Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

M-am hotarat..........adoptie(90)


280 raspunsuri la acest subiect

#21
mirivili

mirivili

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 697 mesaje

Postat 16 octombrie 2013 - 19:59

Athosica pai ce-ti spuneam eu ca pana la Craciun esti mamica.  [pk]  Acum o sa faceti si un anisor pana la Craciun, ce frumooooooooooooooooos. [cubrad] Sa fiti fericiti!



#22
Iridessa

Iridessa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 16 octombrie 2013 - 22:11

Felicitari, Athosica!!! Ai dreptate, asteptarea a meritat, minunea s-a intamplat! Ai primit cel mai frumos cadou de ziua ta, asa cum ti-ai dorit! Si de Craciun il veti astepta pe Mosul cu un dar pretios acasa!!!

#23
Iridessa

Iridessa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 16 octombrie 2013 - 22:43

Mamici si tatici in asteptare, aveti rabdare si tarie, oricat de greu sau imposibil ar parea! Va veti intalni cu minunile voastre! In primul atestat, sau dupa mai multe... atunci cand trebuie sa se intample, se va intampla! Si atunci veti realiza ca nu se putea intampla cu nicio clipa mai devreme!
Uneori, dupa cum s-a scris aici, esti potrivit cu un copil cu care simti ca nu ai nimic in comun, iar acest lucru te face sa ai procese de constiinta, sa iti imaginezi ca poate ai tu o problema si nu vei fi capabil sa mergi mai departe cu niciun copil... desi iti doresti un copil din toata inima.
Nu va lasati coplesiti de ganduri negative, depasiti-le! Proiectati, construiti si dezvoltati planuri si lucruri pozitive!
Stiu ca este greu... Imi amintesc cum uneori abia imi puteam opri lacrimile cand treceam pe langa locurile de joaca, unde imi doream atat de mult sa fiu impreuna cu copilul meu! Priveam insa fetisoarele incantate ale micutilor care se bucurau de lucruri marunte si planuiam cum va fi, ce vom face, unde vom merge cu puiul nostru... si zambetul nu intarzia sa apara! Incercati!
Nu visati insa nici prea mult! Antrenati-va sa fiti foarte practici si organizati; minunea mult-asteptata este un fel de mic taifun, foarte energic, plin de imaginatie, cu care trebuie sa tineti pasul in ritm alert!
Noapte buna!

#24
gabi_99

gabi_99

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 269 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 07:52

traiti intens fiecare clipa ! dezamagirea-frustrarea-nelinistea-teama dinaintea intilnirii si apoi bucuria-implinirea-fericirea de dupa intilnirea cu copiii vostri. toate acestea fac ca "nasterea" sa fie cu de toate si viata alaturi de copiii vostri sa va gaseasca mai puternice, mai mature, mai pregatite pentru o noua viata. bucurati-va de existenta acestui forum, care a fost pentru fiecare dintre noi, cele care am devenit mame prin adoptie, micul univers in care  am putut sa ne manifestam supararile stiind ca sintem intelese, am primit un sfat , o incurajare si unde, ca mame implinite, mai intram din cind in cind, pentru a retrai alaturi de proaspetele mamici - felicitari atoshica- bucuria implinirii! va doresc sa aveti incredere! pentru fiecare dintre voi, un copil asteapta sa va spuna "mama" ! va imbratisez cu drag!!!



#25
athosica

athosica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 96 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 10:11

Va multumesc din suflet dragele mele , aici pe forum cu voi ma simt acasa , aici mi-am descărcat sufletul care uneori a fost dezamăgit ... De așteptarea grea, de neputinta .... Dar acum din suflet vreau sa va spun ca nu exista fericire mai mare ca aceea cand iti vezi pt prima data copilasul ! La noi s-au întâmplat lucruri mari .... Si chiar vreau sa va povestesc si sa va spun ca Copilul este ales de Dumnezeu , chiar din burtica femeii care il naște .... Este destinat pt noi, mamici si tatici !
Anul trecut , eu si Sotul meu mergem la spital , pt a face câteva donatii pt micutii abandonati , sfatuiti de duhovnicul nostru , care ne-a zis asa, mergeți si duceti Hainute , Pampi , jucării la copilasii abandonati din spital ! Noi eram atestati , stiam ca nu avem voie sa ne căutăm copilul , si eram constienti de acest lucru , dar nu am mers cu nici un gând ca am putea sa luam din spital vreun copil ... Am mers sa facem o bucurie micutilor ! De fiecare data cand mergeam , mi se rupea sufletul , îmi venea sa ii iau acasa pe toți ! Am hotărât cu Sotul meu sa nu mai mergem pt ca ne făceam mai mult rau ... Pana intr-o zi inainte de Craciun cand am zis Haide sa mai ducem niște Pampi la micuti si Hainute , pt ultima ora .... Atunci vreau sa va spun ca am întâlnit-o pe micuta noastra...... Ce am simtit cand am vazut-o nu va spun ... Lacrimile au început sa îmi curga siroaie ... Tremuram toata ...un sentiment pe care nu l-am trăit pana atunci niciodata, erau mulți copii , dar ea a fost aleasa ... Sotul era la fel ! Am plecat suparati , vroiam sa o luam acasa dar stiam ca nu se poate ...ne-am facut curaj si am mers la Directie .... De unde am plecat si mai suparati cu o singura speranța " daca e sa fie a voastra va fi" ! Vreau sa ca spun ca de atunci sufletul si mintea mi-au fost doar la ea ! Nu am mai știut nimic de ea , nu am mai mers sa facem donatii... A trecut timpul , ne-am reatestat din nou , eram asa dezamagiti , dar cand am crezut ca nu se va mai întâmpla nimic ... Cand rabdarea parca se sfârșea .... Primim un tel de la Directie ... Știți fetita aceea de care ne-ați spus este adoptabila si ați fost potriviti cu ea !!! Vreau sa va spun ca am trăit cea mai mare bucurie , saream in sus , ma puneam jos , tipam de fericire.... Dumnezeu a facut asta !!! Am avut prima întâlnire , fetita este f altasata de as maternala , care ne-a spus sa nu va așteptați sa va sara in brate din prima .... Lucru care nu s-a întâmplat , micuta s-a jucat cu noi , ne-a pupacit , ne-a strâns in brate , parca eram de mult o familie ... Ba mai mult cand a chemat-o as maternala nu mai vroia sa plece de la noi !!! Vreau sa va spun ca sunt cea mai fericita mama , ea ne-a ales pe noi , ne zicea asistenta maternala ca ea nu a vazut asa ceva , pt ca fetita cu nimeni nu a mai reactionat asa , era uimita , iar cand sa plecam acasa o tineam in brate si ii făcea tai tai la mama maternala ( si vreau sa spun ca mama maternala este o femeie deosebita , si printre cele mai bune as mat din Judet, care s-a ocupat f Bn de fetita )
Se întâmpla minuni ...dragele mele care așteptați fiti puternice , curand veți fi mamici , veți simti care este copilasul vostru , iar atunci viata voastra se va schimba , va fi împlinita , fericita , atunci simti ca traiesti !
Astazi mergem din nou la micuta noastra , trb sa facem 4 întâlniri , apoi se depune dosarul in instanța , sper ca pana de Craciun sa fim acasa !
Va pup pe toate si va multumesc ca ati fost si ca sunteti alături de noi !

#26
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 18:59

Va multumesc din suflet dragele mele , aici pe forum cu voi ma simt acasa , aici mi-am descărcat sufletul care uneori a fost dezamăgit ... De așteptarea grea, de neputinta .... Dar acum din suflet vreau sa va spun ca nu exista fericire mai mare ca aceea cand iti vezi pt prima data copilasul ! La noi s-au întâmplat lucruri mari .... Si chiar vreau sa va povestesc si sa va spun ca Copilul este ales de Dumnezeu , chiar din burtica femeii care il naște .... Este destinat pt noi, mamici si tatici !
Anul trecut , eu si Sotul meu mergem la spital , pt a face câteva donatii pt micutii abandonati , sfatuiti de duhovnicul nostru , care ne-a zis asa, mergeți si duceti Hainute , Pampi , jucării la copilasii abandonati din spital ! Noi eram atestati , stiam ca nu avem voie sa ne căutăm copilul , si eram constienti de acest lucru , dar nu am mers cu nici un gând ca am putea sa luam din spital vreun copil ... Am mers sa facem o bucurie micutilor ! De fiecare data cand mergeam , mi se rupea sufletul , îmi venea sa ii iau acasa pe toți ! Am hotărât cu Sotul meu sa nu mai mergem pt ca ne făceam mai mult rau ... Pana intr-o zi inainte de Craciun cand am zis Haide sa mai ducem niște Pampi la micuti si Hainute , pt ultima ora .... Atunci vreau sa va spun ca am întâlnit-o pe micuta noastra...... Ce am simtit cand am vazut-o nu va spun ... Lacrimile au început sa îmi curga siroaie ... Tremuram toata ...un sentiment pe care nu l-am trăit pana atunci niciodata, erau mulți copii , dar ea a fost aleasa ... Sotul era la fel ! Am plecat suparati , vroiam sa o luam acasa dar stiam ca nu se poate ...ne-am facut curaj si am mers la Directie .... De unde am plecat si mai suparati cu o singura speranța " daca e sa fie a voastra va fi" ! Vreau sa ca spun ca de atunci sufletul si mintea mi-au fost doar la ea ! Nu am mai știut nimic de ea , nu am mai mers sa facem donatii... A trecut timpul , ne-am reatestat din nou , eram asa dezamagiti , dar cand am crezut ca nu se va mai întâmpla nimic ... Cand rabdarea parca se sfârșea .... Primim un tel de la Directie ... Știți fetita aceea de care ne-ați spus este adoptabila si ați fost potriviti cu ea !!! Vreau sa va spun ca am trăit cea mai mare bucurie , saream in sus , ma puneam jos , tipam de fericire.... Dumnezeu a facut asta !!! Am avut prima întâlnire , fetita este f altasata de as maternala , care ne-a spus sa nu va așteptați sa va sara in brate din prima .... Lucru care nu s-a întâmplat , micuta s-a jucat cu noi , ne-a pupacit , ne-a strâns in brate , parca eram de mult o familie ... Ba mai mult cand a chemat-o as maternala nu mai vroia sa plece de la noi !!! Vreau sa va spun ca sunt cea mai fericita mama , ea ne-a ales pe noi , ne zicea asistenta maternala ca ea nu a vazut asa ceva , pt ca fetita cu nimeni nu a mai reactionat asa , era uimita , iar cand sa plecam acasa o tineam in brate si ii făcea tai tai la mama maternala ( si vreau sa spun ca mama maternala este o femeie deosebita , si printre cele mai bune as mat din Judet, care s-a ocupat f Bn de fetita )
Se întâmpla minuni ...dragele mele care așteptați fiti puternice , curand veți fi mamici , veți simti care este copilasul vostru , iar atunci viata voastra se va schimba , va fi împlinita , fericita , atunci simti ca traiesti !
Astazi mergem din nou la micuta noastra , trb sa facem 4 întâlniri , apoi se depune dosarul in instanța , sper ca pana de Craciun sa fim acasa !
Va pup pe toate si va multumesc ca ati fost si ca sunteti alături de noi !

va citesc din umbra va admir va ador si va respect pt ca sunteti puternice si femei de toata omenia Athosica ma bucur enorm pt tine am citit cu multe emoti si lacrimi de bucurie pt tine sti intodeauna trebuie sa iti doresti cu tot sufletul si fiinta ta ceva si sigur se va indeplini si crede ma ca stiu ce zic eu sunt mamica de gemenute "adoptate"FIV cu ovocite donate va doresc sa fiti inmpreuna pana la craciun 

 

Si ii doresc sa devina mamica une femei speciale Mirivili te pupacim draga noastra

 

si voua toate cele cu sperante si vise sa se indeplineasca repede 



#27
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 20:29

Si eu va mai citesc din umbra, va admir foarte mult si vreau sa va felicit pe toate pentru mesajele pline de dragoste pe care le scrieti [flo] 

 

Sa va traiasca copilasii si sa vi-i cresteti cu multa dragoste!

 

Mamici in asteptare, sa va fie asteptarea cat mai usoara!


Editat de lavi02, 17 octombrie 2013 - 20:30 .


#28
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 17 octombrie 2013 - 23:15

athosica, felicitari [pup]



#29
printe

printe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 04:37

Atoshica, Felicitari din sufet! Va doresc sa fiti cea mai fericita familie! Chiar ca povestea ta parca e cusuta de destin, fetita era facuta pentru voi si voi pentru ea!



#30
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 18 octombrie 2013 - 10:46

Athoshica ,felicitari ,in sfirsit ai devenit mamica ,cum nimic nu este intimplator pe lumea asta  trebuia sa astepti, sa ai rabdare pt.ca cineva stie cum si cind sa faca ca totul sa fie bine pt.noi toti.

Ma bucur pt.tine [flo2] .




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -