagnare...nu spun ca nu ma bucur...ca am crezut ca m-am porcit si e de nashpa cantaru de azi [fri]

Editat de brindusik, 16 septembrie 2013 - 10:03 .




Etichetat si cu dieta, monti, montignac, slabire

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -