Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

M-am hotarat..........adoptie(90)


280 raspunsuri la acest subiect

#61
mirivili

mirivili

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 697 mesaje

Postat 25 noiembrie 2013 - 21:49

Angelica imi pare tare-tare rau pentru pierderea suferita. De cateva zile tot incerc sa-ti scriu un PM (de cand am citit la alt subiect unde ai scris) dar n-am fost in stare sa-l trimit. [batcap]  N-am stiut cum as putea sa te incurajez. Ma bucur ca iti doresti in continuare sa devii mamica si sunt sigura ca vei fi rasplatita cu o dragoste mare de copil. [flor]



#62
gabrielsyta

gabrielsyta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 20:19

Suntem tot mai aproape de depunerea dosarului! Mai avem cateva acte si e gata...sunt asa de fericita cu fiecare zi care trece, si sotul meu e tot mai incantat de idee (pe el il speria ideea de multa umblatura) si isi face planuri...si eu la fel. Celor pe care ii sperie lista lunga de acte, nu va faceti griji, nu va speriati si luati fiecare zi cu incredere in fortele voastre si in bunul Dumnezeu, El nu ne lasa la greu, mai ales dak vrem sa facem bine. Va pup, aveti grija de voi!



#63
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 21:44

Mamici vreau sa va felicit pentru curajul si devotamentul de care dati dovada! Aveti povesti zdruncinator de emotionante,adevarate drame,dar cu final fericit,adica o familie implinita. Va urmaresc si va citesc cu sufletul la gura, consider ca fiecare dintre noi are de invatat de la voi si din experientele voastre. Imi doresc ca si eu sa pot face la un moment dat un copil fericit,adoptandu-l si oferindu-i dragoste si un trai mai bun. Aceasta dorinta o am de cativa ani, insa Dumnezeu ne-a binecuvantat cu doi copii,insa cele de-al treilea si ultimul va fi un napastuit al sortii,care va avea o sansa in familia noastra. Va tin pumnii si sper sa nu va suparati ca va voi citi cu interes in continuare.

#64
mirivili

mirivili

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 697 mesaje

Postat 05 decembrie 2013 - 20:50

Ralex cum sa ne suparam ca ne citesti? Esti binevenita in lumea asta mare in care sufletelele copiilor merita DRAGOSTE. [flo2]



#65
RalexHD

RalexHD

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 980 mesaje

Postat 05 decembrie 2013 - 22:42

Ralex cum sa ne suparam ca ne citesti? Esti binevenita in lumea asta mare in care sufletelele copiilor merita DRAGOSTE. [flo2]


Iti multumesc!

#66
huahui

huahui
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 decembrie 2013 - 22:14

Calde salutari tuturor!

Indraznesc sa ma alatur voua din urmatorul considerent: ma gandesc serios la adoptie. Am doi baieti, dar intotdeauna mi-am dorit si o fata. Am ajuns la stadiul in care am mers la Directia de sector, am purtat o lunga discutie cu un AS si am lasat o cerere de invoire din centru. Nu stiu daca a fost cea mai fericita varianta, dar la ea am ajuns oarecum dusa de...vant. Am semnat cererea luni, dar se pare ca am nimerit peste o campanie TV si nu ar fi copii liberi, adica adoptabili, inteleg eu. Raspunsul era promis pentru joi, dar, dat fiind faptul ca la sot nu se mai lucreaza decat pana maine, azi m-am intors la Directie si l-am rugat pe AS sa imi spuna daca am nevoie de adeverinta de salariu, ca apoi nu mai are cine sao semneza pana pe 6 ianuarie. Dupa cateva telefoane, mi-a spus ca e o singura fetita disponibila, de 8 ani si ca ma v-a suna o colega de-a lui astazi in cursul zilei sa stabilim exact. Nu a sunat, voi presupun ca ati trecut prin multe asemenea dezamagiri, am pazit telefonul ca pe o butelie. Sper sa sune maine. Mie varsta nu mi se pare o problema, singura mea conditie a fost sa fie fetita, nu tanara domnisoara, o dovada de egoism dealtfel, dar asta este. Ar fi perfecta la 8 ani, baiatul nostru cel mic are 7ani si 5 luni.

Va salut cu drag si sper sa ma primiti in randul vostru, sunt total debusolata, am um milion de intrebari si voi sunteti o mine nesecata de incurajari si informatii!



#67
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 20 decembrie 2013 - 12:28

Va doresc tuturor sarbatori linistite alaturi de familie!Si va mai doresc tuturor sa aveti rabdare si intelepciune - parintilor  pentru a face fata nazbatiilor si mofturilor copiilor , iar viitorilor parinti  in asteptarea puiutilor!

 

 

[cor]  [pegeam]



#68
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 21 decembrie 2013 - 12:43

Vin si eu cu vesti bune ,joi am primit atestatul ,sunt fff fericita ,sper sa fie cit mai scurta asteptarea.



#69
Iridessa

Iridessa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 22 decembrie 2013 - 13:30

Sarbatori linistite si fericite tuturor!

 

Si un An Nou mai bun si mai darnic pentru toti!



#70
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 22 decembrie 2013 - 20:38

Buna dragele mele va doresc din suflet Sărbători fericite , pline de bucurii , sănătate si pace sufleteasca ! Noi suntem 3 , ne-a fost incredintata minunea , suntem f fericiti , dar si obositi, viața noastră s-a schimbat in Bn in frumos, are sens , este greu intradevar , nu e ușor , dar ne da Dumnezeu putere ! Așadar mamicilor care aveți puiutii acasă sa va bucurati de ei , sa aveți multă pace , răbdare , sanatate sa ii creșteti mari , iar mamicilor care sunteți in așteptare , odihniti-va , face tot ce va place ...Pt ca curând va sare rândul :) copilul va fi pe primul loc , iar Mami pe 2 :) nu ve-ți mai avea atât timp Pt voi ;)
Încă o data Craciun Fericit si un an nou plin de bucurii si împliniri! Va pup


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -