Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de sept-oct 2011 **17**


125 raspunsuri la acest subiect

#11
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 08:05

La multi ani Dani de Pinky! Am luat laptisor de matca de la melidava. Mama mai luase produse de la ea si zicea ca sunt in regula asa ca mi-am facut curaj. In 2 zile de la comanda a venit pachetul. http://www.melidava.ro/produse/ Sunt convinsa ca se gaseste si la altii.



#12
camady

camady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.616 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 11:21

Buna si de la noi. Danny, La multi ani!!!!Mami sa-ti traiasca flacaul....sarcina usoara in continuare. Mikka, doamne ajuta sa gasiti un remediu cat mai repede si bun. Nu stiu de ce dar in dimineata asta mi s-a facut dor de tine, Nanna.Te pup. Fetelor si mie imi pare rau ca am ramas asa putine dar sa speram ca vor reveni fetele de dorul nostru. De Lali mai stie cineva ceva?Ce ii face sotul?Imi e jena sa o sun sa nu deranjez.

#13
pinkysor

pinkysor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 12:59

Salutare fetelor!

 

Va multumesc mult de urari! Sunteti tare dragute [pup]

Noi azi implinim 2 anisori si nu imi dau seama cum a trecut timpul, parca ieri eram proaspata mamica [:)]

Noi suntem bine, cu somnicul nu pot sa ma plang, in ultimul timp doarme toata noaptea, de adormit il adorm eu, nu ma mai stresez [:)] 

Suntem codasi la scutecel, dar cand o sa fie el pregatit cred ca o sa progresam repede (cel putin sper!). Cu vorbitul am progresat destul de mult, leaga cuvinte, ne spune ce vrea, ne intreaba. Bine cuvintele sunt inca pe limba lui, mai stalcite asa dar este asa de dragut!

Cadou noi nu i-am luat mare lucru, petrecerea o s-o tinem acasa sambata. Trebuie sa ma organizez! Offf si nu sunt cea mai buna organizatoare si mai sunt si ocupata cu serviciul...

Bebelina creste, deja am trecut de jumatate, maine merg la morfologie. Abia astept!

 

Nana, esti prea draguta cu complimentele, ma faci sa rosesc! [pup] Va pup si eu cu drag!

 

Klau, ce fain de voi, s-o tineti tot asa! [pup] Dani este cat de cat cooperant nu zic, dar daca nu vrea ceva nu vrea si gata... incerc sa-i explic frumos, ma intelege si nu vrea... [:(]

 

Mihaela, ce bine ca sunteti bine! Ma bucur ca ati trecut repede peste perioada asta, interesanta idee cu laptisorul de matca! Stiam ca face minuni dar nu m-am gandit ca se poate administra deja la copilasi. [pup]

 

Mikka, bine ca ati scapat de raceala, multa lume e racita in perioada asta [:(]. Eu am inceput sa stranut, sper sa fie alarma falsa...Din cate zici tu aveti deja un plan bine conturat in legatura cu DA, ma bucur foarte mult!!! Doamne ajuta sa gasiti remediul potrivit, si cat mai repede sa scapati de probleme! Va pup [pup]

 

Helenuta, multumim de capitol!

 

Va pup pe toate!



#14
Helenutza23

Helenutza23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 525 mesaje

Postat 11 septembrie 2013 - 14:18

buna

 

PINKY La multi ani lui Dani! sa fie sanatos si sa creasca maaare!

bafta maine la morfologie, sa vii sa ne povestesti!

 

MIHA chiar ma bucur ca sunteti mai bine. neaparat trebuie sa ma ocup si eu de treaba asta si sa iau ceva produse apicole (in afara de mierea nelipsita: [:)] )

 

MIKKA stiu pe cineva care a avut rezultate bune pt dermatita atopica cu ceva pe baza de aloe vera de la forever living. poate ai auzit.

 

NANNA citeam ieri ca ziceai ca Inez a dormit naspa. cred ca e ceva in aer, am mai auzit de copii care in perioada asta nu dorm bine..   nu poti stii :)

a sa stii ca ai mei la 7 sunt in picioarele mele, daca dorm mai mult, rarisiiiim, este eveniment.. de fapt ma gandesc, oare or fi bolnavi? ha haaa

 

eu m-am hotarat ce ii iau lui Praslea de ziua lui. o masinutza cu telecomanda. a vazut de cateva ori in parc si a ramas cu gura cascata. noi avem acasa mai multe dar nu mai merg, sunt cam distruse saracele, cred ca le dam la remat . ha haa.

 

o zi buna!



#15
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 13 septembrie 2013 - 06:42

Neatza fetele!

Va las cafelute si ceaiuri calde la inceput de toamna posomorata!

Ieri nu am putut intra deoarece Ina iar s.a trezit la 6 urland dupa mine si a stat gramada pe mine pana am plecat de acasa. Vb ta, Helenutza, o fi ceva in aer!

Helenutza - f fru,os cadoul, sigur ii va placea! Eu nu stiu ce sa ii iau, defapt cred ca petrecerea de ziua ei va ficadoul, deocamdata.
I.am organizat la un restaurant, am facut tot felul de planuri de arajamente, am chemat si pe Minnie sa le faca jocuri, sper sa se distreze.

Camady - esti o draguta, am uitat sa iti spun ca te.am visat intr.o noapte acum vreo 2, 3 saptamani...toata noaptea v.am visat, pe tine, pe Eva, pe Razvan. Voiam s te sun a 2a zi, dar nu am indraznit :-)

Va las acum sa savurati cafelutele si sa va pregatiti de we!

Va pup, dragelor!

#16
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 13 septembrie 2013 - 06:45

Neatza fetele!

Va las cafelute si ceaiuri calde la inceput de toamna posomorata!

Ieri nu am putut intra deoarece Ina iar s.a trezit la 6 urland dupa mine si a stat gramada pe mine pana am plecat de acasa. Vb ta, Helenutza, o fi ceva in aer!

Helenutza - f fru,os cadoul, sigur ii va placea! Eu nu stiu ce sa ii iau, defapt cred ca petrecerea de ziua ei va ficadoul, deocamdata.
I.am organizat la un restaurant, am facut tot felul de planuri de arajamente, am chemat si pe Minnie sa le faca jocuri, sper sa se distreze.

Camady - esti o draguta, am uitat sa iti spun ca te.am visat intr.o noapte acum vreo 2, 3 saptamani...toata noaptea v.am visat, pe tine, pe Eva, pe Razvan. Voiam s te sun a 2a zi, dar nu am indraznit :-)

Va las acum sa savurati cafelutele si sa va pregatiti de we!

Va pup, dragelor!

#17
mihaela_i

mihaela_i

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 13 septembrie 2013 - 09:22

Neata. Noi suntem bine. Dani are o ciupitura urata de paianjen pe care si-a scarpinat-o pana la sange. Nu stiu cu ce sa-i dau pe ea ca sa se vindece mai repede si sa-i calmeze mancarimea. Bepanthen o fi bun?

Zilele astea evitam copiii. Am citit ca dupa o boala organismul e foarte vulnerabil in prima saptamana, cea de convalescenta. E cam urata vremea insa si nu stiu unde sa mergem azi cu el. Da, noi suntem in concediu si nu am mai plecat nicaieri dar ne bucuram ca suntem impreuna si ne revenim incetisor dupa cate probleme au fost. Abia am apucat sa schimbam husele de la canapea si sa le spal pe celelalte. Vomitase Dani pe ele in timpul bolii. Casa e cu susul in jos. Incet incet facem insa progrese micute. Recunosc ca in timpul somnului de pranz al lui Dani ma relaxez, nu fac mare lucru in afara de mancare. In fond sunt in concediu!



#18
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 16 septembrie 2013 - 06:25

'neata!!!

...eu dormitez... Va las cafelute aburinde.

 

Succes la scoala piticilor! Noi mai avem pana ne facem mari [:D]



#19
nanna_mika

nanna_mika

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 16 septembrie 2013 - 06:28

Neatza fetelor!

Poftiti de va serviti cu dulciuri fele de fel! Noi in we am sarbatoritla dublu.

Abia imi mi tin capul de chiauneala!

Va pup!

#20
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 16 septembrie 2013 - 07:07

LA MULTI ANI INEZ!!!! (sorry for delay [:)] )

NANNA dar pe cine ati mai sarbatorit?!?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -